• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет фев 02, 2024 12:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не познавам контролера, нямам и намерение да се запознавам.
Тази горелка е 70 киловатова. Задължително ли е да работи на пълна мощност?!
Може ли да работи на 17.5, примерно?
Естествено, че може.

Сега по конкретно.
Изгаря ли пелетите качествено?
Ако това е така, то просто настройката за максималната ѝ мощност е такава- недостатъчна. Не се ползва пълният ѝ капацитет.
Не се съобщава за други проблеми при работата, поради което приемам горното.

Просто трябва да се увеличи нейната мощност, поне до номиналната ѝ.
Това се осъществява чрез увеличаване времето за подаване на гориво, както и производителността на вентилатора.

Обикновено, в процеса на експлоатация, се случват разни неща изискващи поддръжка;
- почистване на димоход, комин.
- почистване на котел и горелка.
- почистване на бункера и подаващият шнек.
- ...............................................................
- корекция на настройките, при промяна на доставчика на горивото.

Черните пелети са слънчогледови.
Не е причина по малката калоричност за лошите резултати, а отделянето на огромно количество пепел, сравнено с дървесните. Не са подходящи за изгаряне в повечето горелки, но цената е примамлива. Следват проблеми.

Прости уточняващи въпроси;
Какви са изчислените топлозагуби на сградата? Добре де- какъв е бил разходът при подобни условия, в миналото? Съвсем откровено и обективно, моля!
Какъв е среднодневният разход на гориво, за последните седем дни?
Горивото напълно ли е изгоряло?
Каква е калоричността на горивото?
Първо благодаря ви, че се опитвате да ми помогнете. Как мога да разбера дали изгарят пелетите качествено? Вътре в горелката след използване остава един нагар-шлака, до шнека най-вече.

В момента на 1-ва степен е 8 секунди подаване пауза от около 18-20 секунди( не ги знам точни колко са защото не ги пише никъде и не знам дали могат да се променят) и вентилатор на 26, а на 2-ра степен 13 секунди подаване пауза от 10секудни и вентилатор на 43. И това е при 125% на шнека.

Всичко се почиствано както трябва, горелката също е почистена основно преди 10 дена.

А настройките не бяха променяни от над 10 години и със сигурност не са за тези пелети, който използваме сега. На един от прикачните линкове има тяхна снимка.

Калоричността на иглолистните е 4,8 kw/h.

Парното се пуска всеки ден от ≈11:00 до 21:00 и изразходва приблизително 3 чувала.

От както съм сложил турболаторите може да се каже, че прави 50 градуса без проблем при външна t ≈0, но ми се иска да стига до 60(до толкова е направено в момента), по принцип като стигне 55 и сваля на 1-ва степен.

За контролера и аз търсих много информация, но нищо не намерих в интернет пространстовото може би защото е доста стар модел, успях само да намеря паролата за скритите настройки и то с нацелване и на последната снимка е показано какво мога да променям.
Настройте температурата на водата на 65 и вижте какно ще се случи!
Нека е скоро, понеже прогнозите са затопляне.
При следващо застудяване настройте на 70!
После на 75!
И на 80, освен ако няма възможност максималната да е 90!

Мисля още при първата промяна ще стане ясна основната причина да не достига зададената температура.
Добре, още днеска ще го направя това и ще пиша вечерта дали има някаква промяна . А как да разбера дали пелетите изгарят правилно.
съб фев 03, 2024 11:28 amМинко Желев написа:
Добре, още днеска ще го направя това и ще пиша вечерта дали има някаква промяна . А как да разбера дали пелетите изгарят правилно.
Г-н Желев, погледнете в пепелника!
Недогорели дърва, въглища се виждат от пръв поглед.
С пелетите е същото. Трябва да има само пепел.
Освен въглените, свидетелство за некачествено горене е и черният цвят.
Черните сажди, всъщност са недогоряло гориво. Горяло е при недостиг на кислород- непълно горене.
Колкото по светла пепел, толкова по добре.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: