Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
simbion - специалист
Пускам темата тук и дано не съм объркал раздела :roll:
Захванал съм се с един проект за работна маса (като свърша ще пусна тема с снимки и т.н.), но ми трябва една плоскост която нямам представа как се казва, търсих из гугъл.... ама кво точно търсииих :? Както и да е, добрата новина е, че видях въпросната плоскост тука в една статия за инструменти ..
Ето линка viewtopic.php?f=1&t=11233, незнам как да копна линка само на снимката и за това давам линка на темата (която е само 1стр.) Интересуваме как се казва онази плоскост,с дупките на най-долната снимка (бялата плоскост). Виждал съм на живо такива, но бях малък, а това беше отдавна и сега незнам каде да потърся такива плоскости. Прилича на шперплат, фазер, нещо такова :)
Ако темата не е в правилния раздел моля да бъде преместена кадето и е мястото :roll:

П.П. Който иска може да ползва темата за да запитва за неща които не знае какви са и това да стане една хубава и голяма тема "Какво е това?"
Благодаря !
Тани - модератор
Шперплат се казва. Може да си вземеш водоустойчив , защото е много гладък , но не е бял , а кафяв!
122х244 см. е около 50 лв.
simbion - специалист
Тани написа:
Шперплат се казва. Може да си вземеш водоустойчив , защото е много гладък , но не е бял , а кафяв!
122х244 см. е около 50 лв.
:shocked: :megaeek: 50 лв. :censored: изгубиха ме :evil:
Цветът не е от значение, но цената е! Той е по-скъп от поликарбоната :?
Благодаря все пак за бързия и конкретен отговор :)
velsi - Почетен майстор
Мисля, че Тани говори за съвсем друг шперплат, така че този, който търсиш може и да се окаже по-евтин.
Тани - модератор
За 15- 16 лв за м² не знам какъв друг материал може да купиш за целта! Може да вземеш ОСБ или обикновен шперплат но те са грапави , а ЛПДЧ-то е приблизително на тази цена , но не е толкова износоустойчиво.

ПП дано не съм те подвел в предишния си пост , че цената е 50лв/м²
velsi - Почетен майстор
Колегата пита за надупчената плоскост, на която да си качи инструментите. За каква износоустойчивост става дума?
Тани - модератор
Останах с впечатление, че ще прави работна маса и предположиш , че ще му трябва за плота. Ако е за стената вече е отговорено в предишната тема, че става от почти всякакъв материал!
simbion - специалист
Всъщност ми трябва за работната маса, но не като работен плот, а като плот под работния. Работния плот съм го решил - Поликарбонат 8-10мм от този който е удароустойчив + сумати предимства :-D Работата е там, че искам да го светна от долу със светодиоди, а този надупчения е идеален за закрепване на диодите. По принцип мога да си взема от най-евтиния шперплат и да си го надупча сам, но съм почти убеден, че няма да го направя като заводски надупчения :lol: Искам масата да ми е от матирано стъкло, най-вероятно бял мат. Не съм пускал запитвания за полирабоната, защото трябва да снема точни размери, а рамката е още при заварчика :) Започнах да правя снимки почти от самото начало, така че много ще се радвам да ги пусна като завърша масата :)
Масата ще е от старо болнично легло :roll:
Благодаря за информацията :2thumbs:
velsi - Почетен майстор
Би ли споделил какво ще се работи на такъв работен плот, че ми стана много любопитно?
simbion - специалист
Намерих още една тема във форума :-D
viewtopic.php?f=16&t=24804

Плота ще го ползвам... Ами как да обесня точно :?
В момента уча Безжични комуникации и разпръскване, до сега нямах понятие от електроника, но сега много ми харесва и чета всякакви полезни (и безполезни) неща, та искам да го използвам за да изучавам и практически как стоят нещата с електрониката - схеми, резонатори, усилватели, микроконтролери... Изобщо са много много неща :roll: От баща ми останаха много електрически елементи, които за мен са тъмна индия :) Искам да разбера как и защо работят, за какво могат да се използват, могат ли да бъдат полезни в бита и т.н. Като цяло съм абсолютно начинаещ в областа, но имам силно желание да постигна необходимото развитие в тази област :idea: Много се радвам, че открих този форум и искам да изкажа големи благодарности на всички съфорумци за оказваната бърза и компетентна помощ :respekt:
Благодаря ! :prayer:

Тема "Какво е това ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: