• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 170
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
ела и виж ..и тогава ,ще спреш да мислиш и разсъждаваш ,както в момента ...
Svezar написа:
Теми от рода на "колко ми гори колата", "колко пелети горя" ,"каква е температурата на изходящите газове","колко време е..а любовницата" и други подобни е добре да се четат с нагласата просто да се посмееш, понеже ако ги вземеш на сериозно ще си докараш голяма депресия :-D
andro440 - майстор
Освен топлото с Виадруса ,открих и една друга негова способност -пуешки /варено пушен/ бут в тава с фолио ! време за готвене 12 часа ..! тавата се слага на плочите за третия ход на дима . налях чорба от буркан царска турушия ,сложих бута и завих с фолио ! на другия ден по обяд извадих тавата ! такова нещо не бях хапвал скоро ! крехко и топящо се месо с лек аромат на пушено и сочно !
Прикачен файл:
Снимка1751.jpg
и тия с дървата ,,нека си цепят и говорят ,аз горя черупки и костилки ,отпадъци .Дървата скоро ,ще ни забранят да ги сечем -хамериканците ,може и тока от турция да ни спрат ,,Може и в очакване да се оправи Държавата Ни ,да измрем ,щото сме долна нация помияри и страхливци ,КОЕТО НАЙ МИ ТЕЖИ!Видяхте ли ги ония с дървата ,какви реплики правят ? и с такива хора да правим референдуми и избори ! Мили Боже -ОПАЗИ НИ!
filmatoplo - майстор
:prayer: Онова зад тавата ако е 43 гр ,ама и бутчето си го бива. :partyman:
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
:prayer: Онова зад тавата ако е 43 гр ,ама и бутчето си го бива. :partyman:
У разградско му викат КАРА КОЧ.
andro440 - майстор
Позна ,Чрен коч 500 грама, Бута и той някъде там ,с жената едвам го изядохме
gnt69 написа:
filmatoplo написа:
:prayer: Онова зад тавата ако е 43 гр ,ама и бутчето си го бива. :partyman:
У разградско му викат КАРА КОЧ.
p.v.x - майстор
andro440 написа:
Позна ,Чрен коч 500 грама,
Ти затуй , се разхождаш по къси гащи.
След 500 милилитра КОЧ , няма как.
filmatoplo - майстор
Неееее -помислих че е оцветена с черница гроздова . :wink:
Здравейте приятели! Може ли някой да ми посочи къде има преработен за пелети котел Атмос DC 32 S. Мненията за начините на преработка са толкова разнопосочни, колкото хора пишат във форума. Ще ми се да говоря с хора на които са им преработени котлите и ги ползват. Мисля, че те най добре ще ме насочат какво да правя и към кого да се обърна. Благодаря! Здравко 0887876520
filmatoplo - майстор
Нескромно звучи но аз писах във форума че преработвам и монтирам пелетни горелки на котли Атмос ,ползвателите не знаят какви промени съм им направил по котлите ,точна информация мога да дам аз . Преустройство съм правил на Атмоси с мощност - 100 ,50 ,40 ,32, 25 киловата .
filmatoplo написа:
Нескромно звучи но аз писах във форума че преработвам и монтирам пелетни горелки на котли Атмос ,ползвателите не знаят какви промени съм им направил по котлите ,точна информация мога да дам аз . Преустройство съм правил на Атмоси с мощност - 100 ,50 ,40 ,32, 25 киловата .
Чудесно е , че имаш самочувствието на професионалист и сигурно си такъв. При това положение те моля да ми дадеш координати на твои клиенти на които си преработил Атмос DC 32 S. Те все пак са крайни потребители и могат по-точно от теб да ми кажат дволни ли са от работата на котела, какви материали горят, каква горелка използват, какъв е средният им разход за сезон? Не виждам разумна причина да ми откажеш. Благодаря!
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 170

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: