• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
коко40 - помощник
филма топло 13или 14ще ти пратя данни за доставка
LazarGanev - "Велик майстор"
шоп написа:
За съжаление автора на темата се обиди и не пише вече.
Не е вярно - на автора на темата беше наложен БАН за системни обиди и заплахи към съфорумци - в темата и на Л.С.!
vrangelov - специалист
шоп написа:
Миналата година темата за тези гравитационни горелки тип пелетрон 15 беше много актуална. За съжаление автора на темата се обиди и не пише вече.

Ето го принципа на действие.


На тази горелка, ако ѝ се сложи ламбда контрол, сигурно ще бие по показатели доста "заводски" горелки.
Жалко, че не се разви идеята! Имаше доста потенциал.
шоп - майстор
Защо да не се е развила идеята? Автора запали много хора и в Бг има стотици такива самоделни работещи горелки. В Русия и бившите Съветски републики има десетки хиляди работещи. Има и заводски такива ( Пелетрон 15)

Тази котелка изискава само як комин.
Ако се сложи ламбда контрол ще се измени основната концепция: ЕНЕРГОНЕЗАВИСИМОСТ

Трябва да се сложи вентилатор на димните газове при ламбда контрола.
vrangelov - специалист
Никога не съм си мислел, че една горелка трябва да е енергонезависима. По-скоро не бива да разхищаваме тока, а не да се отказваме от него.



Поздрави
шоп - майстор
Специялано тази горелка това и е предимството. Няма ток, няма шнек, редуктор, мотор, вентилатор, контролер.

Иначе идеята е интересна. Ламбда контрол и вентилатор :partyman:
Със сигурност ще бие по КПД много горелки с цена над 2000лв. Тук нямаме недоизгорели пелети:-)
Radoslaw - специалист
шоп написа:
Специялано тази горелка това и е предимството. Няма ток, няма шнек, редуктор, мотор, вентилатор, контролер.

Иначе идеята е интересна. Ламбда контрол и вентилатор :partyman:
Със сигурност ще бие по КПД много горелки с цена над 2000лв. Тук нямаме недоизгорели пелети:-)

То хубаво,ама не знам дали знаете.Контролер с ламбда модула и самата сонда ,струват над 1200 лв.И по принцип се предлагат само на производители на котли.
vrangelov - специалист
Radoslaw написа:
То хубаво,ама не знам дали знаете.Контролер с ламбда модула и самата сонда ,струват над 1200 лв.И по принцип се предлагат само на производители на котли.


Аз знам колко струват. Въпросът е дали си струва.


Поздрави!
Колеги търся да си купя гравитична горелка за пелети която да работи добре ако някой има за продаване или ги прави нека ми пише. :yawinkle:
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: