Най - вълнуващия въпрос зимно време.
deroo - напреднал
Здравейте,
имам камина с въздуховод,който е облечен с гипсофазер.От силната топлина /там вървят и тръбите за комина/ навсякъде се напуква - ръбове, шпакловка. После от фугите излиза и пушек. Ще пробвам с топлоустойчив силикон по ръбовете,но някой може ли да даде цялостно решение? Може би още една решетка , за да излиза навън повече топлина.
naskov - майстор
Трябваше да облечеш въздуховода с термоустойчев гипсокртон
Transporterr - специалист
аз доколкото разбрах,тая работа не е направена добре
ето какво правя аз и смятам че е добро:
около димоотводасе прави кутия от гипскартон и задължително се оставя около 10 см въздух,ако се налага да минават и тръби за въздуховоди от ал. тръба не бива да се допират до димоотвода.Обема който се затваря се изолира отвътре с каменна вата .Задължително се оставят долу и горе отвори за циркулация на загретия вътре въздух .ТОва е :)
deroo - напреднал
Облечена е с дебел гипсфазер - за камини.Тръбите на димоотвода и тръбата на въздуховода вървят заедно и са вътре в облечената кутия.Ако сложа вата за изолация, ще загубя много топлина.Така отлично отоплявам голяма стая.Дори си мисля да залепя нещо по външната стена на гипсфазера, което да изпълнява и естетическа функция, и топлоотдаваща.[/list]
drm - специалист
По принцип можеш да махнеш гипскартона,и да изградиш от итонг,по този начин ще игнорираш напукването,а за пушека нямам идея.
Transporterr - специалист
drm написа:
По принцип можеш да махнеш гипскартона,и да изградиш от итонг,по този начин ще игнорираш напукването,а за пушека нямам идея.
съжалявам, но по този начин няма да игнорира напукването.като цяло итонг не е добра идея да се слага близо до комини, особено изградени с иноксови димоотводи.
И въобще, каквато и да е неизолирана зидария.

Тема "Проблем с въздуховод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: