• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Можеш да смениш техническия надзор. За кой град става дума?
Мисля от догодина да се отоплявам на Газ (дано да не е грешка), къща 105 кв/м отопляема площ, дървен стъклопакет с вътрешна изолация и външна изолация 8см 20кг/м3
хол-35 кв/м-30 ал. глидера тип 500
2 спални- по 12кв/м по 12 ал. глидера тип 500
кухня- 14 кв/м- 14 ал. глидера тип 500
това е на втория етаж, ана първия етаж:
3 стаи по 12 кв/м- 38 ал. глидера тип 500

насочил съм се към едноконтурен Bosch 2500W 2-14 Kw/h + Bosch Control CT100 в хола, ще го ползвам само за отопление ( без бойлер ), та правилно ли съм се насочил или не?
Имам ли нужда от термоглави на останалите радиатори?
nilro - специалист
Как е по-добре допълнително да топлоизолирам този котел?На северна неостъклена тераса е.
Със залепването с алуминиева лента на вата с алуминиево фолио по вътрешните стени и вратата/от термо панел са/,
или да напъхам вата от тази на рула в найлонови чували и да с тях да запълня целият свободен обем в шкафа?
Прикачен файл:
WP_20160621_08_16_14_Pro.jpg
Прикачен файл:
WP_20160621_08_16_57_Pro.jpg
nilro - специалист
На бойлер Bosch Tronic 1500T ES 100 със серпентина,вързана към газов котел няма гилза за поставянето на датчика,който мери температурата на водата в бойлера и комуникира с котела.
Удачно ли е на мястото на информативния контактен термометър да допра този датчик?
ydraganov - напреднал
Здравейте, за едноконтурно котле Бош 14 Квт (мин 2Квт) с модулиращ термостат забелязах че след половин час работа почива половин час. Не му разбрах логиката да работи на по-високи градуси а след това да почива. Преди седмица намалих температурата на водата (преди застудяването 44 а в момента е 48 гр) и сега котела работи постоянно (по 1-2 пъти на ден дотопля бойлера) на температура около тази. Температурата е пак желаните 21 гр. Въпроса ми е този режим по-добър ли е за котела и за разхода на газ? #-o
idealist - специалист
ydraganov написа:
.... Въпроса ми е този режим по-добър ли е за котела и за разхода на газ? #-o
Нали имаш газомер ? Засечи си разхода за няколко часа.
Аз съм със същия котел и премахнах ограничението на температурата на водата.
Задал съм на стайния термостат 23,5 гр. на ръчен режим.
Колкото газ изгори толкова. Не искам семейството ми да студува.
ydraganov - напреднал
При теб как се държи управлението. Нали неговата задача е да намери онази температура на водата при която се поддържа зададената стайна темп. Моето се изсилва прехвърля стайната и след това почива. Днес го пуснах на 55гр и пак старите номера газ-спирачки. Търпях го 4-5 часа и пак го ограничих. Не ми е проблем аз да го правя, но ако може това да си го прави CR 100 кажете, аз или да търся фирмата от която съм го взел.
Жоро Георгиев - специалист
От доста години се топля на въглища, котел VIADRUS U22, но започна да ми дотежава да ги мъкна до седмия етаж и реших да премина на газ. Отоплявам панелен апартамент 93-95 м2 по документ. Реална отопляема площ 77 м2 при 2.65м височина на таваните или 204 м3. Жилището е с PVC дограма и елементарна изолация от 4 см фибран. При 60-62 гр на водата от котела, в къщи температурата е 22-23 гр. При тези минусови температури тези дни, това го постигам с 25 кг въглища на ден. Изразено в пари точно 10 лв на ден. Котелът гори от 0930 до 2130 часа. Ако някой отоплява подобно по квадратура и обем жилище на газ, моля да сподели колко лв. му излиза на ден отоплението, в момента. Благодаря!
fbr - майстор
Смятай го грубо 1,6 кг въглища дават енергия колкото 1м3 газ.
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: