Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy написа:
Температурния мониторинг е отделна система, а втората група от графики са екселски диаграми от статус файла на мониторинг програмата на Натурела от контролера на горелката. Тях ги правя с макроси, даже ги бях публикувал тук някъде по-назад мисля.
Благодаря за отговора.
Мен ме интересува отделната система, защото и аз имам колектор от бирени кутийки и искам да си поиграя и да напасна двете системи да се допълват и работят по оптимално, но за целта ми трябва информация и за външната и вътрешната температура във формата на графики на обща диаграма за по лесно и по нагледно сравнение. Та въпроса е: купил ли си я или си я правил системата. А за самата горелка и аз имам мониторинг. С Натурела съм. Поздрави!
Evgeniy - майстор
Емо, аз използвам един SNMP температурен адаптер. Те са сравнително скъпи, но има варианти. Може да погледнеш темата за температурния мониторинг. Ако не ти се занимава с ардуино, има USB; RS232 или LAN термометри. Ето няколко линка:
http://www.ebay.com/itm/Temperature-Dat ... Swy4hURn4f
http://www.ebay.com/itm/Sarmalink-com-o ... SwBLlU7Xd3
http://mini-monster.ru/index.php/about-ru/mm32n
Plamen Petrov - помощник
С 2 думи pellasx е по-доброто решение за мен? Котела ми е Виадрус у22 25-27кw . Не ми се сменя,че му е първа зима...Избързах с покупката му и сега трябва да си нося кръста..Незнам вертикалния пламък на грейкото дали ще е по-добре от към КПД,или хоризонталния на pellasx.Ще слоща и плочи но котела.От към разход на пелети също..Ти кво би взел от двете?Имам парите
Radoslaw написа:
Plamen Petrov написа:
Много са 3К нали? Незнам колко ,ще окряка тоя pellasx..Ако издържи двойно годинки може,но надали..Контролера ме влече и тва,че е чужбинска зглобка(уж по-добре)..Но май вертикален пламък е по-оферта.Скоро чух,че Грейко разработвали и те такава с въртяща горивна камера,като на Revo... Но 700-800 лв. не са малко,а и тва,че не виждам много ползватели на този Pellaxs...Що така не се знае,едва ли само 1К лева е причината.
kalin72 написа:
Хехе, 3К лева, аре стига :)
Вземай Грейко RB20 и пей сърце :)
Точно тези 1К лева е причината.Тези горелки,имат 99% КПД доказани.С тестове направени в независими лаборатории.
Виж все пак и конкуренцията на Pellasx.Kой от кого е копирал не е ясно.Всеки си има патент,но това едва ли е толкова важно.
важна е жената.А на KIPI ,тя се доближава до цената не ГРЕЙКО.

https://www.youtube.com/watch?v=3ozu8deh-nI

https://www.youtube.com/watch?v=mpywiR7r_ao
[quote="Evgeniy"]Емо, аз използвам един SNMP температурен адаптер. Те са сравнително скъпи, но има варианти. Може да погледнеш темата за температурния мониторинг. Ако не ти се занимава с ардуино, има USB; RS232 или LAN термометри.

Благодаря,
много полезни за мен линкове.
:partyman:
dorzo - специалист
gnt69 написа:
Plamen Petrov написа:
Кво ще рече това,че се опитват да ме товарят излишно? Да не се засилвам на 30+ kW ? А да реша дали грейко rb20 или Pellasx revo mini 26kW ? Като разход как ти е грейкото при тази консумация,която описа?

Вече един сезон ползвам Грейко 20 + котел Грейко 20. Топля къща 200 квадрата + 300 бойлер. Разхода да момента е ми е 3 тона и 200 кг
Никога не съм имал проблем с отоплението мощността стига и хартисва. Та сега до съвета опряхме, ако имаш възможност продай твоя котел донади си трите хиляди лева дето си си наумил да ги даваш за пелас и си вземи Грейко. За един сезон ще избиеш парите които си доплатил. За комина мисля че ще стигне ако е Грейко котела. Той е уплътнен и през горелката влиза точно колкото трябва въздух. Ако се мъчиш с кутия под виадруса не е сигурно колко добре ще уплътниш ако вкараш допълнително въздух може и да не ти стигне комина.
Наскоро имаше един колега с пелас нам какви бъркалки му слагаха нам какво задръстваше не знам оправи ли се. Ами това е от мен дано съм бил полезен. А и да уточня имам изолация 5 см студопор и трикамерна дограма с двоен стъклопакет, обикновенни стъкла. :partyman:
Убий ме,ама това не го вярвам.Аз топля малко повече квадрати и ми се връзва по тон и половина - два на месец слънчоглед.И аз съм с изолация и дограма.
Я кажи на хората сега по колко часа в денонощието не я пускаш!
LazarGanev - "Велик майстор"
А кой е казал, че горелката трябва да работи 24часа? Нали затова слагаме управления по стайна температура?
gnt69 - майстор
Горелката работи сутрин от 6 до 10, 22 градуса и от 16 до 24 пак 22 градуса, през останалото време е нагласено на 20 градуса ама не съм я виждал да пали. Събота и неделя от 6 до 24 часа , 22 градуса, през нощта пак 20. Бойлера го ползвам за буфер и горелката се управлява по стаен термостат. Работи по час два и после почива по два-три в зависимост от външната температура.Ти твоята 24 часа ли я караш да работи и колко градуса поддържаш. :partyman:
plamenmaistora - специалист
gnt69 написа:
Горелката работи сутрин от 6 до 10, 22 градуса и от 16 до 24 пак 22 градуса, през останалото време е нагласено на 20 градуса ама не съм я виждал да пали. Събота и неделя от 6 до 24 часа , 22 градуса, през нощта пак 20. Бойлера го ползвам за буфер и горелката се управлява по стаен термостат. Работи по час два и после почива по два-три в зависимост от външната температура.Ти твоята 24 часа ли я караш да работи и колко градуса поддържаш. :partyman:
Я сподели как ползваш бойлера за буфер?
gnt69 - майстор
Закачил съм му помпата с помпата за отопление на изход отопление и когато работи горелката грее всичко и бойлер и отопление. Когато стайния изключи горелката помпите работят до 62 градуса за където има нужда имам и термо глави на радиаторите. :partyman:
ail
Здравейте, наскоро закупих горелка RB 20. Интересува ме дали може да гори цели костилки от сливи, понеже ми подариха един чувал за проба :tonqe: . Моля, ако някой има опит да сподели и да каже какви са настройките. Ако имате опит и с други видове костилки, ще е интересно да разкажете - дали са по калорични от пелетите и какъв разход дават. Благодаря предварително!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: