• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bulhomes2 - майстор
Обаче никой не казва, че трябва да и слагаш през 15 минути.
шоп - майстор
bulhomes2 написа:
Обаче никой не казва, че трябва да и слагаш през 15 минути.
Не е точно така. Всичко зависи от поставената задача и цели. Шахтата за зареждане може да е направена с обем с който печката да работи 8-10 часа.

Ето снимка на ракетен котел, който гори 8 часа с едно зареждане

А по темата, снимка на воден топлообменник след фукса.

Прикачен файл

20140825_173553.JPG
20140825_173553.JPG (90.92 KиБ) Видяна 1787 пъти

Прикачен файл

буржуйка.jpg
буржуйка.jpg (109.87 KиБ) Видяна 1787 пъти

Прикачен файл

DSC00305.JPG
lpoik - специалист
:partyman: bulhomes2 Ето печка на която не се слага през 15 минути https://www.youtube.com/watch?v=yArLWwtrxus
Andri01 - майстор
rosso666 написа:
Разкажи колега повече и дай снимки много прилично изглежда
Иноксова тръба,цяла до покрива,серпентина навита върху"скелет",на 5мм. от инокса/ за да няма конденз/,помпа с термостат и към серпентината на бойлера.гофрираната тръба е 12м. нищо сложно. В един друг форум,един "академик" ме уверяваше,че е невъзможно да се направи! Но аз пусто не вярвам на разни титладжии/ понеже работех с такива 22г. / и взех че го направих :)
шоп - майстор
Такаа..., все пак темата е за пилоти стигнали до ниво висш пилотаж

За неопитни колеги съвета ми е да си пилотират по стандартният начин. Кюнци от черна ламарина, комини от тухли единички, горивни елементи на разстояния 20 ина см от външната част на зидан комин... :|

За напредналите ,с комини от неръждаема 316L ламарина и с отстояния между всики загрети елементи + 50 см до всичкоизапалими елементи - препоръчвам кондензен режим. Защо се плашите от конденза, той е цел. Вместо пушещи комини, не е ли по-добре да имате 10-20 литра конденз в туба за денонощие?

В този ред на мисли хвала и поклон пред първият Бг производител на неръждаеми кондензни котли на тв. гориво и пелети, който между другото е рег. във форума. Още малко подобрение от към функциалността на котела и ще сте номер 1 не само в Бг но и в международен план

Прикачен файл

20140914_184554.JPG
a4o_ivanov - специалист
joro.unjiev написа:
a4o_ivanov написа:
Лека промяна ,поставената теракотна плоча е за да отклонява въздуха в 4 посоки и да обдухва и предната част на лирата.Много съм доволен от резултата.


Здрасти колега. Смятам да използвам твоята идея с лирите.
Може ли да ми кажеш дали все още си доволен от нея, и как си закрепил плочката.
Здр,Много съм доволен и продължавам по този начин.Плочката е закрепена с куки направени от обикновена тел ,първо се закрепва на лирата продължават напред и се закача плочата .Долу са 2 ,горе е 1 .Поставена е 2-3 см. напред за да минава въздуха във всички посоки.По-добре е вентилатора да е с регулиране на оборотите за да може да се намалява когато не гори силно камината .Разбира се трябва и по -често да се чистят кюнците,но пълно щастие няма никъде.На 2-3 години кюнците ги обгарям с пърлачка на газ за да обгори това което не може да се изчисти с четка.Много съм намалил разхода на дърва като ,,оставям,, топлината в къщи.Дървата които използвам са престояли да съхнат поне 2 години.
Последна промяна от a4o_ivanov на чет яну 26, 2017 8:21 pm, променено общо 2 пъти.
maistora1965 - специалист
шоп написа:
Такаа..., все пак темата е за пилоти стигнали до ниво висш пилотаж

За неопитни колеги съвета ми е да си пилотират по стандартният начин. Кюнци от черна ламарина, комини от тухли единички, горивни елементи на разстояния 20 ина см от външната част на зидан комин... :|

За напредналите ,с комини от неръждаема 316L ламарина и с отстояния между всики загрети елементи + 50 см до всичкоизапалими елементи - препоръчвам кондензен режим. Защо се плашите от конденза, той е цел. Вместо пушещи комини, не е ли по-добре да имате 10-20 литра конденз в туба за денонощие?

В този ред на мисли хвала и поклон пред първият Бг производител на неръждаеми кондензни котли на тв. гориво и пелети, който между другото е рег. във форума. Още малко подобрение от към функциалността на котела и ще сте номер 1 не само в Бг но и в международен план
Я даи повече информация за тези котли че нищо не намирам.
шоп - майстор
То и тук във форума ги разисквахме котлите. Тихгал ли бяха... или нещо подобно. Трябва да проверя.
maistora1965 - специалист
шоп написа:
То и тук във форума ги разисквахме котлите. Тихгал ли бяха... или нещо подобно. Трябва да проверя.
Още чакам :roll:
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 65

Тема "Коминът-мечта или как да уловим топлината беглец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: