• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:x Кой изпи бирата -Кой изтри тогава темата и снимките .Ще трябва да импровизирам ,ако имах под ръка тръба фи-150 на 20 санта ще ми трябва ,трудно е в моя град за тези железарии -абе почиващите ги обират .Имам идея тръбата на горелката Фероли да я срежа и скъся леко в долния край на ниво до полудъгата водоравно със предната част на скарата .Така тръбата ще влезе около 3 см в отвора на котела който ще е 7 см ,а долната част на тръбата ще опира почти до тапата на котела под отвора ,така ще се получи един вид козирка която ще подведе газовете малко по навътре и ще предотврати евентуален пушек от вратата ,все пак не е врата на Мерцедес а на Виадрус .Сложно обяснявам - който се цапа с тия неща му става ясно .
andro440 - майстор
filmatoplo написа:
:x Кой изпи бирата -Кой изтри тогава темата и снимките .Ще трябва да импровизирам ,ако имах под ръка тръба фи-150 на 20 санта ще ми трябва ,трудно е в моя град за тези железарии -абе почиващите ги обират .Имам идея тръбата на горелката Фероли да я срежа и скъся леко в долния край на ниво до полудъгата водоравно със предната част на скарата .Така тръбата ще влезе около 3 см в отвора на котела който ще е 7 см ,а долната част на тръбата ще опира почти до тапата на котела под отвора ,така ще се получи един вид козирка която ще подведе газовете малко по навътре и ще предотврати евентуален пушек от вратата ,все пак не е врата на Мерцедес а на Виадрус .Сложно обяснявам - който се цапа с тия неща му става ясно .
аз си мисля ,че не е удачен вариант ,защото ще топлиш само първите и вероятно не две -а само първата секция ,Така мисля ,защото от година време хитрувам и преработвам точно такъв Виадрус.Според мен ,пламъка не трябва да среща препятствие и както го обясняваш ,ще се получи точно това
andro440 - майстор
filmatoplo написа:
Конопено въже се намокря с наситен разтвор от сол и трудно гори .
и вратичката за една година изгнива -хахахах
andro440 - майстор
Аз ще реша проблема с уплътненията ,с малко /канцерогенен/ материал от Татово време
Прикачен файл:
Снимка1637.jpg
Прикачен файл:
Снимка1638.jpg
Прикачен файл:
Снимка1640.jpg
n.ganev - майстор
andro440 написа:
filmatoplo написа:
:x Кой изпи бирата -Кой изтри тогава темата и снимките .Ще трябва да импровизирам ,ако имах под ръка тръба фи-150 на 20 санта ще ми трябва ,трудно е в моя град за тези железарии -абе почиващите ги обират .Имам идея тръбата на горелката Фероли да я срежа и скъся леко в долния край на ниво до полудъгата водоравно със предната част на скарата .Така тръбата ще влезе около 3 см в отвора на котела който ще е 7 см ,а долната част на тръбата ще опира почти до тапата на котела под отвора ,така ще се получи един вид козирка която ще подведе газовете малко по навътре и ще предотврати евентуален пушек от вратата ,все пак не е врата на Мерцедес а на Виадрус .Сложно обяснявам - който се цапа с тия неща му става ясно .
аз си мисля ,че не е удачен вариант ,защото ще топлиш само първите и вероятно не две -а само първата секция ,Така мисля ,защото от година време хитрувам и преработвам точно такъв Виадрус.Според мен ,пламъка не трябва да среща препятствие и както го обясняваш ,ще се получи точно това
Тук задачката е за Ферари а тя мята огИня като Змей Горянин Баси.
Морскиият правилно насочва харпуня :lol: . Само да намеря снимките на предкамерата
ico_3 - специалист
Така аз почти съм готов за зимата заредих 4,5 тона слънчогледови пелети от Харманли прахоляк много като тегля чертата ми се вързаха на 200 лв тона да видим накрая на зимата каква ще е равносметката или удрям д-то в тавана от радост или комшиите ще черпят че съм ги оттървал от плъшоците :-D
filmatoplo - майстор
Мишки не идват ,на брата трети сезон бункера ( ползва бидон) е без капак и пелети се търкалят неволно по пода - няма мишки .А относно пламъка на Феролито който трябва да навлезе в отвора на котела Виадрус У 26 -нищо не го възпрепятства,От горелката излиза пламък с височина 7 сантиметра, и навлиза веднага в отвор с височина почти 9-10 см има и 30 санта ширина .Попържането е в това че трябва да се изработи фланец който да фиксира горелката там където трябва.Нали казах че ще срежа с окло 3 санта долната половина на тръбата,така че горната половина ще навлезе в отвора на котела.Който е погледнал тръбата на Феролито отпред вижда че тя е разделена на две и работи само с горната част.долната част е запушена от скарата . Като се получи ще съживим и този вид котли , защото не всеки се навива да вдига на кутия .
Radoslaw - специалист
andro440 написа:
Някой от форума има ли горелка с ламбда контрол ? По принцип ми е ясно как работи ламбда кислородния датчик ,но за контрол на твърдо гориво-малко не ми изглежда съвместим ,защото там процесите са с непостоянна константна ,било от атмосферно налягане в комина или влажност на въздуха и ред други влияния ,които оказват съществена роля при горенето ,макло смотано го написах,но се разбира ,за какво иде реч...Та нека да коментираме ,ако има запознати и притежатели на такава система
какво по точно те интересува?Това е едно от малкото неща ,което си заслужава парите.За съжаление ламбда модула е скъп.Ерато или както там се нарича в монента ,предлага контролер с модула за над 1500 лв.Само модула е над 600 лв(това ,ако си го купиш директно от полша).В момента съм поръчал няколко контролера с един ламбда модул.Ще ги пробвам и обещавам да дам някакво мнение .
А за контрола на твърдо гориво ,не се тревожи.Съвместим е за всички горива ,естествемо със съответните настройки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Radoslaw написа:
Това е едно от малкото неща ,което си заслужава парите.За съжаление ламбда модула е скъп.
Щом хем е скъп, хем си заслужава парите, значи за да си струва парите трябва да дава много, ама много голяма икономия. Не съм забелязал такова нещо :? .
andro440 - майстор
отговора ми към последните коментари е следния : Ферплито моще да бълва пламък ,но бълва напред и водната част на виадруса в дъното остава под пламъка -,макар ,че съм виждал подобно изпълнение и с разход над 7 тона на сезон -за това спирам до тук . Относно ламбдата на котел с твърдо гориво -няма как да има ефект /НЯМА КАК <ЗАЩОТО/ Защото така наречената ламбда /кислороден датчик/ следи неизгорелия кислород в изгорялото гориво ,Т. Е . в пушека и в комина .Там в зависимост от атмосверните условия и тягата на комина ,заедно с това какво е горивото и температурата около ламбдата ..се отчита импулс и се коригира процеса на горенето,което при котел с твърдо гориво е невъзможно -ако някой докаже обратното аз ще направя три задни салта ,без да опирам земята
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: