trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Апр 25, 2014 10:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 9:25 pm 
помощник

Необходим ми е перфоратор за пробиване на дупки ф8 за дюбели за топлоизолация в панела. Важно ми е перфоратора да е лек тъй като вися на въжета и е закачен за мен и също трябва да може горе долу да се държи с е със една ръка при пробиване. Искам да дупчи максимално бързо с 8-ца. До сега съм скапал няколко раидера, еинхела и последния ми беше bosch 2100 RE, който май беше 550 W 1,7 J и за 2 години 1 път му изгоря родор и вчера за втори път чупи нещо по механиката и изчезва удара.
От вчера до сега ровя в нета, чета мнения хареса ми bosch gbh 2-28 dv но е малко по-скъп и може би малко ще е тежичък за 1 ръка и за сега няма да се спирам на него
последно май съм се спрял на makita HR 2470 и на kress 700 PSE горе долу с еднакви параметри са и на цена са около 320-350 лв
видях че има доста добри мнения за тази макита, но заради вертикалното разположение на мотора на kress-a по лесно ще се държи с една ръка и има каде да се върже с въже перфоратора, макитата също има уше за връзване отдолу на дръжката но ми изглежда малко тъничко.
Ако може и мнения на хора ползвали тези модели

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 9:32 pm 
"Велик майстор"
Аватар

Разгледа ли Хилти?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 9:34 pm 
специалист
Аватар

Само не взимай HR1830 на Макита! Лек е, но дупчи бавно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 9:35 pm 
майстор
Аватар

Като човек, който е ползвал Kress PE800 почти 3 години и в момента ползва HR 2470, мисля, че Макитата е по-добрия избор. Крес-а е по-тежък, създава усещането за по-мощен удар, но сякаш не е така.
В твоя случай, според мен долния мотор ще е по-неудобен за твоята работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 9:54 pm 
помощник

Хилти го прегледах но повъхностно, видяха ми се доста скъпи
иначе пък днес слагахме на един доста прецизен кантар крес-а и макитата в един магазин тук в Монтана, който е дистрибутор и сервиз и на 2-те марки. Приблизително еднакви са като маса, крес-а е със 100-200 грама по тежък, като ли че като се хване разпределението на тежестта е по различно и ми изглежда същото като макитата. Лично маистора от сервиза каза че и 2-те са добри но повече ми препоръча крес-а. Каза че с два такива от 10 години негови работници монтират климатици и е много доволе, като за това време са се прецаквали някви шлици които предават въртеливото движение, но каза че това е може би от големите бургии и боркорони които използват и товарят много машината. Иначе каза че за крес-а е убеден че е правен в Германия, докато макитата имад заводи на няколко места, единият от които е в Китай и тои лично незнае неговата партида от каде е дошла :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 06, 2013 10:15 pm 
майстор
Аватар

Крес-а не е задължително да е от Германия. Може да е и от Швейцария.
А Макитата - според модела Николай (Кумай) ще ти каже точно къде се произвеждат, при тях всеки модел инструмент се прави на точно определено място. 2470 мисля, че си е китайче.
Откъм гаранция, Крес са малко спънати - можеш да предявиш такава само при търговеца, от който си го закупил. Докато Макита имат такава практика, че можеш да го дадеш в който и да е техен официален сервиз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 9:22 am 
специалист

А за Bosch 2-26 мислил ли си?
Той си е класически за изолация и всички почти само него ползват.
Аз имам 2-28 dfv и мога да кажа че си е една много стабилна машина и в панелка вчера я мъчих с 16 боргия и си се справя ,но не мисля че ти трябва толкова силна машина, плюса пред 2-26 е че отгоре е метална и много от топлината бяга от там ,но за бургия 8 няма загряване.
Аз ти препоръчвам Bosch 2-26 :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 9:50 am 
специалист

Не го продавам аз, но в подарялника има едно перфо хилти на много добра цена за Т2 говоря - ако не ти е нужно да има къртене - 160 лв е и изглежда доста запазено ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 10:21 am 
майстор
Аватар

ferrari4456 написа:
Аз ти препоръчвам Bosch 2-26 :)

А цена препоръчваш ли му? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 1:51 pm 
напреднал

Chefo77
Човека взима машината за професионално ползване и съответно трябва да има машина която да му върши работа.В моята фирма момчетата също са с bosch 2-26 и са доволни и ги ползват от години и лепила даже бъркат.
Като пак цената е проблем си взиаш от ония 6 килограмови перфоратори от бриколаж за 119лв и така.

Марки ЕООД

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 5:45 pm 
майстор
Аватар

Аз много добре виждам за какво ще го ползва и съм съгласен с профи-насоката, но ако си забелязал, в първия си пост колегата посочва и цена, около която се върти питането. Извинявай - 350 срещу 500. И въпреки това не съм убеден, че 2-26 има някакво категорично предимство пред 2470, което да оправдава 50-те % отгоре. Като се има предвид, че РЕ800 на Крес бие като производителност 2-23 и 2400, 2-26 колко е по-мощна???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 8:38 pm 

от 13 години ползвам само Крес и съм много доволен,в нашия град сервиза на Крес е мн.добър но и много рядко ми се е налагало да го ползвам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 07, 2013 10:56 pm 
помощник

Колеги вече съм собственик на Крес 700 PSE, взех го днес на обяд че трябваше да се работи и нямаше много време за мислене ии до вечерта вече му направих 150-200 дупки. Като начало съм доста доволен. Взех му и нова бургия и с нея си дупчи доста бързо и за къртене го пробвах и ми харесва. Работи се спокоино с 1 ръка когато не е удобно за 2. Машината няма нищо общо със стария ми bosch 2100 RE. При постоянно дупчене с 8ца в панела не загрява изобщо, мотора като го пипна почти не си е променил температурата, а механиката загрява колкото да усетиш че е работила, а боша ми се напичаше не може да се държи. Иначе ги гледах и бошовете 2-26, 2-28 вчера дори го намерих на пазара в Монтана - 2-26 с допълнителния патронник и куфара на старо за 160 лв ми го свали, и за 150 щеше да го даде, но ми се видя малко тежичък за 1 ръка, а и като е от тези с допълнителния патронник още 200 грама му тежат отпред и като го хванеш с 1 ръка малко клима надолу. Не исках да взимам 2-ра ръка щото частите са скъпи и като го натисна на работа ако е работено доста с него може да сдаде багажа. И малко вече съм и предубеден към бошове след като моя 3 пъти ме избушва и по 1-2 седмици бачкам с раидери и се проклинам. Сега на тоя бош му остава 1 месец от гаранцията, пращам им го да го оправят и остава само за резерва. От макитата се отказах щото трябваше да правя някви специални схеми за връзване и малко се опасявах че ще се случи да я се отвърже и да тупне от 15-20 метра ... Снощи четох някви мнения от руски саитове и пишеха за крес-а че го ползват от 5-10 години с някви леки ремонти, което звучи доста добре. За бъркане на лепило ми обясниха че това товари много перфоратора (при 1 кофа лепило), и четките на един раидер които мислех да го ползвам поне за бъркалка заминаха точно за 1 месец. А при хубавите перфоратори четките не са 5 лв :) и затова направих друго - за бъркане взех една ловечка дрелка от тия по големите с 2 те скорости и на 1-ата скорост (70 лв на старо) бърка перфектно и няма опир вече повече от година. Иначе креса днес го взех за 329 лв. Дистрибутора се опитваше да натовари малко работата и му беше сложил цена 349, но аз се обадих на вносителя на крес и те казаха че дистрибутора трябва да ми го продаде на 329, казах му и тои се съгласи :-D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 7:49 am 
майстор
Аватар

Е няма какво друго да кажа, освен едно ЧЕСТИТО!
Сега му вземи някакво хубаво свредло с 3 или 4 глави, за да може максимално да ти спадне времето за пробиване. При мен не е от такова значение дали ще държа перфоратора 5 или 8 секунди докато пробие дупката, но при теб има.
Успех и дано избие парите 1000 пъти!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 11:27 am 
специалист
Аватар

Трябвало е да видиш и Kress 550 HMSL - тежи, колкото един винтоверт - 1,7кг.
За пробиване на 8мм-ови дупки, с една ръка си е незаменим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 1:10 pm 
специалист

Честито :partyman:
Само бургии да сменяш!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 06, 2013 8:43 am 
напреднал

Здравейте, да поделя и аз моя опит. Тази седмица поръчах перфоратор от колегата Kumay- Makita HR2611F. Искам горещо да препоръчам колегата, относе се с търпение по телефона и ме посъветва кой модел да избера, на всичко отгоре ми направи и отстъпка, че и подарък свредла ми прати. Свързах се с него в 14ч. и на другия ден в 9 машината беше при мен. Не е позволено да кажа в коя фирма работи той, но и без това аз искам да препоръчам него конкретно, тък като са малко хората, с които се работи толкова лесно и накрая всичко да е както си го очаквал, без неприятни изненади. :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 06, 2013 12:25 pm 
специалист

bambal написа:
Не е позволено да кажа в коя фирма работи той, но и без това аз искам да препоръчам него конкретно, тък като са малко хората, с които се работи толкова лесно и накрая всичко да е както си го очаквал, без неприятни изненади.

+1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 06, 2013 11:40 pm 
майстор
Аватар

Аз няколко пъти съм казвал тук, че Николай е търговец номер 1 за мен! Върти, суче, но дава информацията така, че хем да вземеш най-доброто за теб, хем да знаеш защо го вземаш. Не му е цел да ти продаде нещо, а да ти продаде точно това, от което имаш нужда! И е адски коректен!
Да не говорим, че е и страхотен приятел!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа