• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
armo - напреднал
Споделям настройките :

Помпа вклчючва - 50 гр.
Температура изкл. на горелка - 55 гр.
Темп.граница - 10гр.
Шнек подава по - 6,5 секунди
Шнек почива - 35 секунди
Авт.почистване през - 10 мин.
Време на авт.почистване - 10 секунди
Вентилатор скорост - 33 %

Утре ще мога да споделя с точност колко време работи и колко почива (днес цял ден ще е под наблюдение)
Последна промяна от armo на съб ное 01, 2014 12:51 pm, променено общо 1 път.
armo - напреднал
До сега почива час и половина сега засичам колко време ще работи и ще споделя.
filmatoplo - майстор
Шнек подава През 6,5 сек , не е ли -шнек подава По 6,5 сек .
armo - напреднал
да така е по 6,5 сек.
armo - напреднал
Няма ли желаещи за размяна на мнения и съвети за горелки Марели или никой не ползва такива :lol:
armo - напреднал
Здравейте,искам да попитам кой вариянт е по добър отностно разхода на пелети.Когато горелката е на по-висока мощност и достига по-бързо зададената температура или когато е на по-слаба мощност и по-бавно подава пелети и съответно по-бавно достига зададената температура на водата.Благодаря
jabata - специалист
Не мисля че ще има кой знае каква разлика, но можеш да тестваш. Иначе от теоритична гледна точка, КПД-то при минимална мощност, но не прекалено ниска ще е по-добро отколкото при максимална. Обаче пък на минимална ще работи повече време, така че никой не знае какво точно ще покаже практиката. Най-добре, да тестваш.
armo - напреднал
Тъй като нямам стаен термостат (защото топлото ми бяга) в момента съм го настроил да включва от 40 градуса на водата,загрява я до 60 и изключва(в топло време) .Чудя се чрез намаляне на подаването на пелети ако го настроя да поддържа едни 55 градуса на водата (без да изключва) дали няма да е по-икономично,
filip_n - специалист
Здравейте
Нов съм във форума и мога да споделя мнение за моята горелка от серията на Марели GF 25 киловата. Горелката я сложих февруари тази година след като прочетох доста от форума за различните горелки и после си я избрах по различните параметри които ме интересуваха. Та може би трябва и аз да дам малко инфо за следващите които са решили да сменят кюмюра с пелети :-D
Като за начало мога да кажа разход за отопление на 120кв/м неизолирана тухлена къща с частично сменена дограма без термоглави на радиаторите. Та разхода Февруари за седмица с минимални температури вън -10 и температура в къщата 19-20 беше 26 чувала. Този разход може да се сетите се запази и на следващата седмица в която беше с температури 2градуса вън 26 вътре :-D само от термоглавите разхода и температурата се кротнаха на 15 чувала седмично и 19-20 температува в къщата.
Това са разходи на дървестни пелети за слънчоглед е по различно малко :)
Настройки на горелката :
Макс темп. вода 65гр.
Помпата се включва на 50гр.
Изключва ма 47
Степен Макс подава пелети 5.5сек почива 16сек.

Мога да дам още инфо ако на някой му е интересно :)
filmatoplo - майстор
Колега на какъв котел е сложена горелката Марели ,малък ми изглежда разхода .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Горелка Марели РВ 52" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: