Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Radoslaw - специалист
hr.hristov57 написа:
Това за КПД-то определено ми харесва! Някои "форумни Специалисти" и раздавачи на акъл най-накрая откриха топлата вода..??..
Да ,как вадят 92% с Виадрус.Именно затова търся топломер.Но не ми се дават една бала пари.Как не запомних в коя тема ,колегата
беше показал откъде си беше купил евтин топломер.
andy_forresite - майстор
n.ganev написа:
На Виктория ми харесват. Работят добре, безшумни са и подлежат на донастройка за различните пелети. Мин. мощност може много да се намали.
с ДДС.
Потърсих в мрежата тази камина и открих, че е се прави в Г. Оряховица. Изтеглих и прочетох инструкцията, но не пише как се настройва, с колко степени е, има ли кодове за достъп до менюто за настройки, кое точно се настройва за да гори правилно, с какви пелети може да работи, може ли като тръгне на най-високата степен ръчно от някое копче да я сваля на най-слабата или на средна... Пише че работи с 6 мм дебели пелети и до 40 мм дължина, ама ако й сипя слънчогледови щото не знам колко ли кода за грешки ще изкара?!... Сервизната мрежа как е? За първи път чувам за тази камина. Както и за 90% от камините отзиви в мрежата липсват. Не знам откъде сте се информирали за отзиви, но аз не намирам абсолютно нищо. Тя била голям туч - 268 кила :shock: Почти колкото 15-20-киловатов котел дефро.
Има ръчка - добре; има два ревизионни отвора от двете страни - добре; 22 литра вода - добре. Мнения нЕма - зле :)
n.ganev - майстор
Няма как да си чувал защото до сега е правена за Германия. Като искаш да я видиш как работи заповядай.
Здравейте! Искам да попитам за къща 85кв.м. без изолация на стени и таван със стари дървени прозорци, без включен бойлер към системата, колко киловата камина ще ми е нужна...10 или 14 киловата към водната риза? Къщата е двойна, като нашият дял е изцяло южно изложение, при нас зимата е мека, живеем в Пазарджик. Камината ще работи постоянно, защото постоянно има хора в къщи и ако е 10 киловата, може би ще работи на пълна мощност и не зная дали е добро или лошо за самата камина. Въпросът е да изкара идващата зима, догодина живот и здраве, ще се правят изолации и ще се сменят дограми. Спрял съм се на Равели.
Благодаря Ви предварително!
Последна промяна от Перелик на чет юли 28, 2016 10:58 pm, променено общо 1 път.
nandrolon - специалист
Привет,
налага ми се да отоплявам етаж и половина от къща около София. Около 120 м2 общо , както и бойлер. Къщата няма изолация , тухла, ще сменя дограмата. Имам място за котел и бункер и мисля при това положение камините отпадат. Моля препоръчайте ми котел до 4000 лева.

Благодаря
n.ganev - майстор
Всичко има зависи кой какво точно търси.
nandrolon - специалист
Като начало търся най-много за парите си. Мога да увелича бюджета малко ако съм убеден, че си струва.

Все още нямам конкретни предпочитания, защото тепърва започвам да се интересувам от подобни начини на отопление.
kalin72 - майстор
Значи тогава хващаш темите за oтопление на пелети в този форум и четеш.
Последна промяна от kalin72 на пет юли 29, 2016 11:42 pm, променено общо 1 път.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: