• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
вт фев 05, 2019 8:21 pmprascho написа:
Аз бих попитал, къде гори огъня? Тъй като няма легло и пелетите не идват отдолу, а отстрани, то горивния процес най-отпред ли е?
Не, горивния процес е по цялата скара. При слаба мощност е отзад до шнека, а ако се усили е по цялата дължина на скарата.
4799inpl64 - специалист
нед фев 03, 2019 9:21 ambobi65 написа:
чет яну 31, 2019 12:25 amRadoslaw написа:
ср яну 30, 2019 2:27 pmphantom_ написа:
Сега да поясня и Аз, какво не ви е ясно? Всичко е описано, без точния механизъм използван от мен?!?Прочетете темата на всеки съм отговорил с размера. Споделих ви идеята с която можете да горите всякакъв вид пелети. А за сламата добавих че само тя не е скъпа и не са я вдигнали, защото слънчогледова люспа вече почти не се продава а всичко е затворен цикъл!! Кое не е така? И да изтрие колегата темата няма проблем за мен просто исках аз да го покажа пръв. Защото патент няма да извадя така или инъче :wink:

Механизма е толкова ясен ,че няма повече накъде.истинският е с регулируем ход и наистина е малко скъп около 200 лв.За съжаление и аз го нямам и не мога да го покажа,но китайските също вършат работа.единственото условие е да се знае ,горе долу ,колко ход ни е необходим.
Миналата Година взех от прехвалените румънски пелети който правеха много твърда шлака. Ядасах се и взех точно такъв актуатор от китаиците . Така добавих и механично почистване към моята горелка. Лесно и ефективно. Единствено си поиграх да съчиня малка схемичка която до обръща поляритета в края на хода за да прибере актуатора в изходно положение..
Само като идея-линеен мотор за сателитна антена.8 инча е около 50 лева и май го даваха за около 50кг.товар,би могло да се пробва.
filmatoplo - майстор
Какво е това кафявото по тръбата .
phantom_ - специалист
Като нагар стой, налеп на пепел..? Нещо такова :? И може да се ползва и мотор от сателит да, но този не е такъв :roll:
bobi65 - специалист
Само като идея-линеен мотор за сателитна антена.8 инча е около 50 лева и май го даваха за около 50кг.товар,би могло да се пробва.
[/quote]

Точно такъв ползвам.

Прикачен файл

file.jpeg
phantom_ - специалист
На 3кв я мъча :supz:

Прикачен файл

_20190207_181220.JPG
Mariqn830 - напреднал
чет фев 07, 2019 6:13 pmphantom_ написа:
На 3кв я мъча :supz:
Има ли някакви ядове като я мъчиш на 3кв или си крета нормално
phantom_ - специалист
Ядове няма въпросът е така да е настроена че да не загуби огънчето. Просто количеството е малко за постоянен огън,но няма проблем държи го.
filmatoplo - майстор
:) Аз пък си опекох няколко Карагьоза :wink: 3 киловата ли ,ам че тя по малко от мойта камина бе :wink: режим Изчакване държи ли .
чет фев 07, 2019 7:59 pmfilmatoplo написа:
:) Аз пък си опекох няколко Карагьоза :wink: 3 киловата ли ,ам че тя по малко от мойта камина бе :wink: режим Изчакване държи ли .
Тука май няма такава работа.
Карагьоза, не го ли забавиш 8 мин. на 15 киловата, преди да го обърнеш, напрао минавам на пържоли.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 37

Тема "Пелетна горелка самопочистваща всегоривна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: