• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Gioshev - помощник
Топлообменника ще е до котела и ще е със дебели тръби. Димоотводи 0,4мм евентуално да пъхна във вече съществуващия комин. Знам обаче, че комина от време на време се пали, та тия 0,4мм мисля че няма да устискат. От друга страна като гледам готовите комини от неръждаема стомана, те са точно с такава ламарина???
Някой има ли наблюдения дали гори от конденза?
шоп - майстор
Слагай неръждаем димоотвод. Няма да имаш проблеми с него.
filmatoplo - майстор
Серпентините зад хладилника ми парят ли парят ,на два реда са ,как да се усвои тази температурата но без преобразяване .Тоест ако навия тънка мека медна тръба допряна до тази нагрята скара и от там в серпентината на 80 л бойлер .Дали ще стане .
kuuuuuul - майстор
Удължаваш тръбичките и топваш серпентините в подходящ съд. :lol:
bulhomes2 - майстор
Филма, ще променяш термопомата от въздух-въздух на въздух-вода май.
Gioshev - помощник
Знам, че темата е стара, но въпросите са ми точно по нея. Та...
В зидания ми комин вече има тръба от неръждавейка, за да се справя с конденза. Котела ми е пелетен. Сега започвам да правя топлообменник между котела и комина с водна риза. И понеже там ще има голям конденз, имам няколко въпроса.
1. При горенето на пелети, какви киселини ще кондензират по топлообменника?
2. Каква неръждаема стомана да използвам за него?
Не разбирам много, но до колкото четох, трябва да е 316l. Тя е киселино-устойчива включително и заварката, но и много скъпа. Заварката ще се прави с аргон.
Сигурен съм, че има компетентни колеги, който ще дадат съвет, за което предварително им благодаря.
gnt69 - майстор
Gioshev написа:
Знам, че темата е стара, но въпросите са ми точно по нея. Та...
В зидания ми комин вече има тръба от неръждавейка, за да се справя с конденза. Котела ми е пелетен. Сега започвам да правя топлообменник между котела и комина с водна риза. И понеже там ще има голям конденз, имам няколко въпроса.
1. При горенето на пелети, какви киселини ще кондензират по топлообменника?
2. Каква неръждаема стомана да използвам за него?
Не разбирам много, но до колкото четох, трябва да е 316l. Тя е киселино-устойчива включително и заварката, но и много скъпа. Заварката ще се прави с аргон.
Сигурен съм, че има компетентни колеги, който ще дадат съвет, за което предварително им благодаря.
Според мен е бита кауза да си пълниш мазата с катрани. Сложи някакви турболатори или прегради на котела смъкни градусите на 120-130. Другия вариант е да уплътниш котела да не смуче въздух, а да влиза въздух само от вентилатора на горелката, точно колкото трябва и където трябва. :partyman:
Evgeniy - майстор
Gioshev,

Има интересен вариант, за който аз съм си съм мислил ЕТО ТУК

Топлообменник е самата вода, която се пулверизира в димните газове. Недостатък е, че трябва да се долива, както и да се отвежда плувналата мръсотия някъде. Хубавото е, че е проста система и може да усвои няколко допълнителни киловата. Поради студения комин, може да има нужда от вентилатор.
Gioshev - помощник
Котела ми модулира на 55 градуса, но ми изби конденз на третия етаж. Сега сложих неръждаема тръба за да сваля конденза в мазето. Идеята ми е да сложа топлообменника на връщащата се вода, която да изстуди дима и конденза да си остане в него. Топлообменника ще е вертикален и с малка дупчица, конденза може да се събира лесно. Въпроса е от какъв вид неръждаем материал да се направи така, че да издържи без ремонт най-дълго време.
шоп - майстор
316L това е стоманата
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 65

Тема "Коминът-мечта или как да уловим топлината беглец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: