• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bobi65 - специалист
Поздрав на всички , имам посоченият радиатор който ползвам с термопомпа в режим с делта Т 12 градуса.
Върши си добре работата за помещението в което се намира. Проблема е че протече , възрастта му е поне35-40 години. Такъв дизайн не срещам никъде за да му разбера мощността. Три панелен 670 / 1800 плосък. Временно съм му запушил пробойната с Маджун - заварка . За да взема нов обаче искам да съм наясно с параметрите на стария.
Допълвам че е широк 100 милиметра. Тези който срещам като тип 33 са по 150-158милиметра с сериозно оребряване

Прикачен файл

Screenshot_20240128-132923_OLXbg.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20240128-132954_OLXbg.jpg
Последна промяна от bobi65 на нед яну 28, 2024 2:59 pm, променено общо 1 път.
addicted - специалист
Не се ли води тип 33 това? Корадо класик тип 33.
В интернета има таблица с размери.
bobi65 - специалист
нед яну 28, 2024 1:57 pmbigdragon написа:
Заповядай:
https://nesco.bg/product/%D1%81%D1%82%D ... %BE%D1%80/

4230 W при dt60 градуса
Благодаря за опита да помогнете . Но не е от посочените модели на Корадо и тези в сайта на nesco .bg. Посочените тип 33 са широки по 150 милиметра и имат вътрешни голямо оребрявания. Моят ако се вгледате в снимката няма такива оребрявания. Забравих в въпроса си да посоча че ширината е 100 милметра Някакъв друг БГ модел е от времето на социализма.
Детето - специалист
Такива бяха радиаторите в къщи преди 35г.
Не мисля, че ако вземеш панелен с подобни размери ще бъде по зле от този който е в момента.
nikolson - майстор
Баш на Стражица са тези радиатори. Дали се произвежда, могат да кажат от завода.
bobi65 - специалист
нед яну 28, 2024 3:11 pmДетето написа:
Такива бяха радиаторите в къщи преди 35г.
Не мисля, че ако вземеш панелен с подобни размери ще бъде по зле от този който е в момента.
Подобните с такива размери са тип 22 но силно оребрени. Които са на 100 милиметра. .Благодаря за жокера Стражица от предишният колега.
ivanovbg - майстор
нед яну 28, 2024 1:49 pmbobi65 написа:
Поздрав на всички , имам посоченият радиатор който ползвам с термопомпа в режим с делта Т 12 градуса.
Върши си добре работата за помещението в което се намира. Проблема е че протече , възрастта му е поне35-40 години. Такъв дизайн не срещам никъде за да му разбера мощността. Три панелен 670 / 1800 плосък. Временно съм му запушил пробойната с Маджун - заварка . За да взема нов обаче искам да съм наясно с параметрите на стария.
Допълвам че е широк 100 милиметра. Тези който срещам като тип 33 са по 150-158милиметра с сериозно оребряване
Тип22 с оребрение межди двата се равнява на трипанелен без оребрение. Понеже е на 670 можеш да го смениш със 600 но с 200мм по дълъг.
swissmad1 - специалист
Монтирай си алуминиев радиатор -не се занимавай с глупости.
Детето - специалист
нед яну 28, 2024 3:23 pmivanovbg написа:
нед яну 28, 2024 1:49 pmbobi65 написа:
Поздрав на всички , имам посоченият радиатор който ползвам с термопомпа в режим с делта Т 12 градуса.
Върши си добре работата за помещението в което се намира. Проблема е че протече , възрастта му е поне35-40 години. Такъв дизайн не срещам никъде за да му разбера мощността. Три панелен 670 / 1800 плосък. Временно съм му запушил пробойната с Маджун - заварка . За да взема нов обаче искам да съм наясно с параметрите на стария.
Допълвам че е широк 100 милиметра. Тези който срещам като тип 33 са по 150-158милиметра с сериозно оребряване
Тип22 с оребрение межди двата се равнява на трипанелен без оребрение. Понеже е на 670 можеш да го смениш със 600 но с 200мм по дълъг.
Понеже говорим за ТП и навсякъде се казва, че за отопление с радиатори трябва да бъдат преоразмерени. Затова не е ли по добре колегата да си вземе тип 33.
  • 1
  • 2

Тема "Има ли някой който знае мощността на този тип панелен радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: