Най - вълнуващия въпрос зимно време.
димитар кисиов - специалист
Каква разлика в цената имаше между пелетите
jabata - специалист
димитар кисиов написа:
Каква разлика в цената имаше между пелетите
Ами тя разликата е огромна. В момента дървесни пелети има за 350, има и за 500 прави си сметка. Говоря само за дървесни, без да намесвам агро-пелетите.
Вече дали си струва човек да гори от скъпите, всеки сам си преценява в зависимост от горелката. Та то затова беше досега цялата драма в дискусията. Ще си вземеш за 350, и всеки ден ще чистиш шлаката от горелката и ще и станеш роб.
ediv - специалист
jabata написа:
димитар кисиов написа:
Каква разлика в цената имаше между пелетите
Ами тя разликата е огромна. В момента дървесни пелети има за 350, има и за 500 прави си сметка. Говоря само за дървесни, без да намесвам агро-пелетите.
Вече дали си струва човек да гори от скъпите, всеки сам си преценява в зависимост от горелката. Та то затова беше досега цялата драма в дискусията. Ще си вземеш за 350, и всеки ден ще чистиш шлаката от горелката и ще и станеш роб.
В момента горя (3-4 чувалчета на седмица да не е без хич) "дървесни" по 280лв и не се чувсвам роб -на 10 чувала изхвърлям само пепелта, горелката не я пипам.Ако всичко е направено и настроено както трябва - забравяш за робството на дървата и въглищата.
jabata - специалист
ediv написа:
В момента горя (3-4 чувалчета на седмица да не е без хич) "дървесни" по 280лв и не се чувсвам роб -на 10 чувала изхвърлям само пепелта, горелката не я пипам.Ако всичко е направено и настроено както трябва - забравяш за робството на дървата и въглищата.
Така е, всичко си зависи от качество на пелетите, настройки на горелката, и от самата горелка. Аз съм попадал на пелети, за 300 лева които грам шлака не правят, и такива от 380, които са пълни с шлака, всичко е въпрос на късмет. Но не винаги шлаката може да се избегне с правилни настройки. Колкото и перфектни да са ти настройките, ако пелетите са боклук, ще си направи шлака. Имал съм даже и такива, при коити горелката трябва да се чисти всеки ден.
ediv - специалист
Сигурен съм че си прав.Имам скромен опит 1,5 сезона на пелети и не-малък-16 навъглища, такаче сега съм като в "рая"(пелетния) :) .
димитар кисиов - специалист
заслужава ли си да се смени работеща пелетна система с друга няма да споменавам коя защото имам предпочитания
LazarGanev - "Велик майстор"
Правих го няколко пъти
n.ganev - майстор
:lol: Доньо Донев / лека му пръст / отдавна си отиде, ама Тримата глупаци още СМЕ живи :cool: .
veliko69 - напреднал
Здравейте на всички.Бихте ли ми препоръчали автоматичен пелетен котел 55-60KW.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: