• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
"4.1 Методика на работа на горелката
Предвидени са три метода за управление на запалването на горелката:
A - Управление на горелката (настройка по подразбиране)
Заявката за запалване на горелката се активира само при затваряне на контакта на клеми 7-
8 (виж фиг. 14).
AЧасовникът и зададената седмична програма се заобикалят: точният час го прави
не трябва да се задават.
B - Управление на горелката (с вътрешен часовник или контакт)
Заявката за запалване на горелката може да бъде активирана от часовника (по време на автоматично загряване
Режим в ON Band или в режим Manual On Heating) или със затваряне на контакта на клеми 7-8 (виж фиг. 14).
Необходимо е да настроите часовника и евентуално да промените настройката по подразбиране на седмичната програма.
C - Управление на горелката (с вътрешен часовник и контакт)
Заявката за запалване на горелката се активира от часовника (по време на автоматичен режим на отопление
в ON Band или с режим Manual On Heating) и ако контактът на клеми 7-8 е
затворен (виж фиг. 14).
Необходимо е да настроите часовника и евентуално да промените настройката по подразбиране на седмичната програма.
Изборът на A, B или C става от потребителското меню на часовника.
Натиснете бутона за избор на режим на работа "М" (детайл 2 - фиг. 1) за 5 секунди.
Натиснете два пъти бутона за програмиране "P" (детайл 5 - фиг. 1).
Параметър № 3, идентифициран от съобщението SET 03, се показва.
Задайте 00 за режим A, 01 за режим B или 02 за режим C с бутоните + и - (подробности
4 и 6 - фиг. 1).
След като изберете метода, е необходимо да изчакате 3 секунди: данните мигат и са
съхранени. Натиснете бутона за избор на режим на работа "M" (детайл 2 - фиг. 1) за 5 секунди, за да
излезте от менюто."

Ако повториш това, стъпка по стъпка, би трябвало да се получи.

пп. Чувства се липсата на именит, но вече позабравен техничар.

ппп. Калине, понатисна ни зимата и котлите "пуфтят" като локомотиви.
Николай Ников - специалист
Това е ясно, ще следват тези настройки като уточним показанията за заложеният интерфейс. Въпроса е, след като " интерфейса и на блока за управление се показва 02-06 (само за метод А"/ а не се показва „nOCU” (само за метод В и С) на моята ми дава възможност за работа само на "А". Въпроса ми бе доста ясен, кога се появява 02-06 и кога „nOCU” и има ли възможност да се преминава от единият на другия? Посочените от теб настройки са направени ,но не реагира /не ги изпълнява/
brassSob - специалист
"nocu" е когато няма комуникация платка-дисплей, то се подразбира от съкращението. Не е опция..нито настройка, а повреда.
Николай Ников - специалист
пон яну 22, 2024 12:20 pmbrassSob написа:
"nocu" е когато няма комуникация платка-дисплей, то се подразбира от съкращението. Не е опция..нито настройка, а повреда.
Хора, вие четете ли какво съм писал. В инструкцията е записано: "През първите 10 секунди на включване на дисплеят се показва:
- Версията на софтуера на потребителския интерфейс и на блока за управление се показва 02-06 (само за метод А)
- „nOCU” (само за метод В и С) "
Фигури 4 и 5 на 1 стр. на инструкцията и текста под тях. Никъде не пише за грешки.
brassSob - специалист
пон яну 22, 2024 1:36 pmНиколай Ников написа:
пон яну 22, 2024 12:20 pmbrassSob написа:
"nocu" е когато няма комуникация платка-дисплей, то се подразбира от съкращението. Не е опция..нито настройка, а повреда.
Хора, вие четете ли какво съм писал. В инструкцията е записано: "През първите 10 секунди на включване на дисплеят се показва:
- Версията на софтуера на потребителския интерфейс и на блока за управление се показва 02-06 (само за метод А)
- „nOCU” (само за метод В и С) "
Фигури 4 и 5 на 1 стр. на инструкцията и текста под тях. Никъде не пише за грешки.
Кое не разбра? "nocu" означава, че няма комуникация между платката и дисплея.
brassSob - специалист
Да го направим по-разбираемо и елементарно за разбиране. Когато горелката се програмира да работи в друг режим освен по т.нар. модел А , "nocu" се появява за момент и изчезва. Проблем е ако седи постоянно,
Николай Ников - специалист
пон яну 22, 2024 2:12 pmbrassSob написа:
Да го направим по-разбираемо и елементарно за разбиране. Когато горелката се програмира да работи в друг режим освен по т.нар. модел А , "nocu" се появява за момент и изчезва. Проблем е ако седи постоянно,
При моята "nocu" не се появява въобще. Появява се веднага след включване на напрежение 02 след 3 сек. се сменя с 06 и след 3 сек. горелката стартира. Имам в другата къща имам горелка ламборджини, на нея се появяват в същата последователност и времетраене 03 и 07 ,но не и "nocu" нали са на един и същ производител, означава ли това че софта е различен. Не ми се появява и сигнатура "радиатор" позиция, 10 от фиг.1 на инструкцията, при настройки за работа в режим "В". При бързото прелистване на менюто чрез бутон "Р" /фиг.1/ излизат в последователност "часовник, Р и ON" липсва радиатор,няма друго.
Хубаво е, че спомените ми за лошата математичка може и да отминат.



Ако не помогне, но допуснеш, че някой може да ти еполезен, все още, потърси връзка с Филматопло! Изявявал се в някакви фейсгрупи. Не помня дали седи връзката в подписа му.
С нея мога да помогна, повече от сигурно.
Успех и "звънкай"!
Николай Ников - специалист
Изгледал съм всевъзможни видия за настройки, нищо различно от инструкцията. Ще говоря и с "филма",той май сега реализира натурела за Р7 :?: Говорих и със сервиз, нищо, и те не знаят защо са тези фиг. 4 и 5 с текста под тях. Въобще :wallbash:
Добра идея е присаждането.
Позамря отоплителния, формата пада- нормално.
Натурелата често дефектирала казват, особено като почива лятото.
Не изключвам захранването. Аварии е имало поради мои грешки и стечение на обстоятелства.
Дефекти никакви, вече осем години. Освен това, сервиза е повече от отличен. Няма вариант нещо да не знаят, да няма решение на проблем.

Фигури 4 и 5 са просто илюстративни.
Обяснено е какво се изписва последователно при включване на захранване.
Нищо повече не търси в тях! То и няма.
Колегата ти обясни какво означава “nOCU”. Светва за кратко евентуално докато се осъществи комуникация между контролера и интерфейса.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: