• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Ти пак си постъпил по дипломатично ,а аз след като съм взел пари за водното свързване на камината съм носил отговорност че и затяга шнек и пада мотор ,че и за спирането на вентилатора .Не ми даде сърце да го оставя човека ,въпреки че не заслужаваше ,не знам какво е пипал майстора от Сервиза на Голденфайер - горяла камината по 4 чувала пелети - честито кръснице.
bgtelbg - напреднал
Golden Fire
Здравейте разполагам с Водороден котел gf48 с най новата горелка всичко е наред има само един малък проблем когато го карам на ниски градуси на нощен режим
настроен е на 21 градуса... температурата в стаята е под 21 градуса в случея 18 градуса а долу където е котела пише топло е
има разминаване някви идеи
термостата е Delta Dore
DELTA DORE TYBOX 137
filmatoplo - майстор
:) Във менюто направил ли си отметка за Стаен термостат ,и аз така свързах веднъж термостат на такава горелка без да отбележа в менюто и не работеше коректно после си поправих грешката и всичко е ок :-D .за термостата не мога да кажа дали работи .
bgtelbg - напреднал
filmatoplo написа:
:) Във менюто направил ли си отметка за Стаен термостат ,и аз така свързах веднъж термостат на такава горелка без да отбележа в менюто и не работеше коректно после си поправих грешката и всичко е ок :-D .за термостата не мога да кажа дали работи .
Нямам си на идея Инженер я свърза не от екипа на Golden Fire да подчертая но явно човека е забравил да цъкне отметката довечера ще вида като се прибера дали я има или не .. :) трябва да почета малко и надявам се ще се справя да не го разкрарвам човека за една отметка :)
filmatoplo - майстор
Не помня точно кой параметър е това пишеше стаен термостат ,просто промених обратно на това което беше,въпросната вечер на свързване на термостата го свързах на клемата под горелката като преди това махнах мостчето ,уж заработи - не пипах нищо друго по молба на човека ,но на другия ден ми каза че нещо не действа ,и променихме в менюто ,по инструкция на човек от фирмата.П и негови напътствия тогава за секунди стигнах до точния параметър ,сега не помня ,трябва пак да съм пред горелката .Има и някаква заигравка с Лято и Зима , сега май трябва да е на Зима .
ekondev - напреднал
[quote="filmatoplo"]Не помня точно кой параметър е това пишеше стаен термостат ,просто промених обратно на това което беше,въпросната вечер на свързване на термостата го свързах на клемата под горелката като преди това махнах мостчето ,уж заработи - не пипах нищо друго по молба на човека ,но на другия ден ми каза


Ехо четете, имате 30 страници. Лято за бойлер. Зима е за отопление.

Само от мостче то се определя дали има стане термостат, от параметър е за 5 или повече закъснение на термостата. Също ако има втора помпа или Ел. Задвижване на боилера.

Може да имаш пет минути закъснение.
Пиши на лично.
Здравейте! Ние имаме камина Golden fire GF18 от миналата година. Няма да коментирам колко време я чакахме, как ни я стовариха на улицата и колщо ни съдействаха. Върза ни я майстор, който монтира радиаторите, но не разбира от конкретните настройки. От тогава има проблем, че често спира и започва да пищи. Трябва да я рестартираш за да тръгне. Миналата година мислехме, че го прави от лоши пелети. Но тази година са хубави и постоянно има този проблем. Супер дразнещо е и не можем да я оставим през нощта. Някой може ли да даде акъл?
Така наречените "майстори" от фирмата производител искат 80лв за да натиснат няколко копчета, най-вероятно.
ekondev - напреднал
SpasK написа:
Здравейте! Ние имаме камина Golden fire GF18 от миналата година. Няма да коментирам колко време я чакахме, как ни я стовариха на улицата и колщо ни съдействаха. Върза ни я майстор, който монтира радиаторите, но не разбира от конкретните настройки. От тогава има проблем, че често спира и започва да пищи. Трябва да я рестартираш за да тръгне. Миналата година мислехме, че го прави от лоши пелети. Но тази година са хубави и постоянно има този проблем. Супер дразнещо е и не можем да я оставим през нощта. Някой може ли да даде акъл?
Така наречените "майстори" от фирмата производител искат 80лв за да натиснат няколко копчета, най-вероятно.
Дай ги, имаш и гаранция. И после ще имаш възможност да им звание. И прочее от къде си.


И на други който пишат за проблем с голден фире да пишат от къде са.
n.ganev - майстор
LazarGanev написа:
Правихме отопление на приятел на брат ми. Всичко добре, но донесе едно украинско стоманено котле за въглища, пък ще гори дърва. Обясних му, че няма да стане, но той ме гледаше високомерно - демек ти не разбираш, това е "руско чудо" от соца, сегашните не могат да му се опрат. Ми добре, сложихме го, поработи 2 седмици и вдигна ръце - дай да мислим нещо на пелети, че свърших парите с този ремонт, пък така не става с тези дърва. Бях му измислил схема - котел втора употреба и горелка като хората на изплащане, но той ме изненада, че е поръчал златния огън и ще ме извика да го подвържа и пусна. Казах му, че не му разбирам и не искам да му монтирам втори боклук, защото ще се компрометирам. Обаче не - трябвало да си довърша работата! Изпратих му момчетата, подвързахме му го безплатно и му казах да не ме търси нито за настройки, нито за проблеми, само ако иска да почерпи. Е, не ме е търсил от тогава. :cool:
:lol: Аз те търся да почерпя, а ти все бягаш да тА еВа. Ама я виж к'во прай ekondev ? "Пеликан къмпани" ЕООД :cool:
ekondev - напреднал
n.ganev написа:
LazarGanev написа:
Правихме отопление на приятел на брат ми. Всичко добре, но донесе едно украинско стоманено котле за въглища, пък ще гори дърва. Обясних му, че няма да стане, но той ме гледаше високомерно - демек ти не разбираш, това е "руско чудо" от соца, сегашните не могат да му се опрат. Ми добре, сложихме го, поработи 2 седмици и вдигна ръце - дай да мислим нещо на пелети, че свърших парите с този ремонт, пък така не става с тези дърва. Бях му измислил схема - котел втора употреба и горелка като хората на изплащане, но той ме изненада, че е поръчал златния огън и ще ме извика да го подвържа и пусна. Казах му, че не му разбирам и не искам да му монтирам втори боклук, защото ще се компрометирам. Обаче не - трябвало да си довърша работата! Изпратих му момчетата, подвързахме му го безплатно и му казах да не ме търси нито за настройки, нито за проблеми, само ако иска да почерпи. Е, не ме е търсил от тогава. :cool:
:lol: Аз те търся да почерпя, а ти все бягаш да тА еВа. Ама я виж к'во прай ekondev ? "Пеликан къмпани" ЕООД :cool:
Опитам се да помогна с каквото мога
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: