• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 172
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
2v6 - майстор
bobivg написа:
... но не искам като ми дойде някой на гости да ме пита дали не работя в склад за радиатори.
Само това ли ти е проблема :?:
Защо не погледнеш и от друг ъгъл на слагането на по-големи радиатори :wink:
Масово хората си слагат бойлери 80 литра с нагревател 3 kW, вместо с 1 kW. Нагревателя 3 кW е по-скъп, работи по-неефективно (по-нисък КПД), по-често дефектира, по-често се получават аварии по останалата част от електроинсталацията на бойлера. Въпреки това хората предпочитат по-бързо да се сгрява бойлера.

Защо и апартамента да не се сгрява по-бързо чрез по-големите радиатори :?:
bobivg - специалист
2v6 да правиш аналогия между двете системи е меко казана несериозно и добре го знаеш, та по тази причина не виждам смисъл да коментирам, ако желаеш обаче може да ме светнеш колко процента ще е разликата в кпд-тата на 1 и 3kW нагреватели и откъде идва.
2v6 - майстор
bobivg написа:
2v6 да правиш аналогия между двете системи е меко казана несериозно и добре го знаеш, та по тази причина не виждам смисъл да коментирам, ако желаеш обаче може да ме светнеш колко процента ще е разликата в кпд-тата на 1 и 3kW нагреватели и откъде идва.
Това е друга тема, ако държиш на отговора пиши на лични :)

Просто давам идея как да се оправдаят големите радиатори:
"Искам бързо да ми се стопли, затова са ми големи радиатори."
Защо да не може да се направи аналогия с бързото греене на водата в бойлера :?:
И в двата случая за човека комфорта е по-голям.
bobivg - специалист
2v6 написа:
Защо да не може да се направи аналогия с бързото греене на водата в бойлера :?:
И в двата случая за човека комфорта е по-голям.
Еднакви компромиси ли трябва да направи човек, ако иска да се презапаси с БГВ-то и от друга страна с отоплението?
Инвестицията в презапасяване на БГВ-то и радиаторите еднаква ли е?
Разхода на ток казваш, че ще се вдигне, може и така да е (не съм го очаквал ще чакам да кажеш на лично съобщение с колко и защо така се получава), но този разход колко и да се е вдигнал реално ще е незначителен като пари.

п.п иначе седнах да прочета темата в началото и много се изненадах от резултатите при joropet :shock: .
LazarGanev - "Велик майстор"
bobivg написа:
п.п иначе седнах да прочета темата в началото и много се изненадах от резултатите при joropet :shock: .
Да, резултатите са много показателни за това, че насищането с радиаторна мощност има положителен ефект върху месечните сметки за газ, особено при котли с висока минимална мощност. Сещам се за 3 причини за това:
Правило 1. Радиаторната мощност при Т=75*С трябва да е поне равна на минималната мощност на котела. Радиаторите не трябва да са по-малки от минималната мощност на котела за да се избегне режима цък-цък, който води до преразход.
Правило 2. Колкото радиаторната мощност е по-голяма от минималната мощност на котела, толкова котела работи по-икономично.
Това е така, защото КПД на котела е най-нисък при минимална мощност, а котелът няма как да работи на по-висока мощност поради недостиг на радиатори.
Правило 3. Високата радиаторна мощност води до възможност за по-бързо (шоково) загряване на помещенията, което е по-икономично спрямо бавното загряване.
Това твърдение се базира на резултатите от едно изследване на руски учени. Ще го потърся и ще го приложа по-късно.
Това са 3 сериозни причини, които оправдават монтирането на по-голяма радиаторна мощност, като разбира се това пак трябва да става на база на изчисления, а не произволно.
2v6 - майстор
bobivg написа:
Еднакви компромиси ли трябва да направи човек, ако иска да се презапаси с БГВ-то и от друга страна с отоплението?
Инвестицията в презапасяване на БГВ-то и радиаторите еднаква ли е?
Да, различни са.
Аз за компромиси не говоря. За инвестиции също.
Говоря за комфорт.
noemis - напреднал
Bulgaria Therm написа:
Продаваме продуктите на WATTS от 1994 г. Гарантирано качество. Твърдо не са китайски. Няма никакво значение какъв е обикновеният термостат и какъв е котелът. Друг е въпросът, ако е изнесено управление на котела с вграден термостат. Тогава вече тряба да съответстват като в този случай имаш и модулация по температура в помещението. Мисля, че беше писал, че от Рувекс са ти казали, че няма за твоя модел такова управление.
Що се касае до "освестването" - става въпрос за няколко минути, макс. 3-4.
Някой ще ми обясни ли какво представлява стайния термостат да контролира модулацията?
Какво означава "ако е изнесено управление на котела с вграден термостат"?
И как да разбера за моето котле De Dietrich WHE 2.24 FF дали има стаен термостат, който контролира модулацията, че на тези от Рувекс им нямам вяра нещо.(Бяха ми казали, че заради това, че под мен и над мен не живее никой е нормално да платя 600 лева сметка, е аз платих 160)
Това е ръководството на моето котле http://dar-climat.ru/otoplen2/pdf/300011801.pdf
Че вече съм шах и мат какъв стаен термостат да купя. Дали на De Dietrich, който е жичен и струва 210 лв. Или някой друг безжичен или не знам вече какъв.

И още един въпрос. Чета ръководството и на страници 39-40 и там пише какви настройки можеш да буташ по котлето. Гледам, че е сложена заводска настройка, че котлето работи със стаен термостат. Аз в момента нямам такъв.
И какъв е ефекта като нямам стаен термостат вързан към котлето, а заводски е сложена натройка на котлето, че работи със стаен термостат?
Bulgaria Therm - специалист
noemis написа:
Bulgaria Therm написа:
Продаваме продуктите на WATTS от 1994 г. Гарантирано качество. Твърдо не са китайски. Няма никакво значение какъв е обикновеният термостат и какъв е котелът. Друг е въпросът, ако е изнесено управление на котела с вграден термостат. Тогава вече тряба да съответстват като в този случай имаш и модулация по температура в помещението. Мисля, че беше писал, че от Рувекс са ти казали, че няма за твоя модел такова управление.
Що се касае до "освестването" - става въпрос за няколко минути, макс. 3-4.
Някой ще ми обясни ли какво представлява стайния термостат да контролира модулацията?
Какво означава "ако е изнесено управление на котела с вграден термостат"?
И как да разбера за моето котле De Dietrich WHE 2.24 FF дали има стаен термостат, който контролира модулацията, че на тези от Рувекс им нямам вяра нещо.(Бяха ми казали, че заради това, че под мен и над мен не живее никой е нормално да платя 600 лева сметка, е аз платих 160)
Това е ръководството на моето котле http://dar-climat.ru/otoplen2/pdf/300011801.pdf
Че вече съм шах и мат какъв стаен термостат да купя. Дали на De Dietrich, който е жичен и струва 210 лв. Или някой друг безжичен или не знам вече какъв.

И още един въпрос. Чета ръководството и на страници 39-40 и там пише какви настройки можеш да буташ по котлето. Гледам, че е сложена заводска настройка, че котлето работи със стаен термостат. Аз в момента нямам такъв.
И какъв е ефекта като нямам стаен термостат вързан към котлето, а заводски е сложена натройка на котлето, че работи със стаен термостат?
Ако е стаен термостат не може да котролира модулацията. Той работи на режим Включено/Изключено.
Чрез Изнесеното управление с вграден термостат може да контролираш всички параметри на котела - все едно таблото за управление на котела е дублирано и можеш да го изнесеш на разстояние. Например, ако котелът тие в мазето с това управление, можеш да управляваш котела от апартамента. Тези управления обикновено имат и термостат. Твоят модел котел няма възможност за включване на такова управление.
Съвета ми е да слагаш веднага термостат, защото без него ефектът е високи сметки. И не се набутвай със скъпите термостати на Де Дитрих. Нашите са два пъти по-евтини.
Лошото е, че от това ръководство не разбрах котелът да има възможност за настройка на максималната мощност на отопление, която трябва да съответства на инсталираната мощност на отоплителните тела. Тази настройка ти икономисва още пари!
Ако някой има опит с този котел, моля да коментира.
noemis - напреднал
Това, което прочетох на 38 и 40 страница, можеш да промениш максималната мощност от 80% до 100%(заводската е 100%) и минималната мощност от 0% до 30%(заводската е 0).
Лошото е, че от това ръководство не разбрах котелът да има възможност за настройка на максималната мощност на отопление
Защо максималната нали минималната беше :)
Bulgaria Therm - специалист
noemis написа:
Това, което прочетох на 38 и 40 страница, можеш да промениш максималната мощност от 80% до 100%(заводската е 100%) и минималната мощност от 0% до 30%(заводската е 0).
Лошото е, че от това ръководство не разбрах котелът да има възможност за настройка на максималната мощност на отопление
Защо максималната нали минималната беше :)
Приемам закачката. :)
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 172

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: