trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пон Окт 20, 2014 10:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2007 10:30 pm 
помощник

Вчера майстора ми налепи последния ред плочки в банята и днес при фугирането виждам тази пукнатина, от това което прегледах във подобните теми разбрах - вариант 1 - че е подходящо да се изрови или издълбае фугата и после със секач. Отгоре и отляво зад лайсната са фаянсови плочките, а вдясно от проблемната е теракота. Вариант 2 да дупча с бормашина отвори на 1см от фугите, и после пак със секача.
Какво бихте ме посъветвали?
благодаря

Прикачени файлове:
Коментар на файл: така малко по добре се вижда
Спукана2.jpg
Спукана2.jpg [ 83.83 KiB | Прегледано 9809 пъти ]
Спукана.jpg
Спукана.jpg [ 55.09 KiB | Прегледано 9809 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2007 11:43 pm 
майстор
Аватар

Плочката е отрязана направо, а пода има наклон или бъркам?И без да е спукана плочката на тоя фаянсаджия бих му турил примката на шията и през балкона да виси за назидание :x

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2007 12:13 am 
помощник

Всъщност се касае за баня и - да има наклон, а плочката не е рязана ами стандартна 20/20 не знам защо го решихме с такъв цокъл направо се чудя да къртя / обаче можели съседните да нацъфтят/ или да залепя някакво безцветно фолио и да се правя че я няма

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2007 5:22 am 
специалист

Хммм. Ти остави ,че не е отрязал плочката , ами не е засечена със следващата на другата стена.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2007 6:13 am 
специалист
Аватар

Здравей амиван!Занимавам се с фаянс от доста години и със сигурност мога да ти кажа, плочката е била спукана преди монтажа.Само дето трудно се е забелязвало, а при съсъхването на лепилото се е получило напрежение и е станола видима пукнатината.За да махнеш само тази плоча вземи макетно ножче и премахни ВСИЧКИЯ фугинат около тази плоча /виждам ,че фугите ти са големи ако ти е трудно с нажа като направиш отвор вземи лист от ножовка/После вземаш не голям чук и натрошаваш смело и безотговорно цялата плоча.Ако лепилото останало по стената опира плътно в съседните плочи не се мъчи да го махаш а само зашкури и залепи другата плоча с силикон.Дано съм ти бил полезен и се надявам че не си давал пари за този"маисторлък"

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2007 8:41 am 
помощник

Благодаря hkoko и аз нещо подобно си мисля само ме притеснява ако се реша да изчуквам да не повредя плочата вляво / понеже е ъгъл,а и почти нямам фуга откъм тази лайсна /
Също дали не биха се повредили плочите на гърба на тази стена - половин тухла. Извинете ме че съм така подробен, но сигурно все там ще гледам като си замине майстора, от друга страна ако повредим съседните ще е голяма беля
:?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2007 12:13 pm 
помощник

Мина благополучно, отдолу лепилото още не беше втвърдило нали е и от онзи ден :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2007 6:22 pm 
специалист
Аватар

и аз имах подобен проблем ,но не търси вината в майстора ,защото повечето плочки са второ или трето качество ,а ги продават за първо.и тази пукнатина се получава в последствие.моли се само и другите да не станат така след време,че на едни роднини им бяха станали така 50 % от плочките в банята. :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2007 7:41 pm 
специалист
Аватар

amivan написа:
Вчера майстора ми налепи последния ред плочки в банята и днес при фугирането виждам тази пукнатина, от това което прегледах във подобните теми разбрах - вариант 1 - че е подходящо да се изрови или издълбае фугата и после със секач. Отгоре и отляво зад лайсната са фаянсови плочките, а вдясно от проблемната е теракота. Вариант 2 да дупча с бормашина отвори на 1см от фугите, и после пак със секача.
Какво бихте ме посъветвали?
благодаря

Здравей,
Бих искал да те помоля да направиш повече снимки на тази баня и ако не е проблем да снимаш и майстора - кажи му че ще го рекламираш и той ще се навие :) Снимай и няколко по детайлни снимки да кажем на вътрешни и външни ъгли в банята. После ги пусни да ги видим. Става ли ?

www.otpushvane.com
::::::::::::::::::::::::::::::
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2007 10:42 pm 
специалист
Аватар

todor_velikov написа:
и аз имах подобен проблем ,но не търси вината в майстора ,защото повечето плочки са второ или трето качество ,а ги продават за първо.и тази пукнатина се получава в последствие.моли се само и другите да не станат така след време,че на едни роднини им бяха станали така 50 % от плочките в банята. :shock:

Ако плочките са такова качество защо качествата на майстора не са му позволлили да нацели фугата до вратата например
Или е станало случайно
А може да е станало защото са редени за по 8-10 лв за квадрат така като се замисля

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 8:25 am 
майстор
Аватар

Туй чудо на масторлъка, ако го види ЕМО от Враца...............Според мен, ако на магазина има такава разцветка плочки 20Х25 си купи и свали първия ред, щото с тези огромни фуги към пода ще имаш проблеми.В общи линии трябва да отбиеш от цената за това поризведение.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 10:16 am 
модератор
Аватар

todor_velikov написа:

Не съм съгласна, защото банята и тоалетната ни са правени с абсолютно същите плочки и при това 2 ро качество.Нямаше никъкъв проблем и така вече една година.Това са български плочки и разликата м/у 1во ,2ро и 3-то качество е само някой визуален дефект.Иначе матрицата им или машината е една и съща.Така че според мен не е от плочките, по скоро от монтажа и явно нещо не е наред...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 7:28 pm 
майстор

Всъщност Леиди иска да каже тактично (превеждам) -да се смени маисторът ,а не плочките . Еди не е достатъчно да му отбие от цената , тъи като тоя и...т е унищожил непоправимо всички плочки и целата баня . Би трябвало да въстанови на клиента пари за къртене на всичко + мазане+нови плочки .В Германия така правят , макар че цената там беше 40лв/м.м Съжалявам че ги говорим тия работи пред собственика , човечецът беше горе -долу доволен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 11:00 pm 
специалист
Аватар

Нека да слуша
Няма горе долу доволен
Или е весел и засмян или както в случая
Ако си е платил като поп и са му оосрали банята майстора да плаща
Ама ако се е цинцарил нали се сещаш колко му е на майстора за неговите плочки

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2007 10:59 am 
модератор
Аватар

Profi Stroi написа:
Нека да слуша
Няма горе долу доволен
Или е весел и засмян или както в случая
Ако си е платил като поп и са му оосрали банята майстора да плаща
Ама ако се е цинцарил нали се сещаш колко му е на майстора за неговите плочки

Така е съгласна съмнапълно с Профи Строй !Евтиното излиза скъпо :!: ..
Аз бях на принципа по-добре да си купя евтини плочки и да платя на съвестен и свестен майстор...макар че и това не е оптимален вариант,но е по добре от горепосочения случай...
Като ми остане време ще направя снимки и ще кача за да стане ясно за какво иде реч :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 06, 2007 10:07 am 
помощник

Благодаря на всички за мненията.
Ето ви някои моменти един месец по-късно изводите се виждат.
Не знам дали въпросът не е по правилно да се зададе така?
Доколко трябва да сме взискателни към материала и майсторите?
И как можем да го постигнем?
:-D

Прикачени файлове:
пукнатини във фриза 2 .jpg
пукнатини във фриза 2 .jpg [ 54.98 KiB | Прегледано 5821 пъти ]
пукнатини във фриза.jpg
пукнатини във фриза.jpg [ 33.74 KiB | Прегледано 5821 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2008 7:17 pm 
помощник

Ето продължение на изобразителното изкуство при плочките и можем ли да го избегнем още в магазина? Засега е само по фризовете дано не се заразят и другите :x

Прикачени файлове:
плочка.jpg
плочка.jpg [ 70.14 KiB | Прегледано 5412 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2008 9:20 pm 
майстор
Аватар

Това са плочки модел Сара-за цената си са доста добри.Според мен е счупена при монтажа.Странно е че по4ти не се разминават със фриза.при някой достига 2 мм разлика!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2008 9:25 pm 
специалист

на мен ми прилича на напукан гланц, а не на счупена плочка :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2008 2:38 am 
майстор

Amiwan от 10-20 год полепвам плочки , но такъв случай рядко съм виждал. Получава се когато има деформаций в основата , и то топлинни ,или някакви бързи слягания. Че майсторът е скапан е очевидно , но вероятно не е от него причината , не може да отроши при монтажа толкова плочки . При фризовете явно не е виновен за пукнатините. Все пак ъгловата плочка е видял че е спукана ,и все пак я е фугирал . Има ли някакви нагрявания и охлаждания на стената ,нов ли е зида , запънат ли е фаянсът м/у пода и тавана ,или в ъглите , Щракни снимка в по-общ план ли ... Има некачествен недопечен фаянс , но дори тогава се пука поне след 1 год. Ако не откриеш причината ,и наново да направиш банята ,пак ще се напука.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа