• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
В интерес на истината, рязкото ускорение на автомобил, води до известен преразход, сравнено с плавното натискане на педала. Е, ако не натискаме съвсем, трябва да чакаме надолнище/лято.
При печките е малко по различно, наистина. По добре на 5та. Тя ще си къкри на 2ра-3та, а като стегне, сама ще си даде газ......пелети.
Сещам се, че за малко да изям шамарите от сервизния, като видя как съм манипулирал менюто- скопено отсякъде. Поне така ми се стори, че беше много ядосан.
Като му даде жега, докато се кача на етажа, радиаторите пукаха и миришеше на разтопен метал.
Чак ми стана топло.
Веднага си върнах "икономичните" настройки, преди да се е разсеяла пушилката от сервизният автомобил. Известно време, след това, прибирайки се от ски, примерно, разбрах, че няма да заваря много топла къща. Така си беше- не съвсем студено, но.....
При постоянно обитание е различно, както и при всяко домакинство си има различни изисквания.
GreenEcoTherm - помощник
чет фев 02, 2023 11:21 amLazarGanev написа:
:-D Ама много сте ми интересни. Все едно да отидеш в сервиза - Добър ден, колата ми не може да вдигне 120 на магистрала. Аз не натискам много педала, защото съм чувал, че при 120 харчи много :lol:
Благодаря за филисофския коментар. С малко бъзикане достигнах 3-та степен , 60 градуса на водата и доста добър разход. Благодаря за съвета, баш майсторе. От такива майстори се научих на доста неща.
пет фев 03, 2023 1:34 pmGreenEcoTherm написа:
чет фев 02, 2023 11:21 amLazarGanev написа:
:-D Ама много сте ми интересни. Все едно да отидеш в сервиза - Добър ден, колата ми не може да вдигне 120 на магистрала. Аз не натискам много педала, защото съм чувал, че при 120 харчи много :lol:
Благодаря за филисофския коментар. С малко бъзикане достигнах 3-та степен , 60 градуса на водата и доста добър разход. Благодаря за съвета, баш майсторе. От такива майстори се научих на доста неща.
Не е така тая работа.
Опитай следното!
Остави къщата да изстине и запали камината, както си я ограничил на 3 степен!
Ще се убедиш, че Майстора е прав, дори преди да си опитал с pedal (що ме цензурира на кирилица, тъпият Форум, след като педалът си е pedal) до ламарината.
Оставена да модулира от минимум до максимум, Лилито пак ще си крета до 3та, при затоплена къща и според външната температура, както е към момента. Като стане -25, обаче, вместо тя сама да си се оправя, ще трябва ти да гадаеш на 4та или 5та да я нагласиш.
Е, какво сбърка Майстора?

пп. Не е виновен Форумът, ами онзи, който го гласи е башка акъллия.
GreenEcoTherm - помощник
пет фев 03, 2023 2:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет фев 03, 2023 1:34 pmGreenEcoTherm написа:
чет фев 02, 2023 11:21 amLazarGanev написа:
:-D Ама много сте ми интересни. Все едно да отидеш в сервиза - Добър ден, колата ми не може да вдигне 120 на магистрала. Аз не натискам много педала, защото съм чувал, че при 120 харчи много :lol:
Благодаря за филисофския коментар. С малко бъзикане достигнах 3-та степен , 60 градуса на водата и доста добър разход. Благодаря за съвета, баш майсторе. От такива майстори се научих на доста неща.
Не е така тая работа.
Опитай следното!
Остави къщата да изстине и запали камината, както си я ограничил на 3 степен!
Ще се убедиш, че Майстора е прав, дори преди да си опитал с pedal (що ме цензурира на кирилица, тъпият Форум, след като педалът си е pedal) до ламарината.
Оставена да модулира от минимум до максимум, Лилито пак ще си крета до 3та, при затоплена къща и според външната температура, както е към момента. Като стане -25, обаче, вместо тя сама да си се оправя, ще трябва ти да гадаеш на 4та или 5та да я нагласиш.
Е, какво сбърка Майстора?

пп. Не е виновен Форумът, ами онзи, който го гласи е башка акъллия.
Съгласен съм за -25, обаче тази температура не съм я усещал от 6-7 години. Говорех за атмосферните условия сега, когато най-ниската температура навън през нощта пада до -3 -4 в най-лошия случай! Не може отвън да е -4, а да ми дава разход като за Антарктика. Въпроса ми беше следния още в самото начало. Waiting Fire има ли идея какво точно ръководи? Както и Preload Lights ? Благодаря!
Това, че не е застудяло, не прави Майстора грешен.
Дано някой запознат, с контролера, ти отговори на конкретните въпроси.
Твоя работа е да четеш в темата- може да има нещо по въпроса.
Според мен, Waiting Fire е подобно на изчакването при Грейко. Поддържа се някаква жар, с цел да не гаси и после пали наново, а да си възобнови горенето. Само предполагам. Другото не знам, а не смятам и да се лилилизирам.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет фев 03, 2023 1:34 pmGreenEcoTherm написа:
чет фев 02, 2023 11:21 amLazarGanev написа:
:-D Ама много сте ми интересни. Все едно да отидеш в сервиза - Добър ден, колата ми не може да вдигне 120 на магистрала. Аз не натискам много педала, защото съм чувал, че при 120 харчи много :lol:
Благодаря за филисофския коментар. С малко бъзикане достигнах 3-та степен , 60 градуса на водата и доста добър разход. Благодаря за съвета, баш майсторе. От такива майстори се научих на доста неща.
С малко бъзикане си разбъзикал третата мощност и си я направил да гори като пета, което за тебе е голямо постижение. Няма как да топли без да гори :cool:
GreenEcoTherm - помощник
пет фев 03, 2023 6:11 pmLazarGanev написа:
пет фев 03, 2023 1:34 pmGreenEcoTherm написа:
чет фев 02, 2023 11:21 amLazarGanev написа:
:-D Ама много сте ми интересни. Все едно да отидеш в сервиза - Добър ден, колата ми не може да вдигне 120 на магистрала. Аз не натискам много педала, защото съм чувал, че при 120 харчи много :lol:
Благодаря за филисофския коментар. С малко бъзикане достигнах 3-та степен , 60 градуса на водата и доста добър разход. Благодаря за съвета, баш майсторе. От такива майстори се научих на доста неща.
С малко бъзикане си разбъзикал третата мощност и си я направил да гори като пета, което за тебе е голямо постижение. Няма как да топли без да гори :cool:

Отново абсолютно неточно и нищо общо с въпросите, които задавам. По-добре не се изказвай “майсторе” , ако нямаш точен отговор на въпроса. Не знам кой ти е дал тази титла ама си доста далеч от някакъв майстор, било то и пишман. :-D :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Разбирам какъв оргазъм изпитваш, като видиш, че камината изписва трета мощност, пък вдига 60 градуса, пък оня тъпи инсталатори, дето ти я пуснаха, не успяха да го постигнат. За да получиш върховен оргазъм, тези параметри ги задай на мощност1 и тогава направо ще подпикваш от кеф :-D
пет фев 03, 2023 6:31 pmGreenEcoTherm написа:
:-D :-D
Зеления, яко се бъркаш.
Ако не знаеш от къде лае кучето, в чуждо село, добре е да научиш, макар тук да е безопасно.
Да беше се огледал, преди да определяш така непознати хора.
Като си помисля, че и аз съм се излагал така и все пред хората, самоизчервявам се.

пп. Лазаре, ми тя на 5та ши топли стратосферата!
GreenEcoTherm - помощник
пет фев 03, 2023 6:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет фев 03, 2023 6:31 pmGreenEcoTherm написа:
:-D :-D
Зеления, яко се бъркаш.
Ако не знаеш от къде лае кучето, в чуждо село, добре е да научиш, макар тук да е безопасно.
Да беше се огледал, преди да определяш така непознати хора.
Като си помисля, че и аз съм се излагал така и все пред хората, самоизчервявам се.

пп. Лазаре, ми тя на 5та ши топли стратосферата!
Г-н Трифонов с кое съм се изложил, че попитах за нещо и господина “майстор” избива някви комплекси и отговаря като каруцар?
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: