Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bai_bradyra - специалист
Някаква информация докъде стигна камината?
filmatoplo - майстор
Работим по въпроса, това ми казаха оня ден, дано стане до септември.
a_stefanov - напреднал
Колеги, моля за съвети и мнения за монтаж на горелка greyko rb 20 на котел Юнкерс 16. Благодаря предварително.
n.ganev - майстор
Правиш централно отвор на вратата и захващаш фланеца.
maistora1965 - специалист
Аз съм с такъв от три години и съм много доволен.За да монтираш горелката ще трябва да извадиш всички скари на котела което ако е нов е лесно но ако е работил е доста гадна операция.За по големите котли знам че се продават готови врати с отвор за горелката но за 16 ката не съм сигурен.Ако няма ще ти кача снимки при мен как е не е трудно и отнема малко време.И препоръчително е да повдигнеш котела на на кутия по лесно се почиства а и ако нямаш готова врата трябва при всяко почистване да сваляш горелката.Господин Ганев е по бърз другият вариянт е да направиш отвор на съществуващата вратичка.
a_stefanov - напреднал
maistora1965 написа:
Аз съм с такъв от три години и съм много доволен.За да монтираш горелката ще трябва да извадиш всички скари на котела което ако е нов е лесно но ако е работил е доста гадна операция.За по големите котли знам че се продават готови врати с отвор за горелката но за 16 ката не съм сигурен.Ако няма ще ти кача снимки при мен как е не е трудно и отнема малко време.И препоръчително е да повдигнеш котела на на кутия по лесно се почиства а и ако нямаш готова врата трябва при всяко почистване да сваляш горелката.Господин Ганев е по бърз другият вариянт е да направиш отвор на съществуващата вратичка.
Ще съм благодарен за снимки. Обмислям и вариант да си направя нова вратичка. Скарите съм ги свалял, че пробвах една самоделна горелка. Ти слагал ли си ламарини за увеличаване на броя на ходовете?
maistora1965 - специалист
Ще кача но ще е до края на деня че в момента съм малко зает.За ламарините да без тях не може защото топлината излита .Ще ти изпратя принципна схема пък расзмерите ти ще си ги съобразиш със своя котел.А за направа на нова вратичка не знам по добре послушаи Ганев и направи отвор на съществуващата. И пак повтарям повдигни котела ако използваш пелети от слъчоглед без да е повдигнат ще трябва да чистиш всеки ден.
a_stefanov - напреднал
maistora1965 написа:
Ще кача но ще е до края на деня че в момента съм малко зает.За ламарините да без тях не може защото топлината излита .Ще ти изпратя принципна схема пък расзмерите ти ще си ги съобразиш със своя котел.А за направа на нова вратичка не знам по добре послушаи Ганев и направи отвор на съществуващата. И пак повтарям повдигни котела ако използваш пелети от слъчоглед без да е повдигнат ще трябва да чистиш всеки ден.

Ако може малко подробности около повдигането на котела. Мисля да горя слънчогледови пелети.
maistora1965 - специалист
Ще съм благодарен за снимки. Обмислям и вариант да си направя нова вратичка. Скарите съм ги свалял, че пробвах една самоделна горелка. Ти слагал ли си ламарини за увеличаване на броя на ходовете?[/quote]
Не съм разбрал правилно поста слагах ламарини за увеличаването на ходовете но при тези котли 16 киловата няма особен ефект защото само преграждаш бункера но няма допълнителна водна риза .Моите са по скоро нещо като тулбулатори удължаващи пътя на димните газове така ефекта е по добър.За кутията под котела потърси във форума мисля че беше за чугунен котел но принципа е същият само размерите са други.
Стоян Петришки - специалист
Решил съм да направа спираловидни турболатори за димогарните тръби на експерт 20 според вас дали ще има някакъв ефект? Като първи ще направа само 4 спирали за проба от по тънка ламарина, имам ивици от 1мм дебелина на 60мм ширина мисля тях да ползвам за проба и ако се получи ще се правят от по дебела ламарина.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: