• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Гост
Здравейте, дали някой знае как може да се изязва по права линия камък за облицовка, мисля че гнайс се казваше.

Благодаря ви предварително
masteradmin - майстор
Ами аз незнам дали ще можеш сам ? Когато ми се налага да режа гнайс, гранит или гранитогрес отивам на Сточна гара там има едни майстори с една голяма машина с диамантен диск. Дето само това правят и невзимат много нещо като 0.80 ст за сряз.
Иначе вземи един флекс с диамантен диск разчертай го и давай. Пък и мисля, че красотата на гнайса не е да е идеално равен. Защото е естествен материал,а в природата няма нищо идеално равно.

Прикачен файл

gnais.jpg
gnais.jpg (21.92 KиБ) Видяна 11256 пъти
karlson - специалист
и аз се забих пак в облицовките - камък хем с големи размери, хем пък и с малко тегло, че е за вътре - това сега е темата
krasiorocknroll - специалист
В нашия район/Ивайловград/ има много фирми които добиват и обрязват гнайс.Има много видове гнайс.Фирмите имат много посредници из цяла България и в чужбина.Добива се и мрамор за облицовка :wink:
Levee - специалист
Продават го и готов нарязан. По околовръстното в София има доста фирми, които продават облицовъчни камани всякакви видове.
http://www.freewebs.com/gnais/index.htm
http://www.barrage-bg.com/gnais.html
http://www.zorabg.com/index.htm
EDI - майстор
Да не откривам нова тема, ще питам тук.
Някой да знае, каква е термоустойчивостта на гнайса - на шокова топлина, на бавно нагряване и други подобни термични характеристики, защото никъде не можах да намеря такава информация.Нито в Гугъл, нито в други търсачки.
Сега си правя една камина, та затова питам.
ironlady - модератор
EDI написа:
Да не откривам нова тема, ще питам тук.
Някой да знае, каква е термоустойчивостта на гнайса - на шокова топлина, на бавно нагряване и други подобни термични характеристики, защото никъде не можах да намеря такава информация.Нито в Гугъл, нито в други търсачки.
Сега си правя една камина, та затова питам.
Вътре в огъня ли ще го хвърляш? :) Какво имаш в предвид шокова темпетатура ?Ако ще обличаш страници на камина няма проблем,нищо няма да му се случи.
EDI - майстор
Привет,градско :) .За страници и горивната камера отвън, за декорация.Под шокова имам предвид внезапно и рязко нагряване с висока температура - този показател го видях при граниторгреса, та затова питам, ако го има и при камъните.Отначало си мислех, дали да не облека и горивната камера с него, ама ме съмнява, дали ще издържи на нагряването.То, не е точно камина, а огнище отвора на камерата е 750Х900 мм, дълбочина 750мм, та е големичка и стените няма да се нагряват много, като си мисля......
ironlady - модератор
Еди лепи го и не се притеснявай нищо няма да му стане :)
emil_v r - майстор
Едии , от вътре не само гнаиса ,но и други , като се нагрее - с гръм се отлюспва парче и удря като куршум . От вътре съм правил само с риолит ,и то на цели големи плочи. Ще го познаеш ,тои е роднина на варовика и е с едни оранжеви дъги . Вр. варовик също не гърми , но с течение на времето се люспи където го бие пламъкът на песъчинки и малки сюспи , люспи ха ха . Не очакваи от вънка гнаисът около отвора да издържи дълго . Тои е мн. особен гнаисът.
  • 1
  • 2

Тема "Гнайс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: