trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Юли 24, 2014 7:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 12:54 pm 
помощник
Аватар

Искам да науча как да си изчисля и направя сам инсталацията на камина с водна риза като искам да отоплявам апартамент от 80 кв/м. Интересува ме има ли значение как са разположени тръбите за радиаторите. Също така къде трябва да се постави разширителният съд и на каква височина. Идеята ми за парна инсталация включва също така и бойлер със серпентина. Ако може някой да ми помогне, защото като ходя по фирмите да разпитвам все ме обслужват служители, които въобще не са наясно с продуктите които продават и в различните фирми за едно и също нещо ми казват различни стойности. Благодаря предварително за съдействието.[/quote]

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 17, 2006 10:40 pm 
Аватар

Аз в къщи съм с локално парно само, че с котле. Топлата вода влиза отгоре на радиатора и излиза по диагонал отдолу.Разширителния съд трябва да бъде на най високата точка назависимо къде, но по добре да е в мокро помещение, защото всичко става. Не съм привърженик на камина, защото трябва доста да се поддържа, за да имаш топла вода в бойпера :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 17, 2006 11:07 pm 
помощник
Аватар

А все пак след като сложа бойлера със серпентина в мокрото помещение, нали най-високата му точка е почти до тавана. В такъв случай къде трябва да поставя разшерителният съд или по точно на каква височина спрямо бойлера

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 18, 2006 6:14 pm 
Аватар

В банята ми е котлето, бойлера също е там. Моята серпентина е фланец със серпентина. Разстоянието от най-високата точка на серпентината и разшипителния съд е около 60см .Циркулацията на водата е принудителна с помпа, защото съм в апартамент и тръбите са на едно ниво. Ако вземаш бойлер със серпентина трябва така да го монтираш, че да бъде под разширителния съд. Надявам се да съм ти бил полезен. :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 18, 2006 6:19 pm 
помощник
Аватар

Да, блягодаря ти за информацията!!! :) :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Локално парно
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 2:51 pm 

Предстои ми изграждане на парно: камина с водна риза за 90 кв.м. апартамент. Намира се на първия етаж, много студен без никаква изолация. Моля за схема на парно. Последователно или паралелно свързване, размери на тръби, разпределители,и т.н.
Мнение за модели и марки камини с водна риза /14-17KW/
Предварително благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 9:07 pm 
специалист
Аватар

Преди да започнеш прегледай тук:
http://www.prity-bg.com/prity.php?section=choise

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 06, 2006 10:00 am 
напреднал

относно разположението на разширителния съд,защо да е над нивото на бойлера със серпентина? Бойлера се явява като радиатор...ако е затворена система разширителния съд може и да е под нивото на радиаторите

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 07, 2006 9:29 pm 
специалист

Някой знае ли програма(линк евентуално) за проектиране на електрически инсталации? Благодаря предварително :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2006 12:04 pm 
специалист
Аватар

Янчо, интересува ме как обезвъздушаваш тази серпентинка, не остава ли въздух??????? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2006 12:08 pm 
модератор
Аватар

mien написа:
Янчо,интересуваме как обезваздушаваш тази серпентинка,не остава ли въздух??????? :?

По същия начин, по който се обезвъздушава водопровода по горните етажи, когато дойде водата предполагам :-D :-D :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2006 7:24 pm 
специалист
Аватар

Tани, питам сериозно. Двата извода са отдолу на бойлера и при мен винаги оставаше въздух, за това я махнах и се чудя как да я направя.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2006 10:24 pm 
модератор
Аватар

И аз сериозно говоря , налягането от помпата би трябвало да избута въздуха!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 09, 2006 3:06 pm 
специалист
Аватар

mien написа:
Янчо, интересува ме как обезвъздушаваш тази серпентинка, не остава ли въздух??????? :?

слагаш обезвъздушител най добре автоматичен на най високата точка до бойлера :lol: :shock:

http://www.rgbleds.net
http://www.newenergybg.com

Последна промяна Osiris на Вто Окт 17, 2006 11:42 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 09, 2006 3:33 pm 
специалист
Аватар

При мен серпентината работи от 3 години, но съм я направил така че топлата вода да минава през нея и след това през радиаторите. И нямам проблем с обезвъздушаването. Както казва Тани водата избутва въздуха от серпентината в радиаторите и там вече е ясно как става.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 09, 2006 6:00 pm 
модератор
Аватар

Osiris написа:
mien написа:

слагаш обезвъздушител най добре автоматичен на най високата тачка до бойлера :lol: :shock:

Тоест вътре в балона на водосъдържателя ли?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 09, 2006 8:00 pm 
Site Admin
Аватар

Не просто се слага на наи високата точка от системата, защото там е въздуха - изглежда като автомобилен винтил които пуска въздуха.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2006 3:25 pm 

Искам да попитам нещо. Не съм на ясно с тези неща пък мисла да правя нещо подобно в бъдеще. Какво ще стане ако помпата спре ? Така както си го мисля трябва да гръмне нещо ? Питам за моя случай защото при мене всичко е на един етаж. И по прочетеното тук разбрах , че в този случй се ползва помпа.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 17, 2006 11:59 am 
специалист
Аватар

com написа:
Искам да попитам нещо. Не съм на ясно с тези неща пък мисла да правя нещо подобно в бъдеще. Какво ще стане ако помпата спре ? Така както си го мисля трябва да гръмне нещо ? Питам за моя случай защото при мене всичко е на един етаж. И по прочетеното тук разбрах , че в този случй се ползва помпа.

Значи ако ти спре помпата и не палиш камината при минусуви температури може да се получи тапа и да се гръмнеш втори вариант е да ти заври камината защото няма топлообмен но тогава не е страшно шото ще почне да изпуска пара през обезвъздушителите и разширителния съд докъто не падне температурата в единия случай се оставя помпата да "обръща" водата за да не замръзва или системата се пълни с незамръзващи субстанции а в другия се прави байпас на самата помпа ако се повреди да може чрез топлообмена да се постигне естествена циркулация :?

http://www.rgbleds.net
http://www.newenergybg.com

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 17, 2006 4:25 pm 

cоm ако мислиш да паравиш такава инсталация и не си на ясно как стоят нещата ще ти издам и една подробност около помпата ;) В случай на спиране на тока помпата е ясно , че спира . За една - две минути спиране на тока не е опасно . Но при по - дълго спиране може да стане взрив както беше споменато . Този риск се избягва с UPS или инвертор който осигурява захранването на помпата при отпадане на мрежата . (Аз лично така щях да се взрива ) Е вече такава опасност няма :) купих си инвертор . Имай го предвид това когато започнеш да придвижваш този въпрос. Също от личен опит ще ти издам още една малка тайна . Ако взимаш UPS или инвертор той трябва да е с чиста синусоида! Защото повечето са със симулирана , а тя скъсява живота на помпата в пъти. По - точно разбиват се втулките или лагерите на помпата и тя започва буквално да дрънчи. Успех :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа