Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Шегувах се тук .
syncho - майстор
Някой ще си изправи тръбите в инсталацията с тези шеги :lol:
filmatoplo - майстор
Дайте идея за ГСМ модем за включване на горелка ,стига ми да може да затваря верига на клемата за Стаен термостат.Такива запитвания имам - Да мога да си паля горелката от разстояние .
Evgeniy - майстор
Филме, ако има интернет, по-добре интернет ключ. Няма такси и скъп модул.

в ибей али са по 6-7 долара, но ако не ти се чака:

Ето тук

А още по-добре направо интернет термостат.
energo - специалист
Вчера ми дойде това-http://www.banggood.com/DIY-Wi-Fi-Wirel ... ds=myorder
Още не съм го монтирал,но го пробвах-работи.
kabel96 - специалист
energo написа:
Вчера ми дойде това-http://www.banggood.com/DIY-Wi-Fi-Wirel ... ds=myorder
Още не съм го монтирал,но го пробвах-работи.
Аз пък с абсолютно същото сега бера ядове.Като спре тока и не помни на какво положение е било а от вчера стартира само на цикличния си таймер.Отделно работи когато си иска и почни постоянно на телефона има съобщение че няма мрежа.Мисля да го пре-програмирам и да го махна от китайския облак.Ако можеш кажи с коя версия е твоето и версията на тел.
filmatoplo - майстор
Пробвайте някой от тези който работи ще го имам предвид , малко не съм в час с тези интернети ама колкото да ме бият някъде мога :lol:
kabel96 - специалист
Изображение
filmatoplo написа:
Пробвайте някой от тези който работи ще го имам предвид , малко не съм в час с тези интернети ама колкото да ме бият някъде мога :lol:
За тебе най добре версия с датчици,хем да го ползваш като стаен термостат хем да се кефят че си гледат котела температурите през нета хем да си пускат и спират дистанционно горелката.Пък цената е почти същата.
Evgeniy - майстор
И българското с безжичен сензор, седмичен термостат и контрол по Интернет не е лошо като за 140лв.
http://www.redsun.bg/bezjichen-wifi-int ... -bboil-rf/
Поне минава през нашенския облак :)
Здравейте колеги ,
Тъй като съм нов във форума и съм решил да премина от въглища на пелети, въпросите са ми следните :
1.Каква горелка да избера след като ще отоплява 2 етажа къща ( 48 КВ. М на етаж или общо 230 кубични метра ) с 10см изолация , дограма трокал 5камерна 3ен стъклопакет , Термо глави на 8 те радиатора във къщата и 1 бр 120 литров бойлер.
2.Някой може ли да ми каже горе-долу какъв ще ми е разхода на пелети клас А¹ на месец . котела ми е самоделка :-D но изключително ефективен с 4 броя димогарни скари горивна камера 500х400х500 ! Както споменах до момента се отоплява на въглища и разхода ми стигал Мах 2,5 тона за целия зимен сезон . Проблема е в масрафа и мръсотията както и все по трудното намиране на качествени въглища ( домбаските които са с Калоричност, 6500 - 7200 kcal/kg. Влажност, 5%. Пепелно съдържание, 7% са на същата цена като качествените пелети )
Предварително Ви Благодаря за отделеното време !
PS
( Зная че има много теми прочетох голяма част от тях и честно казано не можах да се ориентирам точно в това което ме интересува лично мен )

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: