trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Окт 31, 2014 11:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 12:05 pm 

Здравейте, имам един стар немски двускоростен ел. двигател, който искам да си го оправя, но не мога да разбера дали намотка е проблем или дефектнотоковата защита.
Двигателя е 0,1 - 0,2КW и по принцип като го пусна работи на ниската скорост без никакви проблеми, но пусна ли го на по-високата скорост дефектнотоковата защита изключва. Премерих намотките като едната е 12 ома а другата е 200 ома... възможно ли е да има някъде пробив в статора и от там да изключва дефектнотоковата защита? Другото, което си мисля е с времето защитата да е остаряла и да не може да понесе товара на двигателя при втората скорост. Или на 2ра скорост ключа не прави добър контакт и вдига тока .... Просто съм объркан и не знам за кое да се хвана, а отида ли на сервиз ще ми съдерат кожата предполагам...

Поздрави за хубавия форум!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 2:06 pm 
специалист
Аватар

Най вероятно лоша изолация на втората намотка. Намери МЕГЕР иги премери. Ако не намираш - с пробна лампа... Ама си е опасно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 2:15 pm 
специалист
Аватар

pachoo написа:
Здравейте, имам един стар немски двускоростен ел. двигател, който искам да си го оправя, но не мога да разбера дали намотка е проблем или дефектнотоковата защита.
Двигателя е 0,1 - 0,2КW и по принцип като го пусна работи на ниската скорост без никакви проблеми, но пусна ли го на по-високата скорост дефектнотоковата защита изключва. Премерих намотките като едната е 12 ома а другата е 200 ома... възможно ли е да има някъде пробив в статора и от там да изключва дефектнотоковата защита? Другото, което си мисля е с времето защитата да е остаряла и да не може да понесе товара на двигателя при втората скорост. Или на 2ра скорост ключа не прави добър контакт и вдига тока .... Просто съм объркан и не знам за кое да се хвана, а отида ли на сервиз ще ми съдерат кожата предполагам...

Поздрави за хубавия форум!

колко са бавните и колко са бързите обороти - вероятно не са две отделни намотки а става с превключване на чифтове полюси
каква е намотката - звезда/двойна звезда , триъгълник/двойна звезда....
имаш ли схема на преключване на високата скорост

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2012 12:10 am 
специалист

махни дефектнотоковата , занули корпуса и мери за утечка към корпус.
Измери му и тока - може да е витково или неправилно свързване...
...трифазен ли е монофазен ли е - не казваш
ако е трифазен виж ≌ ли е тока на фазите , и при бавна скорост индуктират ли се ≌ напрежения на изводите на бързата скорост...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа