• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
borchoyor - специалист
ср яну 02, 2019 10:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср яну 02, 2019 9:57 pmborchoyor написа:
...
Не е чо анска, пазарска е, брат ми я фана пред магазина, 1001 стоки помниш ле го, сега е мой/наш/
https://photos.app.goo.gl/yaYmtojHWewkPKvx
Няма значение, дека е от пазаре. Красавица е и си е ваша.
Спомените вече ми се губят, а и линка дава грешка.
Тая година че намина!
Пратих втори линк https://photos.app.goo.gl/yaYmtojHWewkPKvx8 имаш ле фб?
zaksofon - специалист
Може да се каже, че изнесох парното навън заради кученцето. То е с много къс косъм, порода Курцхаар и чак се чудя как изкара 3 зими на двора, без отопление. Все му тракаха зъбите на горкото. И от там, като започнах... Направих лятната кухня на котелно/работилничка (с изолация разбира се и дограма, вратичка за кученцето, мифка с топла вода), направих комин, склад за въглища към котелнто (12 м2). Сега си живурка на 20 градуса зимата и си има цял апартамент. Рахатяса най-после.
Но да се върна на главната тема. Изолирах снощи въпросната врата на котела, с 3 см каменна вата с фолио. Направи ми впечатление, че сега парното не работи 13-14 минути докато темп. падне с 5 градуса за да зароботи вентилатора и шнека. Т.е. шнека подава гориво веднъж на 14 минути. (като достигне максималната темп. от 65 градуса). Мисля, че преди да изолирам вратата, това време беше около 8-10 мин. Но да не излъжа... Все пак зависи от външна и вътрешна температура, темп. на бойлера, колко радиатора съм пуснал и т.н. Уж се опитах всичко да е еднакво, но ще видим, колко дни ще изкара с един бункер. В предишна публикация, писах, че разхода ми е 100 кг на седмица, но май съм излъгал, без изолация на вратата, беше по-скоро 120 кг на 5 дена. 120 кг събира един бункер. Та ще видим след няколко дни.
Аз обаче съм твърдо решен да си направя топлообменник, ако ще да е на онова малко парченце кюнец. Я кажете все пак, малък ли ще е, ако намотая гофре на кюнеца, който в правата си част, ще е около 40 см. Т. е. - 40 см намотка, трябва да захранят един радиатор с размер 120 на 50 см. Температура на кюнеца под 70 градуса (измерена с лазерен термометър, който не е най-акуратен). Много искам да го пусна този радиатор в коридора, но ей тъй - безплатно. :-D
Andri01 - майстор
Виж на 53 стр. мненията. Има снимки на нещо подобно на Шоп-а и мои. :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Прикачен файл:
DSCN1370.JPG Това е моя вариант за усвояване на бягащата топлина
ZMeyGorianin - майстор
Прикачен файл:
DSCN1370.JPG Това е моя вариант за усвояване на бягащата топлина
Andri01 - майстор
Моя вариянт е подобен: 200мм. димоход на камината,12м. неръждавейка навита около него на разстояние 3-5мм./ да няма конденс/ ,помпа и 2 бойлера. За около 3ч. от 20гр. вдига до 45/50гр. Системата е само за вода обаче.
Николай Ников - специалист
Прикачен файл:
гъвкава тръба [attachment=0]медна тръба (2).jpg

Прикачен файл

гъвкава тръба  (2).jpg
Медна тръба изолирана после с мин. вата
гъвкава тръба (2).jpg (93.18 KиБ) Видяна 178 пъти

Прикачен файл

гъвкава тръба  (1).jpg
Гъвкава тръба от неръждавейка, след това облечена с мин. вата
гъвкава тръба (1).jpg (114.3 KиБ) Видяна 178 пъти
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65

Тема "Коминът-мечта или как да уловим топлината беглец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: