Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Колкото другата е точно :) Просто тоя вентилатор е малко по голям(такъв имам). Главата в най широката си част горе е 90мм а дължината е 230мм. На 20кв Грейко е 200мм пак на 90мм..И аз мисля че ще е най много 30кв но това ще го видим в процеса на работа.
Здравейте колеги. Тъй като днес бях при Любо си позволих за заснема и новата партида модулни кошнички 100 на 100. И голямата 150 на 100. Успех в новия отоплителен сезон.
Прикачен файл:
IMG-3b51ae65c1a85191d0c514d6de9bfac5-V.jpg


0898436835.
sasko12345 - специалист
Имате ли някакво самоделково управление за горелка. Понеже аз си направих една и я ръчкам с ардуино в момента няма датчици за температура и горене просто зарежда пелети, вкл дизелова свещ за да запали зажърта вентилатора и през определено време пуска пелети. Но ми се случи да започне да пуска пелети и релето да неиска да изкл след това което е доста притеснително за да не стане пожар ако препълни с пелети и се запали шнека.
dilait19 - специалист
sasko12345 написа:
Имате ли някакво самоделково управление за горелка. Понеже аз си направих една и я ръчкам с ардуино в момента няма датчици за температура и горене просто зарежда пелети, вкл дизелова свещ за да запали зажърта вентилатора и през определено време пуска пелети. Но ми се случи да започне да пуска пелети и релето да неиска да изкл след това което е доста притеснително за да не стане пожар ако препълни с пелети и се запали шнека.
Колега, горелката от тази тема няма никаква електроника, виж в съседната тема :supz:
lz2skt - специалист
sasko12345 написа:
Имате ли някакво самоделково управление за горелка. Понеже аз си направих една и я ръчкам с ардуино в момента няма датчици за температура и горене просто зарежда пелети, вкл дизелова свещ за да запали зажърта вентилатора и през определено време пуска пелети. Но ми се случи да започне да пуска пелети и релето да неиска да изкл след това което е доста притеснително за да не стане пожар ако препълни с пелети и се запали шнека.
Виж в Форум Хаус.Руснаците имаха тема за самоделни управления за п.горелка
Mariqn830 - напреднал
:supz:
чет яну 22, 2015 6:20 pmplamenmaistora написа:
Колеги моята горелка нее за тази тема тя е с управление с вентилатор а темата е за гравитична горелка.
Ако някой има интерес на лични.
Здравей колега сам ли си направи горелката или я поръча от някой

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: