• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Да, просто да си вземе радиатора по размер и ще му е по добре.
Такъв имам маджунисан, тип 22, в работно положение.
bigdragon - майстор
Радиатора си е точно 1800х600,
670мм е височината, а 600мм е между
осите на фитингитите за подвързване.

Важният размер е 600, мощноста и обема (заради ТП).
Другото е според мястото, красотата и пазара...
bobi65 - специалист
нед яну 28, 2024 3:51 pmДетето написа:
нед яну 28, 2024 3:23 pmivanovbg написа:
нед яну 28, 2024 1:49 pmbobi65 написа:
Поздрав на всички , имам посоченият радиатор който ползвам с термопомпа в режим с делта Т 12 градуса.
Върши си добре работата за помещението в което се намира. Проблема е че протече , възрастта му е поне35-40 години. Такъв дизайн не срещам никъде за да му разбера мощността. Три панелен 670 / 1800 плосък. Временно съм му запушил пробойната с Маджун - заварка . За да взема нов обаче искам да съм наясно с параметрите на стария.
Допълвам че е широк 100 милиметра. Тези който срещам като тип 33 са по 150-158милиметра с сериозно оребряване
Тип22 с оребрение межди двата се равнява на трипанелен без оребрение. Понеже е на 670 можеш да го смениш със 600 но с 200мм по дълъг.
Понеже говорим за ТП и навсякъде се казва, че за отопление с радиатори трябва да бъдат преоразмерени. Затова не е ли по добре колегата да си вземе тип 33.
Няма да е добре стоящ поради дебелината си. Втора причина - ще е по скъп. Трета причина ще надвиши предполагам с 1/3 мощността и ще трябва да му я ограничавам с винтила за да не прегрява помещението.
Колегата който изказа мнение че оребрени 22 е равен на плосък 33 смятам да му се доверя. Това което открих до сега е че завода в Стражица се е казвал Лъч.... Купен от Чехите и Корадо е новата гама в производство. Но ги правят оребрени (конвекторни).
Може би в фирмите за топлинно счетоводство имат повече инфо за старите радиатори. Може някой от тяхните служители да се включи евентуално в темата.
  • 1
  • 2

Тема "Има ли някой който знае мощността на този тип панелен радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: