Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pavelari - майстор
0885 120 221 - е тоя пич ще Ви направи перфектно подово за около 400 лева
Spassow_lbg - специалист
да възобновиме малко темата :wink:

така, вече нещата стават сериозно, тоест почвам да действам с отоплението на банята. Разбрах че в практикер и бриколаж има такиви подови отопленя на DEVI и ще си взема от там.
Единственото което не ми е ясно, тъй като прочетох в сайта на DEVI че отоплението развива около 120 градуса, ако сложа стиропор 2 или 3 см под отоплението дали няма да се стопи. Все пак не искам да топля и банята на комшиите от долу.
За това моля за съвет как да изолирам пода към съседите,
В момента има замаска от мозайка (както е по БДС при всички панелки) и да кажа честно не ми се кърти. Това го казвам затова, че изолацията неможе и да е без крайно дебела тъй като ще се получи висок праг на входа на банята.

Благодаря предварително за съветите.
solo5 - майстор
1. слагаш фибран за под 2-5см, отгоре армираща мрежа и правиш замазка 3-4 см
2. отгоре редиш подовото отопление, пак армираща мрежа и пак 3-4 см
3. почваш да се чудиш откъде да получиш тези 10-15см :-D

най-добре е т.3 да е първа :lol:
Чаро - Акълия
Как 120 градуса :shock: ?
Ти представяш ли си кво ще стане с замаската, лепилото и плочките при 120гр? А ти ще си в главната роля на мюзикъла
Котка на горещ ламаринен покрив :lol:
Са ще разгледам, но не вярвам да са допуснали кабелите за подовото да загряват до 120. Особено деви.
Spassow_lbg - специалист
ето техническите характеристики:

може и да не съм разбрал правилно :?

Dünnbett-Heizmatte Typ DTIF-150 W/m2

Technische Daten:
l Spannung: 230 V
l Spez. Leistung: 150 W/m2
l Nenngrenztemperatur: 120°C
l Kaltleiter: je Matte 1 x 4 m, 1,0 mm2
l Mindestverlegetemp.: 5°C
l Isolierung: PVDF / FEP
l Kleinster Biegeradius: 6 x dA
l Widerstandstoleranz : + 10% / - 5%
l Längenbelastung: 11 W/m
l Berechnungsbreite: ca. 50 cm
l Lieferbreite: ca. 48 cm
l Zulassung: EN 60335-2-96
l Schutzart: IP X7
DTIF Heizmatten sind für den Einsatz unter
Fliesen in Duschen ohne Wanne geeignet!
Чаро - Акълия
Аха. И аз прегледах. Имаше някои с Т макс 60 гр. имаше и такива. Трябва да има защита от прегряване, щото при Т над 50-60 гр предполагам на крачката ти, хич няма да им е добре.
Аз си направих водно подово и при Т на водата 38-40 в стаите е 22-24гр. Прави сметка. И това при минус 7-8 навън. А за банята няма да ти трябва нмого ...

Иначе както ти писа соло5, слагай фибран 3-5 см според нивото....
И поразпитай за управлението на подовото.
Spassow_lbg - специалист
управлението става с термостат, с него можеш да регулираш топлината на пода, то на мен ми трябва да работи 15минути преди да влезеш в банята до 15 минути след за да ти е топло на краката и да изсуши например. иначе си имам камина с въздушна риза която топли и банята но в преходния период например септември октомври ползвам климатици и банята нямам , а хубаво да е леко топличко :)
2v6 - майстор
Spassow_lbg написа:
управлението става с термостат, с него можеш да регулираш топлината на пода, то на мен ми трябва да работи 15минути преди да влезеш в банята до 15 минути след за да ти е топло на краката и да изсуши например. иначе си имам камина с въздушна риза която топли и банята но в преходния период например септември октомври ползвам климатици и банята нямам , а хубаво да е леко топличко :)
Подово с кабели и замаска няма да се получи според тези твои очаквания. Загряването ще става за много повече от 15 мин.

"Бързо" подово е от тези като рогозка и се лепи директно под плочките.
Spassow_lbg - специалист
и половин час ду му трябва , няма проблем, това вече ще си го регулирам чрез опити. на мен ми трябва най-вече пода да е топъл а не въздуха в банята :).
Spassow_lbg - специалист
solo5 написа:
1. слагаш фибран за под 2-5см, отгоре армираща мрежа и правиш замазка 3-4 см
2. отгоре редиш подовото отопление, пак армираща мрежа и пак 3-4 см
3. почваш да се чудиш откъде да получиш тези 10-15см :-D

най-добре е т.3 да е първа :lol:
май така ще излезе :)

а защо замаската трябва да е толкова дебела, за това отопление го дават че директно могат да се сложат плочките от горе., май май ще се кърти мозайката :sad:

Тема "Електрическо подово отопление в баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: