trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Сря Апр 23, 2014 3:40 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2007 1:24 pm 
напреднал

Искам да си закупя японски инвертор 2-а употреба 9-а или 12ка за стая 20кв.м,изолация и пвц,до 5-6годишен модел,daikin,mitsubishi,toshiba,цена до 800лв,без монтаж.Препоръчайте ми модел,и от къде да го закупя.Аз съм от Бургас,но тук цените ми се струват надути и няма голям избор.Мисля от Пловдив,Варна или София.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2007 6:26 pm 
модератор
Аватар

Конкретен модел не мога да ти препоръчам, но имай предвид следните неща: никъде няма да видиш по етикетите на машините година на производство и могат да ти кажат каквото си искат. Аз на моя Дайкин открих годината по щампата на пластмасовия капак за филтрите. Освен това лъжат с мощността. Климатик 22-ка (2,2кW на охлаждане) го обявяват за 10-ка, а в действителност той се равнява на 7-ца. Доколкото съм чувал най-големите вносители на такава техника са в Пловдив. Успех в избора!

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2007 8:09 pm 
специалист
Аватар

Велси, мисля че бъркаш - тия, дет ги обявяват за 9-ка, 12-ка и т.н. имат предвид БТУ /Бритиш Термал Юнит/, а не консумацията в кВ.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 7:42 am 
специалист
Аватар

Според мен климатиците втора употреба са с изчерпан ресурс и само ще сгрешиш. За тези пари според мен по-добре си потърси нов, който може да не е инверторен , но да е например панасоник, фуджи и др.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 9:26 am 
специалист

ако е модел на 5г и е от марките които е споменал, няма да е с изчерпан ресурс, тъй като спокойно изкарат по 10-15г. и това ги различава от нискокачествените тракащи китайски боклуци.
Аз не бих си взел втора употреба, най-малкото защото ще са с по-стария ниско ефективен фреон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 9:37 am 
специалист
Аватар

Лъчезар написа:
ако е модел на 5г и е от марките които е споменал, няма да е с изчерпан ресурс, тъй като спокойно изкарат по 10-15г. и това ги различава от нискокачествените тракащи китайски боклуци.
Аз не бих си взел втора употреба, най-малкото защото ще са с по-стария ниско ефективен фреон.

Хич даже не си прав за "стария и нискоефективен фреон" - фреон R11, R12 са по-ефективни от примерно R134a, но понеже унищожават озоновия слой са забранени за внос и употреба.

Иначе проблема е че ако се наложи допълване или преработка на климатиците за работа с нов фреон - ще ти излезнат златни

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 7:48 pm 
модератор
Аватар

mamkata написа:
Велси, мисля че бъркаш - тия, дет ги обявяват за 9-ка, 12-ка и т.н. имат предвид БТУ /Бритиш Термал Юнит/, а не консумацията в кВ.

Именно. Но не аз бъркам, а тези, които ги продават се правят на луди. Климатика, който имам е 22-ка по японския стандард (2,2кW на охлаждане, 3,6кW на отопление). Японците ги означават в киловати 2,2 -> 22. Мощността при BTU се дава на охлаждане. Сметнато така тези 2,2 киловата отговарят на 7000BTU. Нашите тарикати обаче смятат: 3,6 кW се равнява на 10000 BTU и... оп! готово! А това, че на тебе после няма да ти излязат сметките не е техен проблем.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2007 10:44 am 
специалист
Аватар

velsi написа:
mamkata написа:

Именно. Но не аз бъркам, а тези, които ги продават се правят на луди. Климатика, който имам е 22-ка по японския стандард (2,2кW на охлаждане, 3,6кW на отопление). Японците ги означават в киловати 2,2 -> 22. Мощността при BTU се дава на охлаждане. Сметнато така тези 2,2 киловата отговарят на 7000BTU. Нашите тарикати обаче смятат: 3,6 кW се равнява на 10000 BTU и... оп! готово! А това, че на тебе после няма да ти излязат сметките не е техен проблем.

Това за японския стандарт не го знаех.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа