• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bic - напреднал
fucheto написа:
да по 1 чувал,но когато беше по-топло и съм пояснил сега колко е
Не знам какво ползваш но с 30кВ радиатори да хабиш по 1 чувал на денонощие ми се струва нереално....Аз има малко по-голяма къща и при нонстоп вкл горелка не съм хабил по-малко от 4 чувала...Когато беше топло работеше по 12 часа но и тогава не съм изразходвал по 1 чувал...
fucheto - помощник
kalin72 написа:
fucheto написа:
да по 1 чувал,но когато беше по-топло и съм пояснил сега колко е
Чувала 15 кг ли е? И при какъв режим работи горелката? 24 часа отопление, и спиране само от стаен термостат?
Чувала 15 кг ли е? И при какъв режим работи горелката? 24 часа отопление, и спиране само от стаен термостат?[/quote]
Да 15 кг е,горелката е в режим на модулация от 1-3 степен на 60градуса,регулира се само с термо глави,но пак казвам този разход беше в преходния период ,сега в момента е 2 чувалчета на денонощие.
kalin72 - майстор
И каква температура се поддържа в помещенията? 24 часа ли работи горелката?
fucheto - помощник
Не карам някой да вярва,казвам какво е при мен.За първа година съм на пелети и настройките на горелката съм си ги направил благодарение тук на форума и с много проби и чоплене.Преди пелетите горях 3 тона въглища на сезон
kalin72 - майстор
Моля те, отговори на въпросите ми.
3 тона въглища, 24 часово отопление на дадената квадратура с поддържане на 22-24 градуса, с такъв котел....на мен ми се вижда фантастика, ама нека и знаещите в тоя форум да кажат.
fucheto - помощник
Термоглавите са на 3 и половина като на стайния термометър ми показва 22-23 градуса и да 24 часа гори като не съм я наблюдавал колко гори и колко време почива
kalin72 - майстор
Това на някой гръцки остров ли е?
fucheto - помощник
Както казах не карам никой да вярва,но все пак като започваш да се позаяждаш ако искаш да дойдеш да видиш и да заложиш нещо в замяна на това което ще видиш...........Без значение кой какво си мисли,аз казах какво е при мен ,не мисля да доказвам на който и да е каквото е да е
fucheto - помощник
kalin72 написа:
Къде е къщата?
Карлово
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Тема САМО за разход на пелети !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: