Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Здравейте! Поставиха ми PVC дограма на прозорците и искам да ги обърна чрез измазването им с варов разтвор! Какви бяха пропорциите пясък:вар:цимент? Добре ли е преди това да шприцовам с чист циметов разтвор или просто само да намокря с баданарката?
SHL - специалист
dakata_72 написа:
Здравейте! Поставиха ми PVC дограма на прозорците и искам да ги обърна чрез измазването им с варов разтвор! Какви бяха пропорциите пясък:вар:цимент? Добре ли е преди това да шприцовам с чист циметов разтвор или просто само да намокря с баданарката?
При бъркане с механична бъркалка в кофа трябва да сложиш 4 канчета гасена вар и 2-3 канчета цимент, останалото е пясък. Цимента се слага за заздравяване на разтвора. Без цимент мазилката е слаба. Гасената вар се продава в найлонови чувалчета по 10 килограма и струва 2.50 лв./бр. Това е пропорция за мазилка. Пропорцията за замаска е: пясък 3 части, цимент 1 част. За силна замаска пропорцията е: пясък 3, цимент 2.
Видове шприц: 1. с теракол 2. с цимент и пясък 3. с вода
1.При шприца с теракол се работи по следния начин - нанася се теракола с метла или бадънарка по основата и веднага след това се нанася мазилката или замаската. Не чакаш да исъхне, работиш веднага. Получава се много здрава спойка между основата и разтвора. Гъстотата на теракола, трябва да е като на гъста боза. Аз лично предпочитам и използвам този вариант. Естествено е и най-скъпия начин за шприцване.
2.При шприца с цимент и пясък разтвора, трябва да бъде, като рядък пясък, който ти изтича между пръстите. Този шприц се нанася с мистрия или канчок, като се хвърля по стената с тях.
3.Ако решиш да ползваш вода, трябва да знаеш, че тя се използва, само по тухлени стени. Нанася се чрез обилно поливане на стената. Така хем сваляш прахта от нея, хем тухлата попива вода и разтвора се лови добре за нея.
Това са вариантите. Съветвам те да избереш този с теракола :)

Тема "Вътрешна мазилка-пропорции?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: