Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
ev_gy@abv.bg написа:
здравейте

обмислям да закупя камера за вграждане на прити на пелети,по конкретно прити kp w24.Ще отоплявам апартамент около 75 м2

някои има ли впечатления относно работата на този модел или подобен на марката прити.
Ще се радвам ако споделите съвети
Ako мощността и е 24кВт, то тогава е прекалено голяма за твоя апартамент :wink:
idealist - специалист
andy_forresite написа:
С принудителна циркулация ще е, 2-тръбно свързване, диагонално, всеки радиатор с термостатична глава.
Мисля че тръбата 32 мм от котела е добре да разделя с тройник 32/25/25. Така 32 мм след 5,5-6 метра разстояние от котела ще бъде разделена на два щранга по 25 мм и ще захранва по 3 консуматора. Падат се по малко над 8 киловата в посока. Тези дни разбутах две стаи и монтирах тръбите, оборудвах два радиатора, сложих скоби, стигнах да третата стая, но реших да подредя първите две че ужас :) .
Ти все още се колебаеш с марката на котела, но кажи каква максимална температура на водата
ще поддържаш в режим отопление ?
andy_forresite - майстор
Максималната работна ще е 70°. Минималната 55. Ако изчисленията ми са правилни, то излиза че при покачване на температурата от 55 на 70 градуса мощността на радиатора се повишава с 43%.
ev_gy@abv.bg - напреднал
naskov написа:
ev_gy@abv.bg написа:
здравейте

обмислям да закупя камера за вграждане на прити на пелети,по конкретно прити kp w24.Ще отоплявам апартамент около 75 м2

някои има ли впечатления относно работата на този модел или подобен на марката прити.
Ще се радвам ако споделите съвети
Ako мощността и е 24кВт, то тогава е прекалено голяма за твоя апартамент :wink:

благодаря за съвета

имам общо 4 радиатора,лира и бойлер,отделно е и стаята в която е камерата
andy_forresite - майстор
Разгледай камини между 10 и 13 кв. 10 киловата към водната риза плюс 1,5-2,0 киловата от излъчването ще е 157 пъти по-добре от тази Прити. Най-слабите пелетни камини от моделните серии с водна риза на различните производители разполагат с потребната ти мощност.
idealist - специалист
andy_forresite написа:
Максималната работна ще е 70°. Минималната 55. Ако изчисленията ми са правилни, то излиза че при покачване на температурата от 55 на 70 градуса мощността на радиатора се повишава с 43%.
Питам те, понеже изграждаш с-мата с ППР. Какво ще е линейното разширение при температура
от 70 градуса С ? Аз също изграждам (подменям старата) двутръбна с-ма с ППР фибро стъкло
или както там е точното му название. С тази разлика, че започвам с размер Ф 40. При мен отоплението ще е нискотемпературно с газов котел. При мен максималната температура на водата ще е ограничена на 45 градуса. Въпреки тази сравнително ниска температура имам известни опасения за линейните разширения на ППР-а. За сведение, до сега (над 20 години) с-мата ми бе изградена от стоманени тръби, при които не се наблюдават линейни разширения.
LazarGanev - "Велик майстор"
Основно с ППР изграждам системите и няма никакъв проблем. Ако тръбите са вкопани - въобще не мърдат, ако са външни - в ъглите трябва да се оставят 1-2 см луфт, за да може при загряване да има къде да се удължават тръбите. Само един случай имах, когато майсторът не се е вслушал в инструкциите и е пуснал тръбите плътно от стена до стена и при нагряване станаха на макарони и клиентката ме извика. Скъсихме тръбите, муфирахме и всички беше наред.
димитар кисиов - специалист
idealist написа:
andy_forresite написа:
Максималната работна ще е 70°. Минималната 55. Ако изчисленията ми са правилни, то излиза че при покачване на температурата от 55 на 70 градуса мощността на радиатора се повишава с 43%.
Питам те, понеже изграждаш с-мата с ППР. Какво ще е линейното разширение при температура
от 70 градуса С ? Аз също изграждам (подменям старата) двутръбна с-ма с ППР фибро стъкло
или както там е точното му название. С тази разлика, че започвам с размер Ф 40. При мен отоплението ще е нискотемпературно с газов котел. При мен максималната температура на водата ще е ограничена на 45 градуса. Въпреки тази сравнително ниска температура имам известни опасения за линейните разширения на ППР-а. За сведение, до сега (над 20 години) с-мата ми бе изградена от стоманени тръби, при които не се наблюдават линейни разширения.
Разгледайте характеристиките на ппр-карбон аз пробвах и препоръчвам
andy_forresite - майстор
В ъглите има разстояние 12-14 мм. По дължина съм им сложил по две двойни скоби плюс една единична за последния радиатор. Според мен не се работи по-лесно с тях отколкото с белите. Белите може да ги накълчиш и изкривиш, а с ппр трябва да помислиш кой фитинг и сглобка да направиш първи за да стане. Затруднение създава и работата със задника по-високо от главата, местене на тежки предмети, завирани в тесни пространства, с едната ръка държа лепачката, с другата едната тръба и нямам трета ръка да задържа втората тръба ... дано не текнат като лейка.
Ъгловите аксиални вентили завих с тефлон на лента, а фитингите с метал - с течен тефлон. Лошо като няма кой да ти помогне тук-там.
filmatoplo - майстор
Почти не ползвайте тръба с алуминиева вложка. ППР с фибри е добро решение.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: