Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bobi65 - специалист
Когато котела работи с един цикъл на час, тогава стойностите на КПД на ON - OF ще са с 3.5% повече от стойността на КПД в модулация.[/quote]

Ами за това говоря... Аз в моята си система съм на ON - OF режим и то с 1 цикъл за 2 часа. Следва 1 .30 мин почистване и следващ цикъл ако стайният термостат не е подал сигнал за изключване..
Evgeniy - майстор
Това имах предвид за смисъла и ефективността. Ако на 2 часа са нужни по 10 минути неефективно горене за влизане в режим, то се натрупва едно значително време на непродуктивност. Вярно, че по-бавно изстива и енергията не се губи, но дали като цяло рахода е по- малък?
bobi65 - специалист
Evgeniy написа:
Това имах предвид за смисъла и ефективността. Ако на 2 часа са нужни по 10 минути неефективно горене за влизане в режим, то се натрупва едно значително време на непродуктивност. Вярно, че по-бавно изстива и енергията не се губи, но дали като цяло рахода е по- малък?
Значи не е точно така .Аз ги следя нещата в реално време с термометъра в камерата..
Ако камерата е била напечена до 900 градуса по моят термометър..в паузата между двата цикъла слиза до 500 градуса и после почва да дига отново ..след 600 градуса почва да влиза по малко в прилични стойности на СО и след 5 мин е отново на 900. след 10 е на 1000.
Така че е не повече от 2-3 минути времето на неефективно горене..
За себе си обикновено имам по 2х2 цикъла за 24 часа.. при което е пренебрежимо малко времето за две почиствания по няколко минути за 24 часа.
Здравейте колеги ,
Тъй като съм нов във форума и съм решил да премина от въглища на пелети, въпросите са ми следните :
1.Каква горелка да избера след като ще отоплява 2 етажа къща ( 48 КВ. М на етаж или общо 230 кубични метра ) с 10см изолация , дограма трокал 5камерна 3ен стъклопакет , Термо глави на 8 те радиатора във къщата и 1 бр 120 литров бойлер.
2.Някой може ли да ми каже горе-долу какъв ще ми е разхода на пелети клас А¹ на месец . котела ми е самоделка :-D но изключително ефективен с 4 броя димогарни скари горивна камера 500х400х500 ! Както споменах до момента се отоплява на въглища и разхода ми стигал Мах 2,5 тона за целия зимен сезон . Проблема е в масрафа и мръсотията както и все по трудното намиране на качествени въглища ( домбаските които са с Калоричност, 6500 - 7200 kcal/kg. Влажност, 5%. Пепелно съдържание, 7% са на същата цена като качествените пелети )
Предварително Ви Благодаря за отделеното време !
PS
( Зная че има много теми прочетох голяма част от тях и честно казано не можах да се ориентирам точно в това което ме интересува лично мен )
bobi65 - специалист
[quote="Slavislav4ev"]Здравейте колеги ,
Моят съвет е Байпас на този котел и един малък до 30-32 кв. котел чисто пелетен.
Изхождам от факта че е котела е самоделка... И предполагам че смуче въздух през всички врати и отвори.. Ако си решил да слагаш горелка на вратата то първо помисли за херметизиране на котела.. Въздухът за горене трябва де е единствено през вентилатора на горелката за да може да се регулира.. Следва малко тунинговане и би се получил приличен резултат..
С тези параметри който даваш за изолацията и Разхода си до сега ще получиш същите финансови разходи за отопление но с бяла ризка ще слизаш в котелното .( Ако го ремонтираш след чернилката де )
Последна промяна от bobi65 на пет дек 09, 2016 11:14 pm, променено общо 1 път.
Аз вече 3-та година се отоплявам по този начин - с камина съм, а не с котле. На сезон около 6-7 месеца изразходвам 3-4 тона , зависи колко е студена зимата. Само че камината ни е напълно автоматизирана и през целия сезон си е на режим: сутрин се включва към 6.00. Работи докато излезем за работа и училище т.е. до към 10.00. След това се изключва. Включва се отново час преди да се приберем, т.е. към 16.00 и работи до 0.00- 1.00 часа и после пак в 6.00 се включва. Супер лесно се поддържа... чисти се веднъж на 7 дена. Единственото ми задължение е всяка вечер да сипвам по чувалче слънчогледови пелети в контейнера. Намерила съм фирма от Търговище, от която си закупувам слънчоглдовите пелети, които са много калорични и на много изгодна цена!
Много съм доволна и не съжалявам за избора си.
andy_forresite - майстор
Каква е пък тази камина на слънчоглед :shock:
6osi6 - майстор
шоп написа:
Аз вече преминах на неръждаема жароустойчива неръждавейка 316L :-D
Шопе, ако работех в пожарната, щях да се срамувам от написаното. Трябваше да ви направят агенция, да ви дойде малко акъл в главата.
Твоята МНО чиния е най-обикновена алпака, по качества не се различава от 316L, а тя също не е "жароустойчива", каквото понятие отнесено към стомана не съществува! 316L с елементен състав CrNiMo е нищо повече от неръждавейка.
Стандартът за топлоустойчиви стомани е БДС EN 10095.
Таблица с неръждаеми стомани. 316L са стандартните номера подчертани с червено.
Прикачен файл:
EN 10088-5 2009 Stainless steels.png
Таблица с топлоустойчивите, хром-никелови и др.
Прикачен файл:
EN 10095 1999 Heat Resisting Steels .png
шоп - майстор
6osi6 написа:
ако работех в пожарната,
:-D ама не работиш. Трудно се влиза, има доста изпити, психо тест и тежък конкурс:-)

неръждаема стомана 316L в практиката си се използава за хранителни цели и за детайли с повишена работна температура. Факт е че близо 30 дни чиния тип МНО за 1 лв не е прогоряла и се справя по-добре от шамот при старт стоп система заради малкото си тегло и съответно малката топлоемкост, която в случая заедно със здравината е от решаващо значение.

Чалъма е да направим от нищо- нещо. Иначе мога да направя дефлектор и от л=платина или фолфрам :shock:

П.П. знам, че много хора четът форума и няма да се изненадам, ако след година полските котли запонат да ги правят с неръждаем дефлектор :razz:

Няма само ние да копиране от поляци и братушки. Нека и ние ги научим на нещо:-)
6osi6 - майстор
шоп написа:
няма да се изненадам, ако след година полските котли запонат да ги правят с неръждаем дефлектор :razz:
Този котел с вода ли ще работи :?
Проверката за интелигентност и реакция в критични ситуации ти се губи :yawinkle:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: