• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ring - напреднал
А при нас системата е сгрешена- клиента не знае какво иска, а техникът си мисли че знае повече и не трябва да дава никакви обяснения.
naskov - майстор
Всяка година от Фероли Италия организират курсове за техници, които искат да пускат такива горелки. Провеждат се в София-Парк Хотел Москва. Тази година инженера от Фероли обясни, че имат около стотина горелки, на които перките на вентилаторите са с една или две пластини повече от нормалните 40. Това оказвало сериозно влияние върху горивния процес. От Фероли разбрали за това по-късно, когато горелките вече били експедирани. Не знаят в кои държави са изнесени. Тази може да е една от тях. И няма разлика между червени и сини. Просто различни фирми ги внасят в БГ
ring - напреднал
naskov твоят отговор изяснява нещата.
Защо след като съм говорил със сервиза в София 2 пъти, с двама души, които "настройват горелките Фероли", никой от тях не ми каза за този проблем по телефона?
Защо "настройката" на тези горелки не се поеме от производителя или търговеца?
LazarGanev - "Велик майстор"
naskov написа:
И няма разлика между червени и сини.
Да бе да, няма разлика! На какво ще заприлича Будеруса, ако му сложиш червена горелка или пък Виадрус със синя :vom: :-D
bilici - специалист
Здравейте , да използвам темата и да попитам всички с червено Фероли. Не знам има ли разлика от синьото.

Пример: /при положение, че следи самотемпературата на водата/
-като настроите горелката на 50градуса /което значи да изключи на толкова/ , на колко ви изключва и на колко стартира отново ?

При мен настроена на 50гр , изключва на 70 и стартирва отново на 50 / това според показателите на вградения термометър на Дакон , а механичния на помпата реагирва на същите показатели /
Излиза, че загрявам водата 20градуса и съответно изстива с толкова за да стартира отново.
Днес взех друг оригинален температурен датчик на Фероли и с него отчете 2гр разлика, тоест при 50гр-изключи на 68гр-стартира на 50. :?
Техниците на горелката твърдят , по инструкции също, че зададената температура е точка на изход - демек да изключи на толкова. И диапазона на стартирване е около 8-10градуса надолу, само според техниците потехни наблюдения при други горелки.
Питам защо при мен не е така. Нямам все още отговор.
Притеснява ме , че работя в диапазон 18-20гр. при положение , че може 8-10гр, едни 10градуса топля в повече и ползвам или губя излишно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мога да ти кажа, че нищо не губиш
bilici - специалист
Това добре .
Тогава на кой термодатчик да вярвам, на горелка или котел, че и един външен електронен съм сложил-той съвсем друго отчита.
Топля се, ама и аз не знам на колко градуса. :roll:
filmatoplo - майстор
Ако разликата е малка ,2-3 градуса пречи ли му нещо.тоест щом е нагласена 50 градуса ,не трябва ли веднага след достигане на 50-51 гр да започне процедура по стоп :? после под 49-48 градуса да стартира пак .
naskov - майстор
bilici написа:
Техниците на горелката твърдят , по инструкции също, че зададената температура е точка на изход - демек да изключи на толкова. И диапазона на стартирване е около 8-10градуса надолу, само според техниците потехни наблюдения при други горелки.
Точно така е. Когато се достигне зададената температура трябва да спре подаването на пелети. През това време температурата се качва още няколко градуса, защото пелетите все още горят. След като температурата падне с 10 градуса, горелката се запалва отново. При теб нямам представа защо не е така. Пробвай да смениш само датчика. Ако не стане може би си за нов контролер.
bilici - специалист
filmatoplo написа:
Ако разликата е малка ,2-3 градуса пречи ли му нещо.тоест щом е нагласена 50 градуса ,не трябва ли веднага след достигане на 50-51 гр да започне процедура по стоп :? после под 49-48 градуса да стартира пак .
Техниците казват , че разликата е 8-10, а при мен е 18./според котела/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: