trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Сря Юли 23, 2014 5:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 9:04 am 
напреднал

Здравейте! Искам да помоля за мнение по въпроса, дали може да се боядиса ето това нещо на снимката. Просто ми е като трън в очите с тези плоскости от два цвята /особено кафевия/. Това, което ми се иска е да мога да го боядисам или в чисто бяло, или в бяло с някакви отенъци, но без да изглежда като намацано с блажна боя, или пък след време да почне да прозира стария цвят...
Ще съм Ви благодарна, ако помогнете с акъл, защото това не е единственото от подобни материали в дома ми, което искам да префасонирам. А причината е, че ме е ударила бялата вълна :)
Благодаря предварително![/img]

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 9:12 am 
напреднал

Преди малко не успях да кача снимката.

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Ето го
SP_A0493.jpg
SP_A0493.jpg [ 94.08 KiB | Прегледано 12291 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:08 am 
майстор
Аватар

Няма проблем да го направиш.Най лесно е със спрей , но е добре и да го лакираш после с мат лак

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:15 am 
специалист
Аватар

Според мене доста е рисковано,да не вземе да ти се надуе на места например кантовете са проблемни/не можеш да си сигурен дали са добре залепени.На някои мебели пише: Не боядисвай!/покритието им е хартиено предполагам/,а и повърхността на плоскостите е много гладка/говоря за снимката,която си приложил/.
Опитай върху парче плоскост-дали ще ти хареса как става,тогава рискувай.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:28 am 
напреднал

Аз така и предполагах. Но все пак с каква боя трябва да опитам, колко време да изчакам за да се видят евентуалните дефекти от боядисването и има ли нужда от предварителна подготовка или направо с боята?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:38 am 
специалист
Аватар

Може да пробваш и с фолио.Има доста богата гама като цветове.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:40 am 
напреднал

Ами честно казано не харесвам фолио, придава на мебелите евтин вид и неминуемо се разлепя.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:44 am 
напреднал

О, чак сега видях съвета на housedoktor, нещо го пропуснах под снимката... Би ли ме насочил какъв точно спрей ми трябва?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 10:46 am 
специалист
Аватар

Всеки си има мнение.Преди 2 години си налепих хладилника и още не се е отлепило фолиото.А тва за евтиното не си прав,има страхотни имитаций,който почти немогат да се разбере че е фолио,но при положение че е сложено добре.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 12:00 pm 
напреднал

За хладилник ще се съглася, но върху плоскости или дървени мебели наистина си личи, че е фолио. Освен това повърхността на фолиото се драска бързо. Иначе за хладилник или пералня и т.н. дори мисля, че е по-доброто решение. Аз съм виждала и двата уреда с бяло фолио - изглеждат сякаш са взети току що от магазина. Боя се, че ако сложа бяло фолио върху дървени мебели или от плоскости, ще започнат да изглеждат като метални.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 5:14 pm 
модератор

==

Последна промяна Emerald на Вто Мар 24, 2009 3:48 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 5:21 pm 
специалист

Виж боите на Сократес. В Бриколаж имат от тях.
Много добре покриват, цвета е плътен и ако решиш да спазиш съвета на Емералд, не са лазурни.
Друг вариант - най-добрия - Дулукс. Разбира се, никак не евтин.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 6:22 pm 
майстор
Аватар

Боядисвал съм преди 3 г мебели с акрилен спрей ,не си спомням фирмата.Още си изглеждат добре

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 7:01 pm 
Акълия
Аватар

сократес :2thumbs: боядисвах мебели от подобен вид в оранжево и още изгледат свежи -3-4год. вече . само внимавай с какво нанасяш защото се разпенват лесно и може да остане леко релефно на места(ако стане кат исъхне трябва да зашкуриш и пак с боя) иначе от 2-3 ръце не прозира и изобщо не личи че са боядисвани :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 9:52 pm 
напреднал

Благодаря много за съветите.
Аз доста се рових назад из темите, но не намерих подходящ съвет за моя въпрос. Там се говореше за шкурене и т.н., а аз не си го представям просто как и защо да се щкури това нещо... Аз споменах, че съм невежа в тези въпроси, та в този дух да попитам :)
Ако се боядисат мебели с латекс, красиви ли изглеждат? Просто не съм виждала и не мога да си го представя. Ако някой има снимка на мебели, боядисани с латекс, ще съм благодарна да я качи. Всъщност, ако има снимка на мебели, боядисани с каквото и да е, пак ще съм благодарна :)
А от гледна точка на практичността, кое е по - подходящо - латекс или тези бои "Сократес", които препоръчвате? В смисъл, ако се слагат разни предмети отгоре, кое покритие ще издържи повече на одрасквания и почистване?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 9:56 pm 
напреднал

А този ДУЛУКС не е ли също латекс?
Склонна съм и на по-скъпи решения в името на бялата идея :-D
.... че да си призная аз започвам със шкафчето в коридора, но имам още тръни в очите :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2008 12:52 am 
модератор

[==

Последна промяна Emerald на Вто Мар 24, 2009 3:46 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2008 1:47 pm 
напреднал

Ох това шкурене, грундиране.... не мисля,че ще мога да се справя сама. А с тези спрейове дали пак трябва да се шкури и т.н.
Аз в крайна сметка ще го занеса на някой дърводелец, но искам да имам някаква предварителна подготовка, понеже съм забелязала, че не са особено обективни в това, кое може и не може да се свърши, не обичат да им се усложнява живота. Да не говорим, че за евтина поръчка може и направо да ми кажат, че не може нищо да се направи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2008 3:15 pm 
специалист

Дулукс, както и Сократес са марки.
Дулукс продават както латекси, така и бои за дърво, метал и т.н.
Имат и универсални бои за стени и дърво (подходящи са например ако искаш стената ти да е със същия цвят като стълбището).

Сократес имат както лакове, така и акрилни бои на водна основа. Страхотно се работи с тях - а след като нанесеш поредния слой, инструментите се мият лесно и приятно.

Каквато и боя да избереш, няма да минеш без шкурки. Трябва да подготвиш основата - да я заравниш, да зашлайфаш евентуални неравности, да я матираш (т.е. да направиш механични дефекти за по-лесно механично захващане на новата боя).

След всеки слой без последния ще е добре да минаваш с финна шкурка, за да изглаждаш евентуално появилите се дефекти от косъмчета, прашинки и т.н.

Аз бих ти препоръчал Сократес като съорношение цена/качество. Мой приятел казва, че със Сократес е боядисвал дори фазер и е покрило (за информация - фазера е отврат за боядисване - не попива равномерно и приплъзва мечето).

Разбира се, и на Дулукс да се спреш, няма да сбъркаш.

Още веднъж - без да прибавиш малко шкурки, няма да се получат нещата. А и не е толкова страшно - с тях само коригираш дефектите в разумни граници - никой не иска от теб огледална шлайфана повърхност.

П.С. грунда мисля, че можеш да си го спестиш - мебелите ти са фурнировани, така че би трябвало да поема равномерно боя.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2008 5:41 pm 
напреднал

Благодаря на Крум за изчерпателната информация :) Точно от такива обяснения имах нужда, за да ми се изясни всичко :-D
Аз съм упорита по принцип и като се хвана с нещо не го оставям недовършено, но проблемът ми е, че мъжът ми изобщо не го бива в тези неща, и не само това, ами направо се плаши от всички мои творчески мераци. Та поради тази причина ми се искаше нещата да са възможно най-лесни, за да не му нарушавам комфорта и да не предизвиквам най-ужасното мърморене на света върху себе си :)
Но вече се реших, благодаря на всички за съветите. Като приключа с всичко ще пусна снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа