Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
При такава изолация би трябвало да нямаш проблеми с ТП остава специалистите да кажат каква,викай vanko68 и си готов.
filmatoplo - майстор
На колко квадрата ги навиваш тия 600 метра тръба , по мои сметки на околко 100 кв .Формата и разпределението на навивките е от значение , но смятам че си се справил .Другите неща -машината,помпи ,топлообменници и електроника не са много за направи сам , ама щом си се захванал . :wink: Монтирай малък буфер 50-80 литра и помпата към подовото минимум 32/60 ,най добре електронната Алфа -въпреки че за 600 метра тръба клониш за помпа 32/80.Как ще регулираш отделните кръгове на подовото :?
gotchevi - помощник
Днес разглобих тялото и видях, че компресорите са два Matsushita модел 4PS164EAB работят с R407 , топлообменниците са един над друг с общ вентилатор.
vanko68 - специалист
Значи по-елементарното решение е с два отделни топлообменника,със свързана водна система и към двата...Решението как да управляваш компресорите - дали един след друг или двата заедно си е твое...И единия,и другия метод има предимства и недостатъци...Зависи какво търсиш и на кое наблягаш...
STO-YAN - специалист
Гочеви, имаш ли развитие по системата?
gotchevi - помощник
Засега не, не съм се отказал просто отлагам изпълнението за лятото, а и до тогава ще имам достатъчно време за обмисляне на цялата система.
BobyB - специалист
kuuuuuul написа:
Конверторите основно за лятото,но поради голямата инертност на подовото ще помагат и за зимата,дано и растоянието да е спазил както казва vanko68 че моето е на 20см и му е много :datz:
Моето също е на 20 см и не виждам проблем с това, достатъчно топли, нямам конвекторни радиатори. Дори при по-топло време като сега през зимата работи само нощем на 35-40 градуса топлоносител.
kuuuuuul - майстор
При мен проблема вероятно е от липсата на изолация.
BobyB - специалист
kuuuuuul написа:
При мен проблема вероятно е от липсата на изолация.
Това със сигурност е голям проблем, аз съм с 10 см външна изолация и през деня при неработещо отопление губи само 1-2 градуса до вечерта. А човека пуснал темата е с още по-солидна, като изключим тавана - там аз сложих 25-30 см.
kuuuuuul - майстор
Ееее,това ми е мечтата :sad:

Тема "Двустъпална термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: