trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пон Сеп 01, 2014 9:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 8:51 am 
специалист
Аватар

бихте ли ме насочили откъде мога да получа по-подробна информация за това,защото ще ми се наложи тази годинада се занимавам на вилата.
мисля че някъде във форума имаше подобно нещо ,но сега не го откривам.
благодаря :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 11:49 am 
напреднал
Аватар

Изчисляването на арматурата за плочи и колони е доста отговорна работа и е желателно това да го направи компетентно лице (проектант), но ако можеш да боравиш с "аутокад" (със съответното приложение за тази цел) можеш и сам да си я изчислиш!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 3:57 pm 
специалист
Аватар

кажете ми няма ли някоя книжка или правило за изчисляване натая пуста арматура,с бетона ще се справя пък и понеже ми е за вилата на архитектите гушата няма да пълна.ако ще ще ги напраскам колоните с желязо и пак няма да падне :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 4:15 pm 
напреднал
Аватар

Каква е квадратурата на вилата и колко стай ще има ? Основи има ли или ще ги правиш и тях?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 5:28 pm 
специалист

Тук във форума погрешно битува мнението, че Аутокад-а сам чертае, смята армировка на полета, греди и колони, пресмята сградата за земетръсни влияния. Той се изпозва единствено и само за чертане. За изчисления има доста други програми, но за да ги изпозваш, да въведеш коректни начални данни и да разбереш резултатите трябва да си студент специалност ССС във УАСГ най-малко 4-ти курс.
Знам, че тук е форум направи си сам, но за мен е ОПАСНО да се правят бетонови конструкции от непрофесионалисти.
А и след като казваш, че ще си правиш вила без никакви документи отиваш директно в графа незаконно строителство и един слънчев ден може да се сбогуваш с вилата си.
Най-добре си намери архитект, конструктор, ВиК и ЕЛ и си вземи разрешително за строеж от съответната община.
Успехи!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 6:14 pm 
майстор

Gandalf написа:
Най-добре си намери архитект, конструктор, ВиК и ЕЛ и си вземи разрешително за строеж от съответната община.
Успехи!

Единствено за това си прав! :lol: Защото такъв е закона. За мен това е цяла гилдия/строителна мафия/, която използва законовите дадености. Започва се от архитекта, геодезиста, .......+чиновниците в общината. Верига от мафиоти!!!
Да не би аз, като машинен инженер, да не мога да конструирам и чертая? Дааа, ама Неее! Трябва да има АРХИТЕКТУРЕН ПРОЕКТ?
Може на някой да не му хареса разсъжденията ми, но, за съжаление, това е съвременната действителност.

Може би Майстор Колю Фичето е имал одобрен проект от конака? Но неговите изпълнения са запазени и до днес :lol:
СМЕШНО, ТА ЧАК ТРАГИЧНО!!!

И, много моля модераторите, не ми трийте поста!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 6:58 pm 
напреднал
Аватар

Защо трябва цялата вила да бъде направена от стоманобетон като може само основите да са такива ?
На мен по-ми допада това http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=4131
за вила. И аз бих я направил по този начин (пък и по-бързо би станала).

П.П. Това е мое мнение и не искам да ти го натрапвам !!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 7:54 pm 
специалист
Аватар

само не разбрах кой е казал че цялата вила ще е стоманобетон? :shock:
БЛАГОДАРЯ на всички за отговорите,ама аз съм се запънал като магарена мост и няма да е законна пристойката ми-вилата ми е забутана в гората така че не ми се вярва на имам проблеми със "закона" :-D
пък имам и пушка :-D за да влезнат в двора ми и да видат че кипи незаконно строителство им трябва разрешително за обиск :-D
ЧНГ :party:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 8:22 pm 
специалист

Стефане, ти май само дебнеш да напиша нещо по темата проектиране и правиш реплика.
Разбрахме твоята позиция. Повтаряш я до втръсване, но заслушваш ли се и в другата страна.
Никой не ти казва, че като машинен инженер не можеш да проектираш, но ми кажи - можеш ли да проектираш къщи?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 8:39 pm 
майстор

МОГА. Но нямам печата. Дадох на архитекта сдъвкано предложение. И ще му сърбам попарата, за съжаление. Защо ли на времето не завърших ВИАС?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 8:45 pm 
специалист

Ако беше завършил, щеше да разбереш какво се мъча да ти обясня.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 8:51 pm 
майстор

Ами обясни ми!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 8:59 pm 
специалист

"Тук във форума погрешно битува мнението, че Аутокад-а сам чертае, смята армировка на полета, греди и колони, пресмята сградата за земетръсни влияния. Той се изпозва единствено и само за чертане. За изчисления има доста други програми, но за да ги изпозваш, да въведеш коректни начални данни и да разбереш резултатите трябва да си студент специалност ССС във УАСГ най-малко 4-ти курс. "

Кажи кое точно да ти обясня: как се определя дебелина на плоча, как се изчислява армировката й, как се смята надлъжна армировка на греда и стремената й, армировка на колона, оразмеряване на шайба.
Аз не разбирам от машинно проектиране и не казвам, че мога да направя зъбно колело да речем, но защо ти непрекъснато твърдиш, че можеш да проекираш сгради и то като чета, всички специалности?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 9:05 pm 
майстор

Като чета, все едно пише жена с амбиции :? Жалка картинка!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2007 9:17 pm 
специалист

Аз като чета пише един комплексиран нереализиран машинен инженер, който по незнайни причини не е учил във ВИАС.
Не мога да разбера завиждаш ли на нас, строителните инженери, че печелим законно добри пари и изобщо какъв ти е проблема?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2007 12:57 am 
специалист
Аватар

Май тук е момента да разкажа какво ми се случи преди 3 години.
Реших да правя надстройка и като съвестен гражданин отидох при архитект. Архитекта се опита да прекара проекта без конструктор, но след като не успя, взе някакъв за отбиване на номера. Вместо за 2-3 месеца, проекта стана за почти година, като не бяха изпълнени ред мои изисквания с обяснението, че "не може така", което естествено се оказа, че не е вярно.
Едва след като започнах да показвам проекта на разни строители, разбрах, че съм се сдобил с абсолютно недоносче. Първо всеки строител ме питаше за количествена сметка - такова нещо няма в проекта. За ред неща, които трябваше да бъдат отразени в проекта, ми се обясняваше, че майсторите трябвало да си ги знаят тези неща и сами да си ги правят. Такова нещо например беше железобетонния пояс върху надзида. След доста разправии се появи като детайл в ъгъла на единия чертеж. Но така и няма посочена нито една колона - дали са съвсем излишни?
Има и още ред недомислици, като например метална конструкция, която се подпира на стена, която по принцип не достига посочената височина. А за спазване на някакви размери на детайли и размерни вериги въобще не може да се говори - това били подробности, които неясно кой, трябвало да изясни по време на изпълнението.
Като резултат от обикалянето по редица строители и проектанти установих, че проекта съвсем не е използвал възможностите на обекта, а изпълнението му е посредствено и занаятчийско.
За да не си мислите, че съм попаднал на някой младок - архитекта гони пенсионна възраст с голямо самочувствие и доста връзки по инстанциите - познават го и кой знае колко подобни проекта е пробутал.
За проектите на ВиК и ел. инсталацията - мога да кажа само че са грешно дадени пари за шаблонна манифактура.
Това ли наричате "законно печелене на добри пари"?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2007 1:19 am 
модератор
Аватар

Във всяко стадо си има и мърша ! Не можем да си правим изводите от единични примери! За съжаление обаче напоследък единиците започват да се увеличават като че ли!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2007 8:31 am 
специалист
Аватар

Gandalf написа:
Аз като чета пише един комплексиран нереализиран машинен инженер, който по незнайни причини не е учил във ВИАС.
Не мога да разбера завиждаш ли на нас, строителните инженери, че печелим законно добри пари и изобщо какъв ти е проблема?

абе незнам колко законно си печелите парите,ама знам че докато построите нещо що рушвети трябва да се дадат и да община и на ВИК и на енергто,та да си свършат навреме с работата. :x
а относно машинните инженери трябва да ти кажа че в момента на пазара има глад на такива.а строителните са бол,с това смазващо строителство :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2007 11:42 am 
напреднал
Аватар

Ако имаш някаква идея каква да бъде вилата, дай някакъв чертеж или поне някакви приблизителни размери, въобще нещо малко по-конкретно. Все някой ще се опита да помогне. Но според мен, дори и да не е законна вилата ти, за твоя сигурност конструкцията трябва да ти я изчисли проектант. И ако няма лиценз, ще ти струва по-евтино. Но все пак да ти е препоръчан от някой. Кажи, пък ще гледам да ти помогна. По професия съм строителен техник, работила съм все като технически ръководител на груб строеж, така че това не ми е чуждо. Пък и познати конструктори ще се намерят. Но за сам човек, който няма понятие, просто не е работа, защото е отговорно. Лично аз моята вила съм си я проектирала сама.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2007 12:38 pm 
специалист
Аватар

да имам престава- ще е пристройка към вилата около 2.5-3м на дължина и 4 м ширина.пода е на метър от земята.основи ще правя от камъни и после с арматура,щото мястото е доста наклонено и земята сесвлича с около 1 см на година.за таван също ще е плоча а отгоре с греди и керемиди.
не се мъчи да търсиш някого защото както казах няма да давам и лев за архитекти.последния с който си имах работа ми взе сума и пари и накрая "творението" му се срина след 5 г :x

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа