trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Юли 24, 2014 4:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: шкаф за обувки
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 9:22 pm 
специалист
Аватар

Здравейте,

имате ли представа как се наричат пластмасовите елементи държащи стилажите в рафтовете за обувки

Изображение

и естествено откъде могат да се купят.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 10:36 pm 
специалист
Аватар

Механизъм за шкаф за обувки.Има ги във всеки уважаващ себе си магазин за мебелен обков и аксесоари.

http://save-darina.org/

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 11:33 pm 
специалист
Аватар

това включва ли Практикер и Мосю Бриколаж

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 05, 2008 1:03 am 
специалист
Аватар

не :|

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 05, 2008 1:44 pm 
напреднал

Не знам защо точно питаш - ще сменяш счупени такива или ще правиш нови такива шкфчета. Ако е второто тези пласмасови боклуци ги забрави. Проблема им е, че са произведени от незнайна смес от различни пластмаси, при което изделието което се получава е много крехко и бързо старее. Така, че направи си ги от ПДЧ или там какъвто материал са ти шкафчетата. Ако е първото погледни на т.нар. "механизъм" дали има маркиран знак от каква пластмаса е прозведен и разни други обозначения - кога е произведен детайла , та даже и производител. Това до голяма степен говори за качество.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 05, 2008 11:45 pm 
специалист
Аватар

:? хмм.. не знаех че трябва да се впускам в такива детайли за точно тези елементи...но щом се налага. Идеята е ние сами да си ги правим шкафчетата А иначе съществуват ли и метални такива. Ако няма метални, то поне има ли магазин който да продава по-недеждни пластмасови (които да изкарат по-дълго време). Нещо не ми се занимава да търся къде да си изработвам такива.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 06, 2008 2:09 pm 
напреднал

За тези елементи ме "светна" човека, който ми прави кухнята и коридора и тогава се замислих, защото пък аз се занимавам с пластмаси - защо пластмасовите са боклуци. За метални незнам, според мен няма, защото биха били неконкуретноспособни ( :-D ) на пластмасовите от към цена, но пък знаеш ли, може и да има. Ако пластмасовите елементи са направени както трябва няма да има проблеми. За съжаление немога да ти помогна дали това което се продава по-големите вериги е качествено, че съм от Смолян и ми идва малко далечко да проверя.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2008 7:00 pm 
специалист
Аватар

някой да знае дали се продават такива в Кент Импекс на Черни Връх ?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2009 9:20 pm 
специалист
Аватар

fichtenweg написа:
някой да знае дали се продават такива в Кент Импекс на Черни Връх ?

ДА

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2009 7:05 am 
специалист

Тоя тип механизми се продават почти навсякъде.
Ако искаш обаче по-рядко да ги подменяш отиваш в Продиз, или МАЕТ. В зависимост от дълбочината шкафа са единични и двойни.
Наистина се чупят често: при претоварване поддава захващането на механизма, по често обаче се откъртва стопера.
Ако имаш едни 35 см дълбочина си направи обикновено шкафче с отваряеми врати на панти - много по-функционално е.
Ако нямаш тази дълбочина си купи въпросният механизъм, но го използвай само като елемент за държане на обувките. Вратата пак я правиш на панти (клапваща), като ограничаваш да се отваря колкото искаш посредством ножичен механизъм.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2009 10:07 am 
специалист
Аватар

Като си правих едно антре и аз се бях загледал в тези механизми. Направих шкафчетата с механизми на Хефеле от Продиз и след една седмица го изхвърлих този шкаф и си направих обикновен с вратички. Проблема е, че като се напълни с обувки, те започват да тежат (бях сложил тройни) и като минаваш покрай него е достатъчно леко да го бутнеш и той автоматично се отваря, което е много досадно. Това не се забеялзва в магазина, къдетео шкафчетата са празни. А и не намирам да са толкова практични. Но това си е мое мнение, просто споделям собствен опит.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 4:18 pm 
специалист

направете си носещите елементи (или както им казвате - механизми) от ламиниран паркет. на оста за въртене сложете някаква втулка. може да се отреже от тръба. набийте такава втулка както на механизма, така и в страницата на шкафчето.
пробвано е! резултатът е много добър.

LZ, зкрепи двойни магнитни шнапери от двете страни на всяка врата и проблема ти е решен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 7:11 am 
помощник

Привет,

Може ли някой да даде няколко съвета за основни неща, които трябва да се имат в предвид/спазят при направа на такъв тип шкафче, ако може и да са подкрепени със снимки ще съм много благодарен, че съм си купил 6бр. двойни механизми и мисля да се пробвам да направя 2 шкафа с по 3 вратички за вилата.

Поздрав!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 12:36 pm 

Мен също ме интересуват тези механизми. Може ли някой да каже къде могат да ми изработят плоскостите, които носят обувките? Или поне колко милиметра трябва да са дебели?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 12:29 pm 
помощник

На мен ми се върти една идея в главата - да ползвам парчета от ламинат за плоскостите, които носят обувките или да изрежа парчета от някакво OSB.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 5:21 pm 
"специалист"
Аватар

Ако има някой от Бургас, де се обади да му подаря два комплекта механизми за по три реда обувки на Хефеле. /Е, може да почерпи една бира :-D /

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 5:12 pm 
специалист

За носеши плоскости ви трябва дебелина 8 мм. ПДЧ не е удачно. Както писах по-горе най-добре е ламиниран паркет. А не е и скъп, защото във всеки специлизиран магазин продават преоценени единични бройки. Другият вариант е да използвате гръб за кухненски плот (или някой му казват вертикален плот), но ще ви излезе солена цената.

ВАЖНО: Винаги закрепяйте такъв шкаф за стената!
В горните два ъгъла на гърба има метални планки за тази цел.
Иначе ще ви се отваря при най-малко сътресение.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 11:51 pm 
майстор
Аватар

Доста съм назад с мебело производството, но че съм си любител съм си го написал и в подписа долу.

Вратичката на шкафа е е от обкантено ПДЧ според интериора и остналите мебели у антрето. Страниците на шкафа за обувки е от подходящи 3мм винкелчета и шини -надлежно обработени, боядисани. Делителите между редовете обувки са от остатъчен 8мм ламиниран паркет. Ограничителя на вратата е така наречен мехинизъм "ножица" -магазин за мебел обков. Останалото е труд, техника, удовлетворение за окото. Правиш веднъж и оставяш за поколенията. не се чупи, здраво и не го мислиш.
По-сложно е за изработка и по-енергоемко, но пък ще ми служи до края на дните ми.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 29, 2010 2:14 pm 
специалист
Аватар

Все пак има ли някой чертеж на такъв шкаф,
поне да сметна размери и материали преди да купувам тези елементи, от картинки като тези, нищо не мога да сметна

Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 20, 2010 10:01 am 
специалист
Аватар

E, справих се и без чертежи, защото чертежите които съм получил с механизмите от ПРОДИЗ за нищо не стават.

Изображение

Основния проблем е разстоянието отдолу, трябва да има доста за обръщане на рамото на механизма, по малък луфт от 10 мм не успях да направя.
Сложих и магнити - без тях не става.

В Практикер има шкафове "собствено производство", изглеждат бая по-стабилни oт пластмасовите.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа