Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифон П.Трифонов написа:
Ам след кат си готоф и на нас да не ни пука. Ши са стоплиш за по Новата година.
Аз никой не питах.Четах яко,напазарих,сглобих и съм доволен от решението си.Сладки приказки и за собствено успокойствие,само по банкети и на раздумка. Компетентно мнение,според конкретни условия и изисквания, се заплаща.
:lol: И какво дириш тук, в НаправиСам форум? М?
n_a написа:
:lol: И какво дириш тук, в НаправиСам форум? М?
Правя си сам отоплителна инсталация.На никого не задавах компетентни въпроси.Явно имаш време,можеш да провериш.
Имам една папка фактури с по скорошна дата на първата от регистрацията ми тук.
Пък и май дадох най точното мнение,според заданието на Анди.
Наздраве,Майсторище!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифон П.Трифонов написа:
...
Наздраве,Майсторище!
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... start=3220

Наздраве, Спецялисте! :wink:
Здравейте, дали тези, които разбират могат да ми отговорят на следния въпрос: Колко киловата трябва да е котела на пелети ако искам да отоплявам около 120 кв.м. - един етаж? От едно място ми казват 18kw, от друго 25kw....има ли значение за мощността дали ще се отоплявам с подово или радиатори?
alexds написа:
Здравейте, дали тези, които разбират могат да ми отговорят на следния въпрос: Колко киловата трябва да е котела на пелети ако искам да отоплявам около 120 кв.м. - един етаж? От едно място ми казват 18kw, от друго 25kw....има ли значение за мощността дали ще се отоплявам с подово или радиатори?
Тези ,които разбират,разбира се ,че могат да ти отговорят,стига да дадеш изчерпателна информация за етажа - изолации,дограми,съседи-долу,горе,къща ли е,апартамент,желана температура в стаите,има ли бойлер ,който искаш да топлиш с котела....................
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифон П.Трифонов написа:
alexds написа:
Здравейте, дали тези, които разбират могат да ми отговорят на следния въпрос: Колко киловата трябва да е котела на пелети ако искам да отоплявам около 120 кв.м. - един етаж? От едно място ми казват 18kw, от друго 25kw....има ли значение за мощността дали ще се отоплявам с подово или радиатори?
Тези ,които разбират,разбира се ,че могат да ти отговорят,стига да дадеш изчерпателна информация за етажа - изолации,дограми,съседи-долу,горе,къща ли е,апартамент,желана температура в стаите,има ли бойлер ,който искаш да топлиш с котела....................
И височина :-) Кубатурата си е важна.
Подово топли с по-малко киловати от радиатори. И с по-ниска температура
Става въпрос за къща - все още непостроена, но искаме да решим въпроса с отоплението - за да се знае при строителството.
Един етаж - 120 кв.м., с маза 30кв, където евентуалният котел ще бъде, с точност не мога да кажа за изолацията - 7-10см стиропор / Porotherm 25, няма да има вътрешна изолация, дограмата ще е съобразена - да е достатъчно хубава, за тавана мислим за вата/10см?/ с гипсокартон. Височината на помещенията ще е 2,60, а ако има подово ще стане 2,50 ( в случай, че пода се надигне с 10см).....
Офертата, която ми беше предоставена с котел 18кв - включваше и бойлер 200л. Желаната температура - да е топло :-D малко по-зиморничави сме от нормалното...
rosso666 - специалист
С 18 kw ще имаш и в ззапас мощност.
n_a написа:
Трифон П.Трифонов написа:
alexds написа:
Здравейте, дали тези, които разбират могат да ми отговорят на следния въпрос: Колко киловата трябва да е котела на пелети ако искам да отоплявам около 120 кв.м. - един етаж? От едно място ми казват 18kw, от друго 25kw....има ли значение за мощността дали ще се отоплявам с подово или радиатори?
Тези ,които разбират,разбира се ,че могат да ти отговорят,стига да дадеш изчерпателна информация за етажа - изолации,дограми,съседи-долу,горе,къща ли е,апартамент,желана температура в стаите,има ли бойлер ,който искаш да топлиш с котела....................
И височина :-) Кубатурата си е важна.
Подово топли с по-малко киловати от радиатори. И с по-ниска температура
С по малка температура-Да
С по малко киловати -Нье
В уравнението трябва да се промени нещо ,за да се получи резултата,според заданието.
18 са предостатъчни.
Дано офертата е добра!
Допълвам,че изолациите са ми тръпка.
Стените поне с 10.
Тавана-щом пишеш гипскартон,значи е вътрешно.
Намали го от 10 на 5 , над плочата сложи поне 15 и във времето ,ако можеш,добавяй!
димитар кисиов - специалист
Трябва да се има предвид дали тези 18 кв. са реални или производителя се е надценил

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: