• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 38
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phoenix - специалист
можеш ли да ми дадеш на лично цена на окомпектовката и да правим замерванията през еднакви софтуери?
п.п.
125лв ми е общата сметка за ток на цялата къща, но имам и само киловатите на самия климатик(552kW), довечера като се върна ще ги постна. От графиката ти от 3-ти декември гледам, че климатика ти започва да работи не като инвертор, а като конвенционалка. В смисъл май идва доста по-мощен от необходимата консумация щом през еднакви интервали чак спира да работи. Моя като че ли заковава на 650 вата и така си кара цял ден, докато източа бойлера и за около часи половина се качва до 1200 и почва да пада плавно за това време пак на 650-700вата.
Последна промяна от phoenix на съб яну 15, 2011 3:52 pm, променено общо 1 път.
naughty - специалист
phoenix написа:
можеш ли да ми дадеш на лично цена на окомпектовката и да правим замерванията през еднакви софтуери?
п.п.
125лв ми е общата сметка за ток на цялата къща, но имам и само киловатите на самия климатик, довечера като се върна ще ги постна. От графиката ти от 3-ти декември гледам, че климатика ти започва да работи не като инвертор, а като конвенционалка. В смисъл май идва доста по-мощен от необходимата консумация щом през еднакви интервали чак спира да работи. Моя като че ли заковава на 650 вата и така си кара цял ден, докато източа бойлера и за около часи половина се качва до 1200 и почва да пада плавно за това време пак на 650-700вата.
има презапасяване, дори понякога и при минус 3 ми работи в он/оф режим. Не е никакъв проблем, дискутирано е и преди. не се вицда ясно от графиката, тъй като умишлено съм усреднил стойностите, когато я пусна с по-голяма резолюция е супер ясно и видно.

пратих ти на лични какви чарколяци трябват и колко струват. ще те закача към моя сайт ако решиш да правиш такава джаджа.
2v6 - майстор
estqwerty написа:
да.
колко тръба трябва да се сложи за да се топли тези квадрати? - апартамент е междудругото височината е стандартна - 2,5 или 2,6м
колко трябва да е външното тяло за да топли водните кръгове?

Каква ще е цената? както винаги - не е ли това най-важното?

ако е 1000 лева да идва някой и да го слага!
Ти подово имаш ли или тепърва мислиш да правиш?
estqwerty - специалист
2v6 написа:
estqwerty написа:
да.
колко тръба трябва да се сложи за да се топли тези квадрати? - апартамент е междудругото височината е стандартна - 2,5 или 2,6м
колко трябва да е външното тяло за да топли водните кръгове?

Каква ще е цената? както винаги - не е ли това най-важното?

ако е 1000 лева да идва някой и да го слага!
Ти подово имаш ли или тепърва мислиш да правиш?
Нямам тръби.
За това давам квадратите на площа която искам да топля.
Нямам и идея как се смята каква мощонст термопомпа ще ми трябва, предполагам е нужна площа и височината за да се сметне за това и това давам.
Предположих че трябва да се знае колко кръга за подовото ще има, вероятно има начин да се вкючват изкючват? Ще зависи цената и от това?
Как да сметна колко тръба ще отиде за определени квадрати?
filmatoplo - майстор
7-9 метра тръба на квадрат отива , но зависи от някой неща . :)
2v6 - майстор
estqwerty написа:
...
Предположих че трябва да се знае колко кръга за подовото ще има, вероятно има начин да се вкючват изкючват? Ще зависи цената и от това?
Как да сметна колко тръба ще отиде за определени квадрати?
Ако те интересува нещо по-ефективно за твоя случай ми пиши на лични :idea:

Темата е за термопомпа въздух-вода и не е тук мястото да се обяснява за стотен път как се прави подово...
estqwerty - специалист
аз искам цена ,а не да зная как се прави!
цена за термопомпа въздух вода
дал съм квадратите
алтермата е към 8 бона - побългарената версия колко излиза?
колко ток ще гори за 75м2 на ден/месец/сезон?
filmatoplo - майстор
Мен също ме интересува :?
vanko68 - специалист
Побългарената с Дайкин 71 + хидробокса + колектори + дебитомери е около 3000-3 200 лв.Ще гори под 1 лв/м2 за месец...Или под 75 лв на месец ,усреднено за цялата зима.
Кофтито е,че спряха 71ците от производство...Аз имам 1-2 на склад ,който ги вземе - вземе, и оттам или с 50 и 60ки,или с друга марка за по-големи мощности....
filmatoplo - майстор
Да ,разумна цена , само трябва да се прибави отоплителните тела устройства -били те тръби за подово, вентилконвектори или радиатори - подредил съм ги по ефект , но само вентилконвекторите успешно охлаждат лятото .
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 38

Тема "Термопомпа въздух-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: