• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burner - специалист
Методи написа:
Колеги,
Моля за помощ.
Мой комшия си е купил 25 кв камина като вашите. Проблема е, че настройчика му е диктувал по телефона как да си настрои камината, ама ядец. Понеже му обещах да му помогна, моля за вашата помощ. Контролера и е напълно непознат за мене, аз съм с друг, доста по-опростен контролер на камина Марели. В момента за мен камината не влиза в режим на модулация, защото си стои на 3-та степен. Та, какъв е кода за влизане в заводските настройки и има ли меню на български. Ако можете напишете стъпка по стъпка как да настроя степени, време на подаване на пелети, време за почивка между две подавания на пелети и т.н. Инструкцията за мен е написана много, много лошо и не ми става ясно как да регулирам тая пущина. Зная, че ще отнеме време писането, ама нали за това сме във форума.
Предварително благодаря на всички отзовали се.
Колега, на първа страница в темата има линк за инструкцията. Тя е от две части - потребителска ( нея я имате) и инсталаторска. Изтегли я, разпечатай я, и я оформи във вид на книжка. После я разучи и чак после питай и разцъквай менюто. Кодът е 0000. Прочети малко из темата, още в началото е писано как се влиза в инсталаторското меню. Като стои на трета степен ( вероятно сте на ръчно), достига ли зададените градуси? Защото ако не ги достига, разбира се, че няма да влезе в модулация. Успех.
Здравейте колеги, извинявам се че въпроса ми не е за тук но тъй като вие ползвате BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW и по добре знаете.
Въпроса ми е кой от двата модела е по подходящ за отопление на етаж от къща.
Самият етаж е 55кв чисто всички стаи (хол 18 кв и има 22 глидера Н60 ) , (спалня 15кв и има 20 глидера Н60 ), (кухня 15кв и има 20глидера Н60 ), (баня 3,5кв и има 8 глидера Н60 ), коридор 3,5кв в него няма радиатори той се отоплява от другите стаи.
Пелетната камина ще бъде монтирана в мазето стаята там е 18кв, там температурата не е важна, важно е само да не е студено.
На етажа има външна изолация 10см и PVC дограма навсякъде. Отдолу се живее а отгоре е тавана и покрива.
Общата отопляема площ е към 75кв и бойлер със серпентина 80л,
Коя от двете камини е по подходяща?
Мерси предварително.
benimm8808 - специалист
Kiril555 написа:
Здравейте колеги, извинявам се че въпроса ми не е за тук но тъй като вие ползвате BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW и по добре знаете.
Въпроса ми е кой от двата модела е по подходящ за отопление на етаж от къща.
Самият етаж е 55кв чисто всички стаи (хол 18 кв и има 22 глидера Н60 ) , (спалня 15кв и има 20 глидера Н60 ), (кухня 15кв и има 20глидера Н60 ), (баня 3,5кв и има 8 глидера Н60 ), коридор 3,5кв в него няма радиатори той се отоплява от другите стаи.
Пелетната камина ще бъде монтирана в мазето стаята там е 18кв, там температурата не е важна, важно е само да не е студено.
На етажа има външна изолация 10см и PVC дограма навсякъде. Отдолу се живее а отгоре е тавана и покрива.
Общата отопляема площ е към 75кв и бойлер със серпентина 80л,
Коя от двете камини е по подходяща?
Мерси предварително.
Колега напълно достатъчни ще са ти малкия клас камини в диапазона 10-13 кW. Но се насочи на друга марка не и на тази,има на пазара доста добри модели и марки.
13ката ще ти свърши работа... Колега, таман я направихме да работи и ти се отказваш от марката :) хихихи
grants - специалист
Kiril555 написа:
Коя от двете камини е по подходяща?
Мерси предварително.
Определено 13ката ще е правилния избор. Относно помещението където ще е камината, може да се монтира един радиатор около 2кВ с термоглава или просто да се остави възможност на по-късен етап ако става прекалено студено в помещението да се монтира радиатор.
Както те посъветва колегата насочи се към друга марка, тази си има своите предимства, но ако не ти се занимава с настройки, преправяния и т.н. бягай надалеч от Сънсистем :wink:

Поздрави !
Методи - специалист
Колеги,
Понеже никак не мога да се оправя с настройките на камината, моля да ми дадете телефон на добър и отзивчив инсталатор за настройка на Бърнит Комфорт за района на София.
Благодаря предварително на всички отзовали се.
Barbutko82 - специалист
Методи написа:
Колеги,
Понеже никак не мога да се оправя с настройките на камината, моля да ми дадете телефон на добър и отзивчив инсталатор за настройка на Бърнит Комфорт за района на София.
Благодаря предварително на всички отзовали се.
Колега ти май не си прочел и ред от този форум.Прочети напред в темата,и ще ти стане ясно,че читав инсталатор няма в цяла България.Инсталатори има,но до там,те само пускат камините за да имаш две години гаранция и до там.Настройчиците сме самите ние,който му се чете няма да има ядове,който не му се чете и ръчка ще търси неразбиращи инсталатори.Прочети темата три пъти(както съм направил аз)и ще ти стане ясно всичко.Ако имаш въпроси питай,има доста компетентни колеги,които ще ти отговорят включително и аз.Поздрави колеги!
burner - специалист
Камината не е негова и човекът не иска да се занимава с чужди проблеми. Ние също, защото ако е за съвет - ще помогнем, ама да седна и да изпиша страници със действия за изпълнение от човек, който не е навлязъл поне малко в материята и не схваща логиката на нещата, няма как да стане. Не че не искам, но нищо няма да се получи. Обадете се на някоя монтажна фирма, която продава продукта и от там ще ви изпратят човек. Всъщност не ми е ясно какво толкова трябва да се ръчка веднага след закупуването на камината. Заводските настройки би трябвало да са достатъчно добри за пускане и експлоатация, поне в началото. После се правят промени според нуждите.
teodor7192 - напреднал
Колеги в аз от доста време вече карам с фабричните настройки.

Остана ми само да намеря най-доброто решение на проблема със задръстването на горелката. Запушил съм страничните и единия ред дупки отзад и пак остава по дъното материял. Има ли ефект ако уплътня и разтоянието което остава около цялата горелка? Това не съм го правил,защото не съм търсил да купя още алуминиево тиксо затова каже има ли ефект?!
Barbutko82 - специалист
teodor7192 написа:
Колеги в аз от доста време вече карам с фабричните настройки.

Остана ми само да намеря най-доброто решение на проблема със задръстването на горелката. Запушил съм страничните и единия ред дупки отзад и пак остава по дъното материял. Има ли ефект ако уплътня и разтоянието което остава около цялата горелка? Това не съм го правил,защото не съм търсил да купя още алуминиево тиксо затова каже има ли ефект?!
Ако гори дълго време в модулация винаги ще се позадръства.И на моята съм и запушил всички странични отвори,но не и позволявам да влиза в модулация при автоматичния режим,сега не я отварям и по седмица.
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: