• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Teodor Krumov - помощник
ще пробвам с ватата като за начало.благодаря за сьветите
Teodor Krumov - помощник
и имам следния друг проблем-пускам стайния датчик на 30 градуса с цел повишаване на стайната Т ,но камината пак загрява бьрзо водата и влиза в stand by ,а Т в помещението достига до 23 градуса само( в това топло време )
andy_forresite - майстор
Идва силна за радиаторите ти. Затова е така. Минималната й мощност трябва да се пренастрои на по-ниска и може би няма да се гаси по температура на водата. Датчика за стаята с камината добре си го сложил на 30. А защо не си взе модела 13 киловата?
Колко са високи и колко са дълги тези три радиатора да ти кажем ориентировъчно колко киловата са?
Teodor Krumov - помощник
защото + бойлера 13 нямаше да е достатьчно. по големия проблем е че,всички пишат че са без датчик за стайна Т ,но в менюто има такива настройки и уж сьм го пуснал стайния и общо взето незнам дали работи по Т на водата или по Т на вьздуха.но само знам че неможе да загрее стая 12 квадрата
andy_forresite - майстор
Няма да ти стане по-леко, но, ако искаш вярвай, щеше да е предостатъчно 13 кв :) . Минало - свършило.
В нас не сме с камина да поясня. От ползващи камини Бърнит съм чел, че датчикът за t° в стаята не отчита коректно поради мястото, на което е поставян. При твоя нов модел малко хора знаят къде се намира, но ти все пак може да увеличиш и на 40 градуса да направи в стаята. Според мен пак ще изгасне заради температурата на водата. Защо е сложен този датчик на твоя модел при положение че излъчва много малко топлина за мен остава загадка. Проблемът не е в него, а в радиаторите (малко са). Така и не каза колко са дълбоки (тоест широки) и колко дълги. В инструкцията какво пише за минималната мощност на камината, колко е?
В някакъв вариант ако си поставил термостатични глави на радиаторите може да опиташ как ще се получи като ги поставиш на максимум и зададеш 65 градуса вода. В същото време сервизен техник да дойде и да настрои мощностите наново с намаление 30-40% всяка. Или ще се получи (да не изгасва) или няма. Сигурно е едно - ще бъде бая топло в стаите и в резултат на претоплянето разходът няма да ти хареса.
grants - специалист
Колеги за стайния термостат съм писал подробна информация малко по нагоре на същата страница , но хайде ще обесня пак как е при Бърнитите , за старите незнам.
Сега камината НЯМА стаен термостат , разглобявал съм я много пъти и на контролера НЯМА вързан стаен термостат , има само 2 датчика - за водата и за Т на изходящите газове. Аз съм описал какъв датчик сложих и къде се монтира. Но според мен е най-удачно да управляваш камината по Т на водата (лично мое мнение).
Колега @Teodor Krumov незнам как сте изчислявали инсталацията , но всичко е много объркано като гледам. И аз отоплявам към 78кв апартамент , но модела ми е 13+ (по-малкия) и имам монтирани 3 големи радиатори включително и голям(1600х500) в стаята където е камианта - инсталираната мощност радиатори е 13.8kW + 150л бойлер който монтирах преди месец предвид че карах камината на минимална мощност цяла зима. В стаята където е радиатора е с термоглава и отваря много рядко , но стаята където е камианта е около 18кв.
Колегите правилно са ти казали да разглобиш камината и да махнеш ватата , но тогава предполагам много ще се топли корпуса и трябва да я пазите ако има малки деца. Но пак е малко съмнително дали камианта ще успее да сгрее стаята , като се има на предвид че сме още края на Септември , трябваше да сложите и там един радиатор , макари и около 1.5-2кВ щеше да има осезаема разлика.
За настройките на камината , фабричните са доста завишени , та представям си ти с големия модел на 3 радиатора каква баня става :lol: Най-добре да си свалиш инсталаторската книжка и да разучиш настройките. Трябва да накараш камианта да работи оптимално при Т на водата 50-55гр , аз моята я карах на 48-49гр на водата и в стаите беше 24-25гр.
Ако имаш въпроси , ще помагаме :wink:

Поздрави !
Teodor Krumov - помощник
от това което прочетох,виждам че сме направили глупост сьс закупуването но големия модел и решението е още радиатори+минимални мощности на камината.Блогодаря на всички за полезните сьвети
filmatoplo - майстор
:) Ох то е така и при избор на- Диня ,Жена и Котка в чувал . :wink:
vladostojanov - напреднал
Моля за малко помощ с дневното и седмичното програмиране. Камината ми е BURNiT Comfort PM 25 kW, разглеждам ѝ настройките все още. Настроил съм деня и часа, но ми дава достъп да програмирам само за понеделник. Днес е вторник, но като вляза в менюто за този ден (TU) полето ------- не мога да го променя, каквото и да правя. Уж следвам инструкциите по книжката, но...
Как най-простичко да ѝ задам да се изключи в даден час и да се включи в друг в рамките на едн ден? През кое меню - chrono или program?
vladostojanov - напреднал
Имам следния проблем - камината запалва, работи около 10 минути и му дава аларма er 12 - неуспешно запалване. увеличих подаването на пелети, но без резултат - аларма er 12. Изключих я pak, повторих - отново 10 мин работа и аларма er 12. Някой да знае какъв може да е проблема?
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: