Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е, но разликата е, че ДТ не позволява бойлера да изстине - например ако се е загрял до 65*С (котела до 70*С), после при изстиване на котела, изстива и бойлера (При ДГТ), а при управление с ДТ бойлера си запазва най-високата достигната температура - това е важно за малки бойлери
emilvelkov73 - специалист
LazarGanev написа:
Така е, но разликата е, че ДТ не позволява бойлера да изстине - например ако се е загрял до 65*С (котела до 70*С), после при изстиване на котела, изстива и бойлера (При ДГТ), а при управление с ДТ бойлера си запазва най-високата достигната температура - това е важно за малки бойлери
Аааа сега май вече разбрах,моя е 150 л.
явно е по добре да си поръчам ДТ 1
а да те питам за подовото дали има смисъл да сменя с ДГТ,при положение че то работи на по ниски градуси и може би китайския който имам в момента върши работа-
примерно да го настроя да ИЗКЛЮЧВА помпата на 40 гр. ако и подовото е настроено така де/то си има трипътен винтил за настройка на градусите/
Здравейте,
казвам се Здравко Колев и съм нов участник в този форум.Предстои ми строеж на къща в близост до гр.Пловдив с отпляема площ 320кв.м.Имам възможност да си закупя котел Херц Pelletstar BioControl 30 COMPACT с 300л бойлер към него.Във форума прочетох,че Christo от гр.Троян има същият или подобен котел.Ще ви бъда много задължен,ако споделите вашето становище,както за котела,така и за различни подробности за които трябва да се внимава.Бях чел някъде,че в гр.София могат да се намерят на добри цени.За да не излезе,че е реклама на фирмата,моля да ми изпратите тази информация на ЛЧ.
Поздрави
Christo - майстор
На кратко, доволен съм от котела, като се изключи цената :lol: Вече втора година го използвам, никакви забележки... Бих ти препоръчал да се свържеш с представителството им в София и да го купиш от тях. Иначе цената става съвсем "солена". За да му върви гаранцията, искат трипътни вентили за отоплителните кръгове, буферен съд, Ладомат или трипътен вентил за контрол на температурата на "студената" вода, която влиза в котела и всичко както си му е реда. Котелът не може да вдига повече от 80гр.(софтуерно е ограничено), така че като се смята системата, това трябва да се има предвид при изчислението на площта на радиаторите или там каквото е. Котелът управлява до 6 кръга(в комплекта има термо датчици само за един), бойлер със серпентина, слънчева инсталация, буфер и всички нужни помпи. Горелката се самоцентрова спрямо качеството на пелетите, защото се прави непрекъснат газов анализ на пушека и се регулира количеството на първичния въздух чрез регулиране на оборотите на турбината на горелката. Пушекът се изтегля от котела чрез димен вентилатор, тъй че тягата ня комина не е фатална. Аз го карам през комин 150Х150мм без никакви проблеми. Има програмируем седмичен термостат както за котела, така и за бойлера. Бих те посъветвал да си вземеш UPS 2000W и да го караш през него. Нормално при спиране котелът прави "Shut-down" като компютър: доизгаря вече вкараните в огнището пелети, продухва котела, докато се охлади до разумна температура и чак тогава спира. При аварийно спиране на тока котелът спира като ютия. Тъй като температурата в зоната на горене е около 600 градуса и като няма циркулация, котелът прегрява, което му скъсява живота. 2KW са нужни при запалването, иначе при нормално горене консумират само циркулационните помпи и шнекът за пелети. Аз го карам с един 1.5KW, но при запалване пищи на умряло. Чистенето на горелката и котела става автоматично през определено време. Котелът се отваря веднаж след края на сезона за основно чистене. Всичките му датчици са стандартни платинени и при евентуални дефекти(не са ми се повреждали), могат лесно да се заменят и с не оригинални. В комплекта са включени 12 бр. и общо взето стигат. Искам да спомена, че по Европата това е по-скоро котел със средни параметри като цена. Виждал съм котли по 20-30К Евра. Те какво могат не знам. :? Да приключвам, че много дълго стана. Ако искаш още инфо, пиши на лични. Поздрави на всички!
Последна промяна от Christo на чет яну 10, 2013 1:51 pm, променено общо 1 път.
kok - специалист
emilvelkov73 написа:
LazarGanev написа:
Така е, но разликата е, че ДТ не позволява бойлера да изстине - например ако се е загрял до 65*С (котела до 70*С), после при изстиване на котела, изстива и бойлера (При ДГТ), а при управление с ДТ бойлера си запазва най-високата достигната температура - това е важно за малки бойлери
Аааа сега май вече разбрах,моя е 150 л.
явно е по добре да си поръчам ДТ 1
а да те питам за подовото дали има смисъл да сменя с ДГТ,при положение че то работи на по ниски градуси и може би китайския който имам в момента върши работа-
примерно да го настроя да ИЗКЛЮЧВА помпата на 40 гр. ако и подовото е настроено така де/то си има трипътен винтил за настройка на градусите/
[youtube][/youtube]

сега го разбрах китайския терморегулатор че не е за пелетна камина много бавно реагира ей тва му е проблема
понеже подкарах моят котел на дърва и темп. се вдига и пада докато влезе в режим много плавно китаеца си работи коректно хистерзиса му е 3гр. така че имам един ДГТ-2 в повече :-D ама не се знае за догодина ако намеря йофтини костилки или нещо дето гори в мойто котле ще си го сложа
emilvelkov73 - специалист
kok написа:
emilvelkov73 написа:
LazarGanev написа:
Така е, но разликата е, че ДТ не позволява бойлера да изстине - например ако се е загрял до 65*С (котела до 70*С), после при изстиване на котела, изстива и бойлера (При ДГТ), а при управление с ДТ бойлера си запазва най-високата достигната температура - това е важно за малки бойлери
Аааа сега май вече разбрах,моя е 150 л.
явно е по добре да си поръчам ДТ 1
а да те питам за подовото дали има смисъл да сменя с ДГТ,при положение че то работи на по ниски градуси и може би китайския който имам в момента върши работа-
примерно да го настроя да ИЗКЛЮЧВА помпата на 40 гр. ако и подовото е настроено така де/то си има трипътен винтил за настройка на градусите/
[youtube][/youtube]

сега го разбрах китайския терморегулатор че не е за пелетна камина много бавно реагира ей тва му е проблема
понеже подкарах моят котел на дърва и темп. се вдига и пада докато влезе в режим много плавно китаеца си работи коректно хистерзиса му е 3гр. така че имам един ДГТ-2 в повече :-D ама не се знае за догодина ако намеря йофтини костилки или нещо дето гори в мойто котле ще си го сложа
Според мен и моите 3 термостата са китайчета,но работят с около 15 градуса хистерзис,направо е чудо
Благодаря ти Christo за информацията!Вярвам,че ще ми бъде полезна.Ще съм благодарен за всеки съвет получен както от тебе,така и от останалите съфорумници.
Бъдете здрави!
djeko - специалист
Здравейте колеги.Малко се поизгубих,но се наложи да отида на една гадна почивчица до Банско.Та сега вече съм на линия и веднага скачам с първия си въпрос.Понеже ми предстои изграждане на водно подово отопление, та ме интересува ще имали проблем ако върху подовото си сложа не гранитогрес, а ламинат?
syncho - майстор
djeko добре дошъл отново. Първо точно тази тема не е за това и е добре модератора да премести поста както и моя, защото все пак ще отговоря.

Можеш да сложиш ламинат не е проблем, стига да не е много дебел (над 1см) защото тогава се вдига много съпротивлението, което топлината трябва да преодолее.
filmatoplo - майстор
viewtopic.php?f=10&t=27375&hilit=%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE+%D0%B8+%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%82&start=40

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: