Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emilvelkov73 - специалист
kok написа:
при 65гр. на горелката няма смисъл да ги вързваш заедно при мен котела е на макс (колкото може) вдига 68гр. пуска помпата когато и от най-отдалеченият радиатор се върне топла вода (тръбите ми са ПВЦ и на пипане преценявам този момент :-D ) засичам темп. и така определям колко да е хистерзиса. при сегашната темп. около -1 -2гр. за час и 15-20мин вече е направило 23гр което е около 3-4 завъртания на помпата и котела спира а помпата и тя понеже изключва на 61гр. и да се падне в такъв момент да е над 61гр. след 4-5мин. пак спира при мен тръбите не са изолирани и имам доста топлозагуби затова е и това спиране на помпата заедно с котела не че това е начинът (не се бъркай) имай на предвид че датчика на DGT-2 (моят е сложен на тръбата на изхода на топлата вода възможно най близо до камерата ) не показва точните градуси след него на 50см. имам монометър за темп. и от него се водя за реалната темп. която е с 4-5-6гр по висока от тази на DGT-2 така че имай и това в предвид
Дааа горе долу ми се изяснява картинката,
само това ми го обясни малко по добре: пуска помпата когато и от най-отдалеченият радиатор се върне топла вода
а какво кара водата да ходи до там ако не е пусната помпата(да нямаш предвид че спира помпата като се върне топла вода)
Да речем че аз се опитвам моята горелка да работи между 55 и 65 гр.защото тогава работи на модулация на 1-ва мощтност и мисля че е по икономично
ако направя термостата ДГТ 2 да включва помпата на 60 с хистерзис 3-4 гр. дали ще успея
същото важи и за бойлера той е с термостат ДТ 1
обаче като спре от стайния термостат, водата пада примерно до 50-53 гр. и докато вдигне до 60 гр./поне 10-15 мин./ докато включат помпите температурата в стаята пада още,а ако се включва заедно с горелката ще започва да топли веднага
Само да спомена че съм с конвектори в стаите и радиатори в коридора и банята
Моля кажете какво да правя
Благодаря
kok - специалист
пуска помпата на 68гр. и когато върне и от най отдалеченият радиатор топла вода спира помпата :)
а по горе трябваше да сложа точка и да почна ново изречение затова съм те объркал :-D
emilvelkov73 - специалист
kok написа:
пуска помпата на 68гр. и когато върне и от най отдалеченият радиатор топла вода спира помпата :)
а по горе трябваше да сложа точка и да почна ново изречение затова съм те объркал :-D
Да разбрах извинявай,
благодаря
ще отивам да пробвам така какво ще излезне
при мен са конвектори вързани през колектори+бойлер на отделен кръг с помпа-
да видим как ще разбера кога се връща топла вода :lol:
djordan - напреднал
Да попитам дали няко знае или има горелка GPVІ генерация 20kw.По точно ме интерисува дали може да се намалят зададените градуси от софтуера.Заводски е настроена на 72гр. няма термо датчик за регулиране, само стаиният термостат изключва горелката.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма такава възможност, всичко е с код за достъп. Можеш да ограничиш само максималната мощност. Защо искаш да намалиш работната температура? Отначало и аз се чудех на такова решение на производителя, но виждам, че е много добро решение - да си видял някой с ГП4 да се оплаква от настройки и да моли за помощ?
djordan - напреднал
Прав си за GP много са яки, но предишната ми имаше регулиране на градусите. Явно този модел са така за подобра работа и по малък разход.Ще я наблюдавам няколко дни и ще пробвам различна мощност.Първата вечер я оставих на 7кв. или 2степен разхода беше 1,3кг. на час.На 1степен трябва да ми е на 5кв. но явно не е така, 1 и 2 степен ми показват 9кв.
Малкия - специалист
Все още не мога да си обясня, защо хората по апартаментите си блъскат главите с някакви камини, котли и какви ли не чудесии напълно неразумни за такива жилища...
syncho - майстор
Малкия ти май не знаеш какъв кеф е, когато това, което си си взел е хубаво и работи без проблеми. :)
Малкия - специалист
а та за това защото се продават хубави неща по магазините дай да трошим излишни пари
LazarGanev - "Велик майстор"
Всеки е свободен сам да решава как да се топли. Някои не се топлят изобщо. Един клиент с газов котел ми разправя, че негови познати го питали как може да дава по 300лв на месец за отопление(верно че е много), а той ги попитал те с какво се топлят - ами - не се топлим :)

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: