• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
ilin
Здравейте,
Трябва ми съвет как да се справя с мухала. Завладял ни е почти напълно, въпреки вътрешната изолация. който разправя, че мухала расте само върху хигроскопични повърхности, не му вярвайте.
Дайте съвети, които действат и на са пръскане със Savo.
masteradmin - майстор
До една седмица ще направя видео статия за една тераса. Мисля да махна мухала с SAVO и после този ТЕРМОШИЛД да го видим. И вентилация.

Прикачен файл

m1.jpg
m1.jpg (31.07 KиБ) Видяна 26155 пъти

Прикачен файл

m2.jpg
m2.jpg (34.18 KиБ) Видяна 26155 пъти
velsi - Почетен майстор
А колко всъщност струва тоя термошилд? Казаха ми нещо за 70 лв. на кв. м. което е нечовешка цена! Къде е истината?
Сръчко
Не знам каква е причината да имате вътрешна изолация, но Вие сте пример, че вътр. изолация не решава проблема, а го усложнява. Това е така защото мухала може да се "въди" и между станата и изолацията, т.е. да не се вижда.
Направете си външна изолация и проветрявайте (ако сте с хубава дограма - иначе проветрението е естествено :P ).
Ако това е кухня, баня или има някакъв друг източник на влага (например аз имам голям аквариум) осигурете вентилация чрез вентилатор, абсорбатор или нещо такова, което извежда влагата навън. Лошото е, че разходите за отопление се повишават.
masteradmin - майстор
това е последен етаж остъклена тераса, няма как да се изолира отвън
Направи 4 неща:
1. Напръскай със САВО, за да се махне мухъла;
2. Боядисай 2 ръце с ТЕРМОШИЛД, ама така, че да покриеш и част от профила.
3. Постави отопление на терасата под мухлясващото място и го нагласи на 18 град. с терморегулатора.
4. Проветрявай редовно стаята - поне 3-4 пъти на ден чрез широко отворени прозорци за макс. 5-10 мин.
Мисля, че ще се отървеш от мухъла със сигурност

P.S. Виж и мнението на Сръчко - много е смислено
kikokiko - специалист
Само препарата Саво ще те оправи. Много е ефективен, мухъла изчезва веднага и мястото остава идеално бяло, но не се и отразява зле на повърхности с други цветове.
velsi - Почетен майстор
Как няма да става бяло като това си е най-обикновена белина. Само дето струва двойно във вид на "препарат" Саво.
georgiarg - специалист
В банята се отървах от мухъла като боядисах стените с най-обикновена вар и вече 2год. няма и помен от него.
ELEMENTAL - специалист
А за самото премахване на мухала разредения Тризон е много по-ефективен от SAVO.
  • 1
  • 2

Тема "Мухал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: