• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Тани - модератор
Е този е наистина най-добрия познат топлоизолатор. Мисля , че 2 см. бяха достатъчни за да предпазят космонавтите от студа в открития космос!
BobyB - специалист
Тани написа:
Е този е наистина най-добрия познат топлоизолатор. Мисля , че 2 см. бяха достатъчни за да предпазят космонавтите от студа в открития космос!
Ами той открития космос сам по себе си е суперизолация, за какво ти е допълнителна? :-D
Тани - модератор
Тани написа:
Честно казано и аз това си мислех докато пишех, но е факт че температурата е ниска и човек би измръзнал. Сега пиша от телефона и нямам време да проверявам за подробности, но довечера ще пиша.

Фирмата Аспен Аерогел (създадена от НАСА) създала през 2002 г. нова по-гъвкава версия на гела, предназначена за скафандрите на астронавтите на Марс след 11 години. Главният химически инженер на фирмата смята, че 18-милиметрово покритие от аерогел би било напълно достатъчно за запазване на телесната температура при 130 градуса под нулата. "Това наистина е най-добрият изолатор на света", обобщава той.
Аерогелът се изпитва и като взривоустойчив материал. Неговата неголяма плътност го прави идеален избор за използване в превозни средства. При опитите метална повърхност с 6-милиметрово аерогeлно покритие устоява почти без щети на директен взрив. Според учените килограм взривно вещество не би затруднилo "втвърдения дим".
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=200581
vilhemovivi - специалист
Какво става колеги зимата чука на вратата как е сметката за изминалата зима.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Отопление на 300 квадрата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: