• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
kaishew - специалист
Тук изгаряме кофража

Прикачен файл

Copy (1) of Picture 113-1.jpg
Copy (1) of Picture 113-1.jpg (50.08 KиБ) Видяна 30378 пъти
kaishew - специалист
А тук пеща в деиствие

Прикачен файл

Copy (1) of Picture 145-1.jpg
Copy (1) of Picture 145-1.jpg (22.96 KиБ) Видяна 30375 пъти
kaishew - специалист
Тук е вече с вътрешно осветление и с по сериозен материал

Прикачен файл

Picture 167-1.jpg
Picture 167-1.jpg (19.62 KиБ) Видяна 30372 пъти
Fortune - специалист
kaishew написа:
пробвам да покажа какво сам направил
Перфектно!
ivo-hd - специалист
Привет на останалите участници във темата.
Аз също се интересувам от пещ за агънца.
При мен задачата се усложнява от това, че пещта ще е във вътрешно помещение - пристройка с остъкление - която ще се ползва целогодишно. Т.Е
-не трябва да опушва
-не трябва да изсмуква въздуха от помещението
-да има добра изолация, за да не грее в помещението през лятото - (ще е доста неприянто ако напича)

Пещите за пица са нещо което мисля ще ми удоволетвори желанието.
Попаднах на едно филмче в Ю-тюб:
http://www.youtube.com/watch?v=zahPN-Hi3hY
Човека е снимал цялото изграждане.
Качвам снимка на вече готовата пещ.

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (17.02 KиБ) Видяна 29253 пъти
ivo-hd - специалист
Сега и моя коментар за вътрешната пещ за пиците (горе)- така заснета изглежда добре, но си мисля, че не е достатъчно изолирана пещта (гледах и други филмчета), другите доста сериозно увиват пещите с вата и обмазват отгоре.
- тази пещ е с доста проста конструкция - за печене на пици става тя стои отворена, пиците се пекат едновременно с горящите дърва в единия край (за няколко минути няма проблем), но ако трябва да се пече агне, първо трябва да се подгрее сериозно, за да отдава сравнително постоянна температура за 3-3,5 часа. Не е предвидено чекмедже за жаравата. В случая тя се вади през отвора за печене - ако сме подгряли пещта достатъчно и се наложи да извадим от жаравата - ще се опуши всичко.
При обратния вариант, ако не е загрята добре пещта, няма да можем да я дозагреем и ще се провали печенето...и партито.

Попаднах и на друга пещ - двукамерна, С УНИКАЛНА КОНСТУКЦИЯ според мен. Тя позволява, при нужда, по време на печене, пещта да се дозагрее, като се сложат още дърва в долната камера и да се регулира температурата в пещта.
Ето го линка:
-http://www.youtube.com/watch?v=tLA88_9T ... re=related
Отдолу качвам и снимка от същата пещ - двуетажна, с връзка между двете камери...много добре измислено.

Прикачен файл

untitled.JPG
Ето това ми трябва, но искам да го вкарам вътре в помещението.
untitled.JPG (17.16 KиБ) Видяна 29244 пъти
Последна промяна от ivo-hd на чет мар 19, 2009 7:06 pm, променено общо 4 пъти.
ivo-hd - специалист
Желанието ми е да направя нещо средно между двата модела: за база ще ползвам тази за пиците, но ще добавя и долна горивна камера, по образеца от испанската пещ, се сложа и вратички с прозорче, също и термометър.

Прикачен файл

untitled.JPG
Имам чувството че комина на тази пещ е с прекалено малко сечение, а също и че отвора на пещта е прекалено голям и с висок свод
untitled.JPG (11.44 KиБ) Видяна 29232 пъти
Последна промяна от ivo-hd на чет мар 19, 2009 6:51 pm, променено общо 2 пъти.
ivo-hd - специалист
Качвам снимка, от която си личи че току що направената пещ, вече е опушила свода над вратичката, докато другата (за пиците) изглежда доста по-правилно оразмерена. Смятам да конструирам камерата на пещта за пиците, като определя размерите и, според размера на тухлите - стандарнто, тухлие са с размер д 25 см/ ш 12,5 см/ височината...хммм не беше ли 7,5 см
Ако някой специалист по зидани камини е наясно с оразмеряването - нека да сподели.

Прикачен файл

untitled.JPG
Като гледах внимателно филмчето видях, че външната пещ, тази дето е с испанския текст, е опушена по свода - значи комина и е с малко сечение а отвора на пещта голям. (ако е за навън това не е от значение, но вътре... :x )
untitled.JPG (15.16 KиБ) Видяна 29223 пъти
ivo-hd - специалист
Fortune написа:
Това е интересно според мен
http://heatkit.com/html/bakeov22.htm
Страхотни камини, комбинирани с пещ за пици - много елегантна изработка. ето това е сайта им:
http://www.stovemaster.com/html_en/gallery.html#

Качвам и две снимки от галерията им - в линка посочен от FORTUNE е описано, как е направена камината, има и снимки от етапите на изграждането.

Прикачен файл

pizza3.jpg
pizza3.jpg (14.95 KиБ) Видяна 29203 пъти

Прикачен файл

pizza2.jpg
pizza2.jpg (8.28 KиБ) Видяна 29203 пъти

Прикачен файл

pizza1.jpg
pizza1.jpg (7.75 KиБ) Видяна 29203 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "зидана пещ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: