Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
zlatev2000 написа:
AlexanderK написа:
mimitoni написа:
Натисни бутон 2 и задръж. Появяват се температурата на изх.газове и оборотите на вентилатора :supz:
1650 оборота на първа степен. 2150 на пета. Това добре ли е?
По принцип заивиси и колко пелетеи пускаш на 1-ва , ама колкото и да са 1650об според мен е добре.
Зависи и до голяма степен от качеството на самите пелети,пробвайте с калпави пелети на 1 степен с 0.6 подаване и 1650 въздух и се съмнявам,че ще изкара и 2 часа преди да изпише Аl 6.

Колега AlexanderK има минимум под който не е желателно да падат оборотите на вентилатора,но това е и индивидуално за всеки-според пелетите и настройките за подаването им.
kafaka - специалист
Ето от тези румънски пелети никога да не си купувате. Резултатът е от половин чувал от тях. Грозна картинка.

Прикачен файл

_20160227_215210.JPG

Прикачен файл

_20160227_215546.JPG
plamko_82 - напреднал
plamko_82 написа:
Здравейте колеги.Решил съм за следващия отоплителен сезон да премина на отопление с пелетна камина.Апартамента е 105 кв.м.Изчел съм цялата тема във форума.Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?Доколкото разбрах от Сън Систем предлагат само втората.В Амиго ги има и двата модела.Какво бихте ме посъветвали?Има ли съществена разлика м/у двата модела?Предимства и недостатъци на единия спрямо другия модел?Предварително благодаря за съветите.
Здр. Пелетната камина ми се струва най-удачният избор.За климатици инвестицията е същата или по голяма, но не може да се сравнява тяхната топлина с топлината от радиаторите. Конвекторните радиатори е същата работа,там инвестицията е по-малка,но пак отдаваната топлина е малка.Аз имам две малки деца и мисля камината да работи постоянно през целия отоплителен сезон.За мойта квадратура от 105 кв.м. /с пвц дограма троен стъклопакет и вътрешна изолация с минерална вата/ 13+kw дали ще върши работа или ще ми е малка /ще работи на мак. степен и ще дава голям разход/ или да взема 25+kw?
chungata - специалист
plamko_82 написа:
plamko_82 написа:
Здравейте колеги.Решил съм за следващия отоплителен сезон да премина на отопление с пелетна камина.Апартамента е 105 кв.м.Изчел съм цялата тема във форума.Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?Доколкото разбрах от Сън Систем предлагат само втората.В Амиго ги има и двата модела.Какво бихте ме посъветвали?Има ли съществена разлика м/у двата модела?Предимства и недостатъци на единия спрямо другия модел?Предварително благодаря за съветите.
Здр. Пелетната камина ми се струва най-удачният избор.За климатици инвестицията е същата или по голяма, но не може да се сравнява тяхната топлина с топлината от радиаторите. Конвекторните радиатори е същата работа,там инвестицията е по-малка,но пак отдаваната топлина е малка.Аз имам две малки деца и мисля камината да работи постоянно през целия отоплителен сезон.За мойта квадратура от 105 кв.м. /с пвц дограма троен стъклопакет и вътрешна изолация с минерална вата/ 13+kw дали ще върши работа или ще ми е малка /ще работи на мак. степен и ще дава голям разход/ или да взема 25+kw?
Колега, аз отплявам 100кв. с 15kw/по-стария модел/ и ми стига перфектно. Даже при температури навън от 2 до 10 гр. идва мощността вповече и се гаси. Не съм майстор, но мисля, че 13+ ще ти е тамън. :partyman:
chungata написа:
plamko_82 написа:
plamko_82 написа:
Здравейте колеги.Решил съм за следващия отоплителен сезон да премина на отопление с пелетна камина.Апартамента е 105 кв.м.Изчел съм цялата тема във форума.Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?Доколкото разбрах от Сън Систем предлагат само втората.В Амиго ги има и двата модела.Какво бихте ме посъветвали?Има ли съществена разлика м/у двата модела?Предимства и недостатъци на единия спрямо другия модел?Предварително благодаря за съветите.
Здр. Пелетната камина ми се струва най-удачният избор.За климатици инвестицията е същата или по голяма, но не може да се сравнява тяхната топлина с топлината от радиаторите. Конвекторните радиатори е същата работа,там инвестицията е по-малка,но пак отдаваната топлина е малка.Аз имам две малки деца и мисля камината да работи постоянно през целия отоплителен сезон.За мойта квадратура от 105 кв.м. /с пвц дограма троен стъклопакет и вътрешна изолация с минерална вата/ 13+kw дали ще върши работа или ще ми е малка /ще работи на мак. степен и ще дава голям разход/ или да взема 25+kw?
Колега, аз отплявам 100кв. с 15kw/по-стария модел/ и ми стига перфектно. Даже при температури навън от 2 до 10 гр. идва мощността вповече и се гаси. Не съм майстор, но мисля, че 13+ ще ти е тамън. :partyman:
13 kw ще ти е достатъчна , но ако все пак решиш и вземеш 25 kw с донастройка може да се постигне също оптимална работа , като намалиш малките мощности , все пак при 25 kw бункера е по - голям ,което също е плюс.....http://biootoplenie.com/burnit-comfort-13kw/
benimm8808 - специалист
Апостолов написа:
chungata написа:
plamko_82 написа:
Здр. Пелетната камина ми се струва най-удачният избор.За климатици инвестицията е същата или по голяма, но не може да се сравнява тяхната топлина с топлината от радиаторите. Конвекторните радиатори е същата работа,там инвестицията е по-малка,но пак отдаваната топлина е малка.Аз имам две малки деца и мисля камината да работи постоянно през целия отоплителен сезон.За мойта квадратура от 105 кв.м. /с пвц дограма троен стъклопакет и вътрешна изолация с минерална вата/ 13+kw дали ще върши работа или ще ми е малка /ще работи на мак. степен и ще дава голям разход/ или да взема 25+kw?
Колега, аз отплявам 100кв. с 15kw/по-стария модел/ и ми стига перфектно. Даже при температури навън от 2 до 10 гр. идва мощността вповече и се гаси. Не съм майстор, но мисля, че 13+ ще ти е тамън. :partyman:
13 kw ще ти е достатъчна , но ако все пак решиш и вземеш 25 kw с донастройка може да се постигне също оптимална работа , като намалиш малките мощности , все пак при 25 kw бункера е по - голям ,което също е плюс.....http://biootoplenie.com/burnit-comfort-13kw/
Колега темата не е комерсиална,и не съм видял някой да предгала стоките си в нея.Моля придържайте съм към темата за настройките на въпросната.Отделно камината за която говорите е модел 2015 13kW и няма нищо общо старите контролери.
Има тема за 13kW comfort.

Поздрави
zlatev2000 - специалист
plamko_82 написа:
plamko_82 написа:
Здравейте колеги.Решил съм за следващия отоплителен сезон да премина на отопление с пелетна камина.Апартамента е 105 кв.м.Изчел съм цялата тема във форума.Въпросът ми е каква камина да взема - BURNit Comfort PM 23 или BURNit PM Comfort plus 25 kW?Доколкото разбрах от Сън Систем предлагат само втората.В Амиго ги има и двата модела.Какво бихте ме посъветвали?Има ли съществена разлика м/у двата модела?Предимства и недостатъци на единия спрямо другия модел?Предварително благодаря за съветите.
Здр. Пелетната камина ми се струва най-удачният избор.За климатици инвестицията е същата или по голяма, но не може да се сравнява тяхната топлина с топлината от радиаторите. Конвекторните радиатори е същата работа,там инвестицията е по-малка,но пак отдаваната топлина е малка.Аз имам две малки деца и мисля камината да работи постоянно през целия отоплителен сезон.За мойта квадратура от 105 кв.м. /с пвц дограма троен стъклопакет и вътрешна изолация с минерална вата/ 13+kw дали ще върши работа или ще ми е малка /ще работи на мак. степен и ще дава голям разход/ или да взема 25+kw?
Аз отоплявам около 115кв.м с изолация и нова ПВЦ дограма. С камина 23 КВ съм топля и 100 литра бойлер и мога да кажа че идва точно.
!3 Кв със сигурност ще дойде слаба. Имайте в предвид че киловатите давани от Бърнит не са много реални :))).

Голямата камина можеш да я настроиш да гори като малка (13кв) ама малката няма как да я накараш да отдава 23 КВ ;) Помисли и по този въпрос. Винаги е добре да се запасяваш с една две степени над изчислената мощност.
Аз така от много изчисления за да не влизам в преразход, ребрата които съм сложил в две от стаите ми идвам малко.....

Другия пример който ще дам е че имах БМВ 150 коня което гореше около 15/100км , сега имам БМВ 300 коня което гори 15/100км ......
Така че разхода зависи от това как се кара и колата и камината.
Като е слаба на мощност и даваш повече газ , а като имаш достатъчно мощност даваш по-малко газ а резултата е почти същия .
ivoto - специалист
Започвам подготовката за сезона:)

Я кажете как си чистите комините ? Имам предвид комини от метални тръби?
Има ли много за събаряне? Каква четка ползвате? Някакви химии слагали ли сте? .... такива неща...

:partyman:
zlatev2000 - специалист
ivoto написа:
Започвам подготовката за сезона:)

Я кажете как си чистите комините ? Имам предвид комини от метални тръби?
Има ли много за събаряне? Каква четка ползвате? Някакви химии слагали ли сте? .... такива неща...

:partyman:

И аз съм на същото положение.
Изчистих основно камината , а комина ми е от метална неръждаема тръба , нагъната. Почуках я от тука от там квото падна го събрах с прохусмакачката и тва е. Вътре не ми се стърже с четки че сглобката където го отварям ми е на терасата и ще стане грозна картина :)
roland - специалист
Колеги, на някой занимава ли му се да дойде да ми настрои камината за качествена работа преди сезона. Не е бърнит, по - стара е, но управлението е същото. Просто на поглед според горенето трябва да се пипне малко, за да се оптимизира и да не черни стъклото. Намирам се в покрайнините на София. Естествено срещу разумно заплащане ;)

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: